Recepty

2. června 2018 06:00

Anna Kopečková

Recept vonící létem: Marinovaná feta na řecký způsob

Ideální chuťovka k večernímu posezení s přáteli nebo s rodinou, kterou připravíte během chvilky.

Vyzkoušejte voňavou nakládanou fetu podle receptu Karolíny Kamberské a nechte se alespoň na chvíli v myšlenkách přenést do krásného Středomoří.

Marinovanou fetu můžete podávat samotnou, doplněnou olivami, nakládanými beraními rohy, případně i čerstvým pečivem, nebo ji přidat do zeleninového salátu a podávat ho s tmavým pečivem jako lehkou večeři.

Co budete potřebovat:

  • 400 g fety
  • 2 stroužky česneku
  • asi 3 dl olivového oleje
  • po 2 snítkách čerstvého tymiánu, rozmarýnu, šalvěje a oregana
  • 2 sušené chilli papričky
  • 5 sušených rajčat
  • hrubě drcený barevný pepř
  • hrst černých oliv bez pecek
  • ajvar (jemný) na podávání

Jak na to:

1. Fetu nechte okapat a nakrájejte ji na kostičky. Česnek prolisujte do misky a smíchejte s olivovým olejem. Bylinky nasekejte nahrubo, ale dřevnaté stonky vyhoďte. Nahrubo nasekejte i chilli papričky, sušená rajčata a černé olivy. Drcený pepř a všechny nasekané suroviny vmíchejte do česnekového oleje.

2. Připravte si vhodnou sklenici a skládejte do ní vždy jednu vrstvu kostiček sýra a zalijte je olejem se všemi přísadami. Pokračujte, dokud nebude sklenice plná. Nezapomeňte, že sýr musí být zcela ponořený v oleji.

3. Sklenici uzavřete a takto naloženou fetu nechte v chladu odležet nejméně dva dny. Pak můžete směle debužírovat. Fetu podávejte doplněnou ajvarem, který skvěle doplňuje chuť naloženého sýra.

-ak-

Mohlo by vám taky chutnat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.