10 osvědčených triků lidí, kteří mají doma pořád uklizeno

10 osvědčených triků lidí, kteří mají doma pořád uklizeno

Máme pro vás seznam nenápadných, zato velmi účinných kroků, díky nimž budete mít doma pořádek okamžitě a každý den. I v případě, že je na cestě nečekaná návštěva. Stačí vám 25 minut denně.

TRIK PRVNÍ: 2 minuty v předsíni

Stále udržujte uklizený vstup do příbytku. Svršky a doplňky, které zrovna nenosíte, vraťte do skříně, strčte do pračky, uložte na polici, ať máte volný věšák či lavici. Obuv zavřete do botníku. Případně smeťte na lopatku kamínky, písek, prach, ať je neroznesete až do ložnice.

TRIK DRUHÝ: 10 minut se smetákem v kuchyni

Podlahu v kuchyni zametete, případně i vytřete během pár minut. Drobečky a nekonečná špína z kuchyně se tak nerozšlapou všude.

TRIK TŘETÍ: 1 minuta u stolu v kuchyni

Kuchyně je srdcem bytu a tedy nejdůležitějším místem harmonického rodinného setkávání. Máte-li ve zvyku na kuchyňském stole pracovat, číst si, snídat, malovat, zkrátka žít, každý večer nebo ráno ho setřete houbičkou, případně vyklepte ubrus a seberte z něj všechno, co tam být nemusí, zbytečně jen zabírá místo a vytváří neuspořádaný dojem.

TRIK ČTVRTÝ: 3 minuty nad kuchyňskou linkou, dřezem a sporákem

Každou skvrnu setřete hned, jak vznikne. Jakmile skvrny zaschnou, budete jen zbytečně trávit víc času jejich drhnutím. Při vaření po sobě uklízejte nádobí, náčiní i potraviny okamžitě, ať se nekupí.

TRIK PÁTÝ: 1 minuta s poštou

Aby se vám letáky a složenky nekupily na botníku ani nikde jinde, roztřiďte obsah poštovní schránky každý den. Nepotřebné tiskoviny okamžitě vyhazujte, dopisy nachystejte do smluvené poličky, abyste měli přehled, které účtenky se ještě musí zaplatit. Po vyřízení a splacení uchovávejte faktury v šanonu či šuplíku.

TRIK ŠESTÝ: 2 minuty s papíry, novinami, knihami

Zvolte si místo v bytě, kam jednou za den shromáždíte všechny rozeseté časopisy, obrázky, knížky. Když budou všechny tyto papírové věci srovnány v jednom centralizovaném bodě, přestanou působit jako nepořádek.

TRIK SEDMÝ: 1 minuta pro gauč a postel

Naklepejte polštáře a podušky na kanapi. Pak bude celý obývací pokoj působit upraveně a uklizeně. To samé se stane, když ustelete postele. Natřepané a složené peřiny zajistí dojem naklizené ložnice.

TRIK OSMÝ: 5 minut s hračkami

Pořiďte si několik chytrých úložisť podle vašich představ. Pro ušetření prostoru v pokojíčku doporučujeme několik větších nízkých krabic s víkem, ať se do věcí nepráší. Hračky pak ukládejte podle druhu. Do jedné úložné nádoby stavebnice, do druhé oblečky na panenky, do třetí autíčka, do čtvrté barbíny, vláčky, výtvarné potřeby nebo hudební nástroje. Boxy zasuňte pod postýlky, do polic, na skříň. Každý úklid dětského pokoje vám pak zabere pouhých pár minut, protože hračky jen v mžiku rozházíte do krabic a tradá, už se nemusíte rozčilovat s každou kostičkou lega obtisknutou na vašem chodidle. A věřte, že to pořádně bolí...

TRIK DEVÁTÝ: 30 vteřin se sirkou

Třeba když čekáte návštěvu, ale i když si jen chcete udělat hezkou chvíli, rozsviťte svíčky a omezte okolní osvětlení. Tlumené světlo a hořící plamínky zařídí útulný a naoko uklizený pokoj i kuchyň.

TRIK DESÁTÝ: Pro znalce

Notoricky známé vlhčené ubrousky používané k očistě hlavně dětské pokožky lze použít i rafinovaněji. Například jimi setřete šmouhu od čokolády z bílé pohovky, vyčistíte časem a používáním zčernalé vypínače světel nebo okolí klik na dveřích. A nebo čmárance na nábytku od fixy, která doposud nezaschla. Vyzkoušejte je na rozličné flíčky a skvrny. Je až neuvěřitelné, co všechno tyhle ubrousky dokážou vyčistit, ač jsou určeny k ošetřování té nejjemnější pokožky.

Poznámka nakonec – Jistě, dalo by se namítnout, že prach se musí také občas utřít, lux a mop je rovněž potřeba poškádlit a přiložit k podlaze alespoň jednou za dva, tři, čtyři?! týdny.. To každá holka ví, ale čas je proti nám všem, doba je vymknutá z kloubů a šílí. Proto určitě neuškodí trochu si ulehčit práci nějakými potěmkinovskými metodami.

Zuzana Šustová

Sdílejte článek
Štítky kuchyně police

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.