Prima maminka

29. září 2016 18:00

Anna Kopečková

13 věcí, které bychom si přály, aby muži věděli o těhotenství

Jestliže otěhotníte, kdo z vás to má těžší? Vy, která se musíte potýkat nejen s ranními žaludečními obtížemi, v lepším případě naberete 15 kilo a pak si prožijete dvacetihodinový porodní maraton, nebo váš partner, jenž z toho všeho může být dost vykulený a musí taky snášet vaše labilní výlevy?

Velmi těžká otázka, že?

Samozřejmě na ni neexistuje jednoznačná odpověď. Každopádně by nám, ženám, velmi pomohlo, kdyby muži znali o těhotenství nejen to, co se dočtou v odborných knihách, ale i následující fakta:

1. „My“ nejsme těhotní

Jestli si toho ještě partner nevšiml, těhotná jste jen vy. Pečujete o malého „parazitka“ ideálně 9 měsíců. Živí se z vaší energie, mění vaše tělo, dokáže pořádně zacloumat vašimi emocemi. A pak ho navíc musíte ze sebe vytlačit nebo ho z vás chirurgicky vyndají.

Ano, je krásné, že je váš muž na sebe hrdý, jak vás krásně oplodnil, nicméně další práce je pak na vás.

2. Potřebujeme slyšet, jak nám to sluší

Alespoň jednou za den musíme slyšet, že jsme nejkrásnější na světě a že vypadáme skvěle. Co na tom, že máme nateklé nohy jak zvony a panděro připomínající pivní mozol? Bohužel si tak připadáme, i když máme jenom malé bříško a jsme (zatím) krásně štíhlé. Hormony jsou hormony…

3. Jsme posedlé aktuální velikostí dítěte

Minulý týden bylo velké jako citron. Pane bože, teď už je to spíše kedlubnička! Je to přece tak vzrušující sledovat, jak roste prcek jako z vody, aniž by byl ještě venku. Pokud to partner zas tak neprožívá, upozorněte ho, že by to aspoň občas mohl trochu předstírat.

4. My za to nemůžete, to hormony

Že o tom už váš partner slyšel? Ale opravdu to bere na vědomí? Měl by si představit chování nejhoršího puberťáka a navíc to ještě desetkrát znásobit. Neměl by tedy brát osobně, když začnete vzlykat jenom proto, že jste zapomněla koupit chleba. Nebo uděláte obrovskou scénu, že vám nalil místo pomerančového džusu jablečný.

5. Nejsme postižené

Určitě by vám měl budoucí otec vašeho miminka nabídnout, že odnese těžký nákup a podobně. Pokud ale trváte na tom, že si něco chcete opravdu udělat sama (a není to pro vás ani dítě nebezpečné), měl by přibrzdit. Jestliže je v nabízení pomoci tak dotěrný, až máte pocit, že jste neschopná, nemůže se pak divit, že si tím vyslouží jednosměrnou jízdenku z vyhřáté postýlky na gauč v obýváku.

6. Jsme dost unavené

Je to krásné, že na vás partner myslí a rád vzpomene na staré dobré zvyky a tradice a pozve vás do kina. Jenže je tu menší problém. Večerní film určitě ano, ovšem za předpokladu, že je večer cca v 17.00. Jít někam až na osmou je pro vás během těhotenství doslova utopie. Spánek nade vše.

7. Nesahejte nám při sexu na břicho

Ruce pryč z bříška, jestli tedy ještě máte chuť se během těhotenství pomilovat. „Mimčo“ potřebuje svůj prostor, a když už se utiskuje zespodu penisem, mělo by být aspoň volné na bříšku. Je to sice jen o pocitu, ale jak jinak si pak vysvětlíte, jestli bude vaše dítě trpět klaustrofobií?

8. Velký, kulatý, zavalitý – zakázaná slova

Ano, během těhotenství jsou ženy většinou velké. Ví to všichni kolem, dokonce i chlápek od novinového stánku si nemohl nevšimnout vaší prostorově výraznější postavy. V tomto případě je stoprocentně dovolená milosrdná lež. Partner by si nikdy neměl dovolit výše jmenovaná slova použít byť jen v sebeneškodnější narážce na vaše míry. A to, že to myslel z lásky, protože jste přece roztomilý medvídek, ho neomlouvá.

9. Nedotýkejte se prsou, ale vážně

Samozřejmě může být zábavné, že vám během těhotenství vyrostla ňadra do vytoužených rozměrů, které přímo na vašeho partnera volají, aby si je pohladil a pomačkal. Nejste ale přece žádný mačkací panáček. Co mu na to tedy říct? Nejlépe to, že by si měl představit, jak by mu bylo, kdyby se mu na několik měsíců zvětšila varlata a každý by mu na ně chtěl sahat. To už nezní tak zábavně, že? Může se tedy koukat, ale dotýkat jen s dovolením a pokračovat s extrémní opatrností.

10. Tam dole nás to někdy může dost bolet

Nepříjemné tlaky ve vagině se nejčastěji ozývají na konci těhotenství, ale někdy se to může stát i o něco dříve. Jak to partnerovi vysvětlit? Úplně jednoduše. Ať si to samé představí u sebe v kalhotách – stále větší váha, která ho táhne dolů. Tak nějak se totiž cítí vaše vagina.

11. Opravdu nemáme tušení, kdy se malé narodí

Muži mají většinou všechno naplánované. Mají rádi systém. Jenže miminko, navíc ještě nenarozené, jim do toho může pěkně hodit vidle. Zákon schválnosti je neúprosný a klidně se může stát, že děťátko bude chtít vylézt na svět, zrovna když vrcholí fotbalový zápas.

12. Celebrity jsou „exotky“

Pokud by člověk sledoval jenom bulvár, kde se objevují celebrity těsně po porodu, jak si to štrádují s kočárkem z porodnice bez jakýchkoliv známek nadváhy či únavy, myslel by si, jak jsou těhotenství i porod jednoduché. Jenže obyčejné ženy nejsou žádné „superhrdinky“, ačkoliv jsou často krásnější než celebrity. Nicméně věřte, že byste po chvilce u vizážisty vypadala taky tak skvěle.

13. Žijeme nějakou dobu v „no sex“ zóně

Po porodu, během šestinedělí, není doporučováno se s partnerem milovat. Nikoli zakázáno, jak možná namítnou někteří muži. Nicméně většina žen se potřebuje zahojit a načerpat síly. Přece jen se jedná o velkou změnu režimu. Jestli si období celibátu chcete ještě o nějaký ten týden protáhnout, máte na to nárok. Nikdo by vás přece do sexu neměl nutit, obzvlášť v této situaci.

-šp-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.