Prima maminka

16. září 2017 07:30

Anna Kopečková

5 typů lidí, kterým je dobré dát v životě sbohem

Člověku samota nesvědčí. Ale čím jsme starší, tím víc si uvědomujeme, jak důležité je obklopovat se jen těmi správnými lidmi.

To, co v životě potřebujeme, je mít kolem sebe lidi, kteří nás budou umět podpořit, rozveselit i utěšit, namísto toho, aby nás jejich přítomnost vyčerpávala. Máme také čím dál méně času a energie na kontakt s negativisty a milovníky dramatu. Život je krátký, proč tedy ztrácet čas s někým, kdo nám tak úplně nesedí?

Kterých pět typů lidí ve svém okolí určitě nepotřebujete?

1. Žárlivec

Být neustále sevřený žárlivostí není zdravé nejen pro danou osobu, ale ani pro vás. Dost to vypovídá o sebevědomí a pocitu bezpečí vašeho známého, nicméně jakmile si budete vy sama připadat provinile kvůli svým úspěchům, je zaděláno na problém. Správný přítel vás bude podporovat v tom, abyste šla za svými cíli a bude hrdý, když se vám to podaří. Ale jde i o materiální věci. Nevídejte se s někým, kdo vám závidí, že si můžete koupit pěkné věci, když si na ně umíte vydělat.

2. Pesimista

Negativismus je nakažlivý a když ho okolo sebe máte často, pravděpodobně se vám dostane tak pod kůži, že budete na svět i sama na sebe nahlížet podobně. Raději se proto přátelte s lidmi, kteří na všem hledají ty světlejší stránky. A uvědomujte si rozdíl mezi realisty a pesimisty.

Kamarádka pesimistka vám asi náladu nezvedne, když vám bude ouvej. Foto: iStock

3. Zoufalec

Člověk, který vypadá, že svůj život nedá už nikdy dohromady. Nemá žádný cíl, jen se tak protlouká a často mu musíte pomáhat řešit zapeklité situace. Ani když má dobré srdce, nemůžete za něj nést odpovědnost a pomáhat mu věčně. Především pokud mu pomáháte i finančně, je na čase se s dotyčným rozloučit.

4. Královna dramatu

Každý známe někoho, kdo miluje drama. Ano, někdy je to zábavné poslouchat tu záplavu neuvěřitelných historek, ale většinou je to spíš vyčerpávající. Od určitého věku navíc nemá nikdo zrovna čas na nějaká dramata, takže i když máte ráda drby a všechno okolo, raději si takového člověka moc nepouštějte k tělu.

5. Soudce

Tak za prvé, sami jsme zodpovědní za život, jaký chceme žít a žijeme. Pokud se někomu naše rozhodnutí a náš způsob nelíbí, nemá mezi našimi přáteli co dělat. Je tak otravné, když máte pořád pocit, že vás někdo soudí a kritizuje, obzvlášť pokud jde o vaše blízké. Vždyť to jsou právě oni, kdo by vás měl především podporovat. Mohou vám samozřejmě poradit, ale tím to také končí.

-ana-

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.