Prima maminka

2. srpna 2015 04:30

Lucie Průchová

7 důvodů, proč rodičům nikdy nevyjde noční randění

Schůzka s manželem či přítelem může být v průběhu dne velmi příjemná, ale nejspíše se všichni shodneme na tom, že tu pravou intimní atmosféru a největší kouzlo s nádechem noblesy mají večerní a noční vycházky.

Dokud člověk nemá děti, není to víceméně žádný problém. Jakmile se vám zadaří a dočkáte se roztomilého miminka, randění – především během večera – se odsouvá až tak na padesátou druhou kolej. Proč nám to koncem dnem nevychází? Čtěte a věřte mi, že vám níže zmíněné příčiny přijdou dost povědomé.

1) Děti onemocní

Potvrďte mi, prosím, maminky, co si tohle čtete, že v tom nejsem sama. Mojeděti budouzdravé364 dnův roce, ale pak, a to bez výjimky, se stanou obětínejzáhadnějšínemocípár hodin před večerní schůzkou. Jak se choroba projevuje? Minimálně jedním z těchto neduhů: nadměrnýmzvracením, horečkouneznámého původu, kňouravýmistížnostmidoprovázenýminejasnýmigestyjindy rozkošných batolat.

2) Hlídání onemocní

Večer se už blíží, natěšení na noční rande vrcholí, stromy se zelenají, ptáčkové zpívají, slunce už pomalu začíná zapadat. To musí vyjít, říkáte si, když do schůzky zbývají tři hodinky. Už se přece nemůže nic pokazit. Kdy jste ale naposledy kontrolovali váš mobilní telefon? Že vidíte, jak vám tam poblikává zpráva? Špatné znamení, připravte se na zklamání: „Je mi líto, ale dnešní večer vám musím zrušit hlídání, není mi dobře, moc se omlouvám.“ Jakoby vás polili ledovou vodou, budete muset vysněný večer odložit – nejspíše na dobu neurčitou.

3) Jste nerozhodní a neschopní zformulovat plány

Vy: „Co budeme dělat v pátek večer?“

Partner: „No, já nevím, co bys chtěla dělat ty?“

Vy (pokrčíte rameny): „Je mi to asi jedno, nechám to na tobě, vyber něco.“

Partner: „Ale tak si vyber ty, co by se ti líbilo, na co bys měla náladu.“

Vy: „Mně je to opravdu jedno, vždycky jsem něco vybrala já…“

Partner: ….

Vy: ….

Je vám podobná situace známá? V tomto případě platí – řekněte si, co opravdu chcete. I když je někdy trochu náročnější něco naplánovat. Ochuzujete se tak o další příjemný zážitek. Večerů u televize na gauči ještě bude nespočetně. A žijeme jen jednou.

Podobné články

4) Máte „tlustý“ den

Všichni jsou zdraví, jenže pro změnu si připadáte odule. Nateklé tvářičky, které nezakryje ani perfektní líčení. Kalhoty, které nedopnete v pase, může sice nahradit sukně s pružným pasem, ale ta vám připadá nějaká divná. Ach jo, takhle prostě nemůžete ven do společnosti, natož na rande. Vždyť by si číšník v restauraci pomyslel, co sem leze ta vypasená ženská, měla by jít raději do „fitka“. Ne, dneska to zkrátka nepůjde. Dám vám menší tip – tři dny předtím, co se chystáte na schůzku, jezte střídměji. To ale neznamená, abyste hladověly, jen to s jídlem nepřehánějte a trošku se i hýbejte. Pár dní se to dá vydržet. Určitě se vám to vyplatí.

5) Můžete se pohádat

Občas se stane, že nejste s manželem či přítelem naladěni na stejnou vlnu. Partner dorazí domů vyčerpaný z práce a vy mu s radostí připomenete, že se moc těšíte na večer, jak si zase konečně spolu vyjdete. A je oheň na střeše, protože muž na to zapomněl, chce si po celodenním pracovním maratonu odpočinout v klidu domova a ze všeho nejmíň se vidí mezi dalšími lidmi. Vy jste pochopitelně zhrzená. Začnete se dohadovat, padne několik výčitek i sprostých slov. Tohle rozhodně neskončí romantickou večeří. Ještě, než se začnete hádat, snažte se buď partnera mile přesvědčit, že to bude krásný večer, a slibte mu na oplátku relaxační, případně erotickou masáž. Nebo to rovnou vzdejte a odložte to na jindy.

6) Neposedné děti

Jako by ti rarášci měly šestý smysl a vycítily, že se něco chystá. Přitom skoro ani neumí mluvit. Zkrátka a dobře – předchozí noc nechtějí zamhouřit oka a dělají pořádný „humbuk“, u něhož nemůže chybět jejich milovaná maminka. Z toho vyplývá následující:

7) Jste neskutečně unavené

Ruku na srdce, tato situace nastává v 99,99 % případů. Už jste se s tím nejspíše vyrovnaly, ale stále doufáte, že to příště bude jiné a na večerní vycházku budete svěží a jako znovuzrozená. Každopádně dům je naklizený, děti nakrmené a vykoupané a akorát vám u dveří zvoní chůva. Mezi víčka byste potřebovaly sirky, abyste únavou pořádně viděly partnera, mozkové závity šrotují, abyste s ním vedla alespoň zčásti duchaplnou konverzaci. A předtím jste zhruba dvě hodiny přemýšlela, co si na tu slávu vezmete na sebe. Budete to znít nevděčně, ale nabízí se otázka: Stojí to všechno za to? Není nakonec lepší strávit poklidný večer doma, kdy jsou děti uložené v postýlce?

-šp

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.