Prima maminka

23. května 2018 07:30

Anna Kopečková

7 tipů, kde si můžete užít konec května

Květen je krásný měsíc a užijete si ho i procházkami kolem řeky, po rozkvetlé louce nebo v lese. Ale také se koná spousta zajímavých akcí po celé republice, tak neseďte doma a vyrazte za zážitky!

Festival muzejních nocí

Pro milovníky poznání a obrazů je jako stvořený XIV. ročník Festivalu muzejních nocí. Muzea a galerie otevřou své brány návštěvníkům a nabídnou nejenom noční tajemné prohlídky stálých expozic, ale také řadu doprovodných programů. Nabídka programů je opravdu velmi pestrá, každá instituce totiž pojímá svoji Muzejní noc po svém. Každý rok se k festivalu připojuje stále více měst a institucí, což z něho dělá kulturní fenomén, který nemá v Evropě obdoby.

Přestože má každé muzeum či galerie na výběr, zda a jakou částku bude na symbolickém vstupném vybírat, až na výjimky volí tradiční bezplatný vstup, případně dobrovolné vstupné. Doporučujeme si vše dobře předem naplánovat, oblíbená místa se často vyznačují velkými frontami.

Letošní Národní zahájení Festivalu muzejních nocí proběhne v pátek 18. května v prostorách Galerie moderního umění v Hradci Králové a řadu muzejních nocí uzavře v sobotu 9. června jubilejní XV. ročník Pražské muzejní noci.

Kdy: 18. května až 9. června 2018

Více informací na www.cz-museums.cz/web, www.prazskamuzejninoc.cz/2018

Foto: archiv Sektival

Sektival

Pro milovníky bublinek se i letos na přelomu května a června koná třetí ročník festivalu ušlechtilých sektů a špičkové gastronomie, a to ve více než pěti desítkách restaurací po celé České republice. Sektival svým návštěvníkům nabídne různorodá šumivá vína v kombinaci s vybranými pokrmy dle doporučení Davida Krále, dvojnásobného mistra České republiky v sommelierství.

Kdy: 18. května až 3. června 2018

Více informací na www.sektival.cz

Foto: archiv Mezi ploty

Mezi ploty

Pro fanoušky kultury se i letos chystá jeden z nejpopulárnějších hudebních a divadelních festivalů u nás. V příjemném prostředí parku Psychiatrické nemocnice Bohnice bude postaveno rekordních 16 scén. Díky tradičně multižánrovému složení interpretů si s jistotou vyberete i vy.

Kdy: 26. až 27. května 2018

Více informací na meziploty.cz

Dyzajnmarket

Milujete jedinečné designové kousky? Kabelky, oblečení nebo šperky? Dyzajn market Léto 2018 to vše má! Opět vás čeká pestrý výběr z produkce okolo 180 autorů, kteří předvedou svou tvorbu na náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla.

Kdy: 26. až 27. května 2018

Více informací na www.dyzajnmarket.com

Světový pohár horských kol

Myslíme ale i na sportovce a sportovkyně. Světový pohár horských kol je ve Vysočina aréně v Novém Městě na Moravě již tradiční akcí. První ročník se konal v roce 2011 a od té doby se těší oblibě návštěvníků. Těšit se můžete na 800 elitních závodníků z celého světa a přes 1000 účastníků doprovodných závodů.

Kdy: 25. až 27. května 2018

Více informací na mtbnmnm.cz

Foto: archiv Beko FRESH Festival

Beko Fresh Festival

Gurmánský festival dobrého jídla a pití letos čekají ještě 3 zastávky. Po Plzni to bude Liberec, České Budějovice a Pardubice. Mottem letošního festivalu je „Milujeme dobré jídlo!“. Díky celé řadě osobností spojených s jídlem nejvyšší kvality se můžete těšit na spoustu nových receptů a další gastronomické zážitky s neopakovatelnou atmosférou. Program budou tradičně provázet oblíbená kuchařská show v čele se Zdeňkem Pohlreichem a kulinářské workshopy s nejlepšími kuchaři České republiky, kteří zábavnou formou spolupracují s diváky přímo z pódia.

Kdy: 26. a 27. května 2018 (Liberec), 9. a 10. června 2018 (České Budějovice), 16. a 17. června 2018 (Pardubice)

Více informací na festival.fresh.iprima.cz

Ratolest fest

Rodinný sportovní, kulinářský, umělecký a praktický festival pro děti a jejich rodiče, kteří zde mohou načerpat inspiraci pro volný čas. Koná se na náplavce pražského Rašínova nábřeží a rodiče tu najdou nabídky sportovních oddílů, táborů, školek, tělovýchovných jednot, kroužků a mnoha nadšenců, kteří se věnují práci s dětmi, rodinné zájezdy, dětskou módu a sportovní vybavení či bezpečnostní prvky, hřiště a sportovní areály nebo hračky i výukové pomůcky pro děti. A chybět nebudou ani výtvarné, hudební nebo pohybové dílny.

Kdy: 26. května 2018

Více informací na www.ratolestfest.cz

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.