zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Čarování s bylinkami: Které vám přivolají lásku, krásu a které posílí paměť?

Čtyřlístek přivolává nejen štěstí, ale i lásku
Autor: iStock Čtyřlístek přivolává nejen štěstí, ale i lásku
Helen Stanku , Vydáno: 30.04.2020
Přečtěte si rady zkušené kartářky Helen Stanku. V kraji, kde vyrostla, měli moudrou ženu, které nikdo neřekl jinak než „naše bába“. A právě od ní se naučila mnoho o bylinkách a magii...

reklama

Našli jste svůj první čtyřlístek? 

O síle jetele a jeho ochranných účincích se vědělo leccos i u moudrých druidů. Naše bába radila dát čtyřlístek do boty lidem, kteří hledali lásku. Zatím je vždy zavedl správným směrem.

Tehdy ještě nebyly mobilní telefony, a tak jsme si museli vystačit s chmýřím z pampelišek. Stačilo chmýří fouknout tím směrem, kde se nacházel objekt našeho zájmu, a on se už brzy ozval.

Na krásu naše bába radila, ať si přivstaneme brzy z rána a omyjeme si obličej v rose z konvalinek.

Malé, ale mocné

Ohromnou moc má i malá a léčivá bylina popenec obecný se svými drobnými modrofialovými květy. Naše bába mě učila, zatímco jsme se spolu brouzdaly vysokou trávou, že je třeba pozorně sledovat, kam a po čem šlapeme. Ukázala mi nenápadný modrofialový kvítek a řekla, že ty nejméně nápadné květinky mívají největší sílu. Utrhla několik stonků popence a uvila z nich věnec. Byla jsem zvědavá, proč to dělá. Věnec z popence podporuje jasnovidnost a probouzí parapsychologické vlastnosti, kdysi se s ním dokonce léčily otravy olovem a také chránil lid před morem. Kytice popence ve váze chránila domov a celou rodinu od zlého.

Stejně tak kouzelná je něžná kytička maceška trojbarevná. Ta přináší prorocké sny a chrání spící před nočními děsy a navrací duševní klid.

vlčí máky Foto:                                                                                                                     Foto: iStock

 

Láska přivolaná vlčími máky

Až budou kvést vlčí máky, pár květům otrhejte jejich červené plátky a usušte je. Vyčkejte, až bude větrný den. Každému plátku sdělte, jaký by váš budoucí miláček měl být. Poté dovolte větru, aby sebral vaše plátky. Adresáta už najdou.

Zapomínáte? Zkuste bez nebo pelyněk

Pokud si chcete posílit paměť, trhejte po dobu sedmi dnů vždy večer po jednom květu černého bezu a říkejte si při tom, jak skvělou máte paměť. Trochu květů rozemelte mezi prsty, potřete si jimi čelo, několik schovejte pod polštář a trochu vhoďte do ohně.

Květy pelyňku zase pomohou navázat kontakt s bytostmi z jiných světů. Stačí květy vysušit a potom pálit v kadidelnici na uhlíku. Tyto květy také pomáhají harmonizovat čakry, zlepšují soustředění a posilují funkce mozku.

Autorka: Helen Stanku

 

Helen Stanku
Autor: archiv Helen Stanku

 Mohlo by vás taky zajímat:

petrklíč

Chcete zbohatnout? Zkuste to pomocí rostlin a lidové magie

 

Akne se nejčastěji objevuje v oblasti obličeje

Příroda ve službách krásy a zdraví: Zatočte s pupínky bez chemie

 

 

7 (ne)obyčejných bylinek pro vaše zdraví i krásu

Když naše tělo trápí různé bolesti a neduhy, saháme obyčejně po nějaké pilulce. Přitom pomoc může být mnohem příjemnější – voňavá i chutná, zkrátka bylinková.

Petržel

pž petržel

Zdravé a snad nejběžnější zelené koření, které je k dispozici po celý rok.

Petrželová silice obsahuje apiol, látku, která ve větším množství může způsobit menší zdravotní problémy (překrvení, bolest hlavy a malátnost). Proto je doporučená denní dávka 1 polévková lžíce nasekané nati, což je množství naopak zdraví velmi prospěšné. Nať totiž obsahuje kromě silic i flavonoidy, vitaminy, ale i železo a hořčík. Pomáhá při nemocech ledvin a močového měchýře. Je močopudná a působí antisepticky. Petrželový nálev se používá také zevně k osvěžení suché pleti nebo jako kondicionér na vlasy.

 

NÁŠ TIP: Ledové kostky s petrželí

1 svazek petrželové nati * 1 salátová okurka * kořen pampelišky (smetanky) * voda

Nasekejte 1 svazek petrželové nati najemno, oloupanou okurku a jeden dobře vydrhnutý kořen pampelišky jemně nastrouhejte a vše promíchejte. Směs po lžičkách rozdělte do tvořítek na led, doplňte vodou a nechte zmrznout. Kostky používejte na osvěžení unavené pleti – nechte je částečně rozpustit na obličeji a dekoltu, pleť jimi lehce promasírujte a nechte působit asi 15 minut. Pak pleť osušte a omyjte vlažnou vodou nebo pleťovým mlékem. Účinek je okamžitý, pleť se vypne, omládne a zrůžoví, vrásky a váčky pod očima zmizí.

 

reklama

Související témata: kartářka , bylinky , čtyřlístek , magie , popenec , čarování , jak přivolat lásku , helen stanku , jak přičarovat lásku , jak posílit paměť

reklama

Přečtěte si také

reklama