Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Dostala jste kytici? Víme, co říká

Květiny dokážou mluvit, mají svou tajemnou tajnou řeč, na kterou se už částečně zapomnělo.
Vydáno: 10.05.2015, Anna Kopečková
I když každá květina něco říká, nezapomeňte, že vám hlavně chtěl někdo jejím darováním udělat radost
I když každá květina něco říká, nezapomeňte, že vám hlavně chtěl někdo jejím darováním udělat radost Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Za starých časů byla květomluva daleko známější a ctitelé pomocí květin říkali to, co by se většinou sotva odvážili povědět nahlas. Řekněte to květinou, to se ostatně slýchá dodnes. Za květiny se dalo schovat leccos, láska, neláska, vztek, rozpaky, ostych, soucit, pohrdání.

Dostat kytici neznamenalo automaticky radostnou událost. Naopak, mohlo se jednat také o pohromu. Tento způsob komunikace vznikl údajně už ve starověku – v harémech.

Až tedy dostanete kytici, vzpomeňte si, že umí mluvit, a pátrejte po tom, co by asi tak mohla říkat. Anebo raději nepátrejte. Nicméně každá kytice v sobě skrývá tajemství – druh květin, barva, naaranžování i stužka, to vše by k nám mohlo promlouvat, chceme-li…

Fialka

ThinkstockPhotos-451837143 Foto:

Teď zjara je velice dobře možné, že vám váš milý přinesl právě tuhle kytičku. Možná nevíte, že za fialkami stojí velice pochmurná pověst o bohyni, která se zamilovala do pasáčka. Ovšem jak už to tak bývá, pasáček miloval jinou a tu učinil svou nevěstou. Rozzlobená bohyně jej unesla přímo ze svatební hostiny. Zoufalý muž pak spáchal sebevraždu. Na tom smutném místě poté vyrostly fialky. Pokud jste dostala kytičku modrých fialek, znamená to prosbu o vyslyšení lásky. Žluté fialky říkají: Zůstanu ti stále věrný. Zato bílé fialky vzdychají: Kam prchlo naše štěstí, naše naděje?

Růže

ThinkstockPhotos-153739579 Foto:

Sotva najdete ženu, která by neměla ráda růže. Tato čarovná květina je samozřejmě odedávna spojována s láskou – i vzhledem k tomu, že má trny, protože, jak všichni víme, láska někdy bolí. Nejlepší a nejméně komplikované je dostat rudé růže, které vždy říkají: Miluji tě, náležím ti, jsem jen tvůj. Pokud vám byla věnována veliká kytice rudých růží, každá z nich šeptá: Díky. Žluté růže volají: Žárlím! Oranžové špitají: Toužím. A konečně bílé růže vzdávají hold čistotě a nevinnosti.

Tulipán

ThinkstockPhotos-466051547 Foto:

A jelikož tady máme čas tulipánů, mohlo by vás zajímat, o čem tato nádherná různobarevná květina vlastně hovoří. Tulipán pochází až z daleké Číny. Pokud vám muž vašeho srdce věnoval kytici červených tulipánů, můžete si oddechnout, všechno je v nejlepším pořádku, miluje vás. Již ne tak bezproblémovou řečí hovoří žlutý tulipán. Říká: Jsi příliš pyšná. A stát se majitelkou kytice oranžových tulipánů není žádná velká výhra, neboť květina této barvy obdarovaného obviňuje z povrchní krásy bez duševních kvalit. Netrapte se však příliš, rozhodně to znamená, že jste hezká – a to není zas tak málo…

Karafiát

ThinkstockPhotos-177784929 Foto:

Květinářky potvrzují, že obliba karafiátů se vrací. To je dobře, karafiáty jsou krásné a skutečně si nezaslouží, aby si je lidé spojovali s politickou minulostí, za kterou právě ony mohou ze všech nejméně. Bílý karafiát tvrdí: Toužím po tobě. Červený: Obdivuji tě. Žlutý karafiát je obviňující: Zklamala jsi mne. Všímejte si také vůně, v tomto případě je důležitá. Když karafiát voní, dárci jde spíše o přátelství než o lásku. Pokud nevoní, není to pro obdarovanou ženu právě lichotivé, znamená to, že je považována za krásnou, ale bez vnitřní hodnoty.

A další...

ThinkstockPhotos-187872218 Foto:

Namátkou vám ještě prozradíme, co říkají některé další květiny. Narcis, jak asi uhodnete, obviňuje obdarovaného z přílišné sebelásky, slunečnice z pýchy, ptá se: Nemůžeš se zříci alespoň špetky své hrdosti? Gladiola je nesmělá, říká: Nespěchej na mě. Kopretina oznamuje: Jsi krásná. Pomněnka naříká: Nezbývá nám nic jiného, než na sebe vzpomínat. Pozor na oranžovou lilii, vyjadřuje nenávist. Begonie varuje, říká: Dej si pozor. Brambořík, ten už nevaruje a nedává žádnou naději, znamená: Končím!

Anketa

Jaké květiny máte nejraději?

hlasovat
hlasovat
hlasovat
hlasovat
hlasovat
hlasovat
hlasovat
hlasovat
hlasovat

 

Eva Michorová

Mohlo by vás taky zajímat:

Kolikrát jste od svého muže dostala snídani do postele?

Čím může muž překvapit ženu?

Snídaně do postele aneb Jak si užít víkendová rána

Snídaně do postele aneb Jak si užít víkendová rána

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama