Prima maminka

10. července 2019 08:00

Martina Čerňanská

Geniální triky, se kterými bude balení na dovolenou hračka

Léto je tu! Konečně. I když už se nás netýkají prázdniny (tohle je jedna z věcí, které dětem a všem školou povinným závidíme snad nejvíc), přece jen je i pro nás ostatní, kteří jsme již zapojeni v pracovním procesu, nastavává jiný režim. Všechno se zpomalí.

V práci se většinou neřeší nijak závažné věci a problémy, jízdní řády se změní na prázdninové (takže cesta do práce trvá o dost déle, pokud vám ujede tramvaj nebo autobus před nosem), slunce hřeje, večery jsou dlouhé a vybízejí k posezení na zahrádkách se sklenkou něčeho lahodného. Je to také čas, kdy míváme více času pro sebe – pokud nemáte zrovna novorozence - je právě léto čas, kdy ho můžete (a kvůli práci většinou i musíte) poslat na týden či dva k babičce nebo na tábor.

Ale hlavně je léto čas dovolených! Ať už vyrážíte s celou rodinou k moři nebo s partnerem na romantickou cestu, anebo s partou kamarádek kamkoliv, sepsali jsme pro vás triky, které vám usnadní balení a celkově vám odjezd na dovolenou zpříjemní. Tak jdeme na to, ať se můžete začít na vaší vysněnou dovolenou chystat:

Napište si seznam

Věřte nám, oceníte ho nejen když balíte dítě na tábor či k babičce, ale i pro vá je výborný. Díky tomu už se vám nikdy nestane, že kartáček ráno necháte v koupelně, nabíječku na telefon v obýváku a rozečtenou knížku na nočním stolku.

Nechte si místo na suvenýry

Toto se týká těch z vás, kteří na dovolenou letí. Váhové limity nejsou nijak vysoké (obzvlášť u charterových letů je většinou jen 15 kg) a tedy nevím jak vy, ale se do tohoto limitu vejdu jen tak tak. A někdy ani to ne. Myslete tedy už při balení doma, že si určitě něco na dovolené koupíte – ve Středomoří např. olivový olej nebo kosmetiku a to nemluvíme o spoustě nepotřebných suvenýrů, které nutně vždy potřebujeme. Pokud tedy váš kufr již na letišti váží 14,5 kg, věřte, že zpět si připlatíte za nadváhu.

Boty

Boty je ideální zabalit do průsvitných koupacích čepic anebo průsvitných pytlů. Obzvlášť pokud si berete více párů (a to si dámy jistě berete), usnadní vám to vybalování a hledání těch správných. Poté je uložte na dno kufru. Ale pozor! Ne na dno, pokud váš kufr leží otevřený na posteli, ale ke kolečkům. Usnadní vám to následnou manipulaci.

Kosmetika

V ideálním případě si vše (kromě opalovacích krémů samozřejmě) pořiďte v cestovním balení. Pokud nemáte kryt na vaše holítko, hrozí, že nepěkně zraníte, až budete prohledávat vaši kosmetickou taštičku. Proto na část, kde je žiletka, dejte kancelářskou sponku (máme na mysli tu velkou černou plechovou, která ochrání vaše prsty před břity. Parfémy a ostatní věci, které máte ve skleněných obalech, uložte do ponožek. Ochrání je to před rozbitím.

Šperky

Jste ten typ, co denně mění náušnice, prsteny, náramky podle toho, co zrovna máte ten den na sobě? Pak si jistě i na dovolenou chcete vzít pořádnou šperkovou výbavu. Ale jak to udělat, aby se vám věci nezamotaly a nepoztrácely? Na drobné věci použijte obyčejnou plastovou lékovku. Pokud seženete průsvitnou, tak je to naprosto ideální. Řetízky provlékněte brčkem a zapněte. Řetízky na ruku vložte doprostřed knihy a zatěžkejte ji ostatními věcmi v kufru.

Oblečení

Zásada č. 1 zní: rolujte, neskládejte. Ušetří vám to hodně místa. Ponožky dejte do bot. Pokud si pánové vezou společenskou košili, opatrně ji složte jako tričko a aby se límeček nepokrčil, položte doprostřed smotaný pásek od kalhot.

Svěží i po vybalení

Pokud chcete, aby vám oblečení cestou nezatuchlo, dejte dovnitř vonný ubrousek. Jakmile dorazíte do cíle a otevřete kufr, ucítíte svěžest.

Naskenujte dokumenty

Naskenujte si do notebooku, tabletu či telefonu váš cestovní psa, občanský průkaz a kartičku pojištěnce. V případě ztráty se vám to bude hodit.

Označení kufru

Většina kufrů si je dost podobná. Abyste ten svůj na letiště rychle našli, přivažte na něj jakoukoliv barevnou šňůrku a už z dálky ho poznáte.

Prohlédněte si i fotogalerii a hurá na balení:

připravila: Martina Miláčková


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.