Prima maminka

8. prosince 2020 19:00

Martina Čerňanská

Inspirativní příběhy slavných žen: Nikdy se nevzdávejte!

Máte dojem, že všechno ve vašem životě je špatně, plány se rozplynuly a změť na sebe navazujících událostí vás pohltila a přivedla až na dno? Než si začnete stýskat a spílat životu, tak se raději začtěte do příběhů těch, které jistě moc dobře znáte. Zrovna nejsnadnější nebyly.

I když teď sice jejich hvězda září, znamená to jediné – cesta z problémů skutečně existuje, a to ta směrem vzhůru.

Drew Barrymore: Dospívání jako na houpačce

V mládí si prošla poměrně dramatickým a bouřlivým dospíváním, užívala drogy, nezřízeně pila, dokonce zakotvila na čas v léčebně a nebude asi překvapením, že se pokusila také o sebevraždu. Možná jste taky neměla zářné dětství a ledacos vám pošramotilo vzpomínky, vaši pověst či sebevědomí, ale věřte, že stejně jako Drew i vy si můžete zase sáhnout na štěstí. Bolestně ji zasáhla také nenadálá smrt její sestry, která údajně spolykala prášky, a rozhodla se tak ukončit svůj život krátce před jejími narozeninami.

Halle Berry dokonce žila jednu dobu jako bezdomovec

Dnes by to do krásné Halle Berry jen málokdo řekl, ale začátek její kariéry opravdu nebyl nijak růžový. Musela se nejenom otáčet, ale mít i ostré lokty. Než došlo na závratnou éru herečky, žila na ulici v New Yorku. Sama se dokonce nechala slyšet, že ji tato událost mnohému přiučila. Ten, kdo vytrvá, opravdu dosáhne na své sny.

Halle Berry žila dokonce jako bezdomovec. Foto: Instagram.com

Láska se sice nevydařila, tak o tom napsala knihu

Znáte film Bílá Masajka nebo jste snad četli stejnojmennou knihu? Tak pak možná nevíte, že autorka si celý příběh prožila. Zamilovat se na dovolené v Keni do černošského válečníka a začít tam s ním žít se nepoštěstí jen tak každému. Vztah však nakonec skočil a Corinne Hoffmann se i s dcerkou Napirai vrátila do rodného Švýcarska. Máte chuť říct, že to stejně nemohlo dopadnout jinak? Možná. Rozhodně však ne každý z nás by sebral odvahu a napsal o tom několikadílnou ságu.

Čokoládová Oprah Winfrey se uměla zařídit

Nenarodila se stříbrnou lžičkou v puse, právě naopak. Chudobu a nedostatek prostředků si zažila na vlastní kůži. Stala se terčem šikany, a dokonce ji v devíti letech zneužíval její strýc. Jako dívka měla za sebou kromě útěku z domovu také brzké těhotenství, dítě však záhy zemřelo. Tento osud by položil kdekoho, ale Oprah si houževnatě šla za svým a svému štěstí naproti. A tak se jí to taky podařilo. Stala se premiantkou a z její talk show se stala naprostá senzace. Možná díky tomu, že sama Oprah měla těžký život a prožila nespočet karambolů, dokázala otevřít srdce těch, kteří si prošli něčím podobným, a všelijaké hvězdičky i hvězdy velkého formátu se v přímém přenosu neváhaly svěřit s tím, že život ukrývá mnoho bolestných okamžiků. V současné době Oprah platí za nejbohatší Afroameričanku vůbec. My v redakci Oprah prostě milujeme.

Oprah Winfreyová. Foto: Instagram.com

Když zaútočí nemoc, je důležité to jen tak nevzdat

Rakovina je novodobý strašák nás všech a bohužel si nevybírá, kdy a za jakých okolností propukne. Výjimkou nejsou ani známé osobnosti, které se s nádorem v prsu musely popasovat. Jmenovat můžeme báječnou Kylie Minogue, jež se ve svých třiceti šesti letech dozvěděla tuto diagnózu. Podobně na tom byla také představitelka Mirandy z oblíbeného seriálu Sex ve městě, Cynthia Nixon, ta tento verdikt uslyšela od lékařů ve čtyřiceti letech. Po dvou letech oznámila, že nad nemocí svůj boj vyhrála. Dlouho svůj zdravotní stav tajila, ale později vše uvedla na pravou míru.

Proto se nevzdávejme jen tak, i když to bolí. A pokud jde o rakovinu, pamatujme na samovyšetření ňader a sebemenší změnu, i když třeba zanedbatelnou, raději prokonzultujme s odborníkem. Za klid v duši to přece stojí.

Přečtěte si i další články o slavných ženách:

Autor: LZ

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.