Prima maminka

4. října 2019 07:00

Martina Čerňanská

Iva Nesrstová o HbbTV: Spousta filmů, pohádek, her i cvičení na jednom místě a zdarma!

HbbTV nebo také červené tlačítko, to je něco, s čím se poslední dobou setkáme u televizních obrazovek poměrně často. Co to ale vlastně je? Co tam vše najdu? Jak to funguje? Kolik to stojí? Na to vše jsme se zeptali produktové manažerky HbbTV Ivy Nesrstové.

  • Co to vlastně HbbTV je?

HbbTV je prostředí, které spojuje výhody internetu a televize. HbbTV využívá funkce internetu na televizní obrazovce pomocí takzvaných aplikací. Stejně jako máte aplikace v mobilu, máte i různé aplikace v televizi. Pokud se vám na obrazovce objeví červené tlačítko a vy ho zmáčknete na vašem dálkovém ovladači, dostáváte se do onlinového prostředí, kde si můžete sami zvolit, na co se budete dívat nebo jakou aplikaci si otevřete (například počasí, hry, televizní program, videoarchiv, archiv pohádek a mnoho jiné).

  • Jak poznám, že moje televize podporuje HbbTV?

Abyste mohli využívat výhody HbbTV, musíte mít chytrou (smart) televizi. Ovšem pozor, ne každá chytrá TV má funkci HbbTV a ne všechny televize, které mají HbbTV mají tuto funkci nainstalovanou. Někdy je nutné si tzv. aplikaci pro HbbTV stáhnout a nainstalovat. Pokud si nevíte rady, jaké televize funkci červeného tlačítka podporují, je nejlepší se orientovat podle ověřené pečetě od Českých radiokomunikací, kterou v brzké době doplní i naše pečeť iPrima. Můžeme říct, že všechny televize, které jsou označeny zlatou pečetí, a podporují tak DVB-T2, mají funkci HbbTV (pouze na Samsung si aplikaci musíte sami stáhnout).

  • Co mám udělat pro to, abych mohla používat HbbTV?

Stačí mít v domácnosti chytrou televizi s funkcí HbbTV, která je připojená na internet. Do prostředí HbbTV se dostane tak, že když se na obrazovce objeví vpravo dole informace s červeným tlačítkem, tak ho zmáčknete a jste tam. Poté se vám zobrazí menu, kde si můžete vybrat zábavu, kterou chcete.

  • Je tato služba zdarma?

Ano, HbbTV je zdarma, jedinou placenou částí je tzv. nadstavba nad videoarchivem, a to konkrétně předpremiéry našich seriálů a speciální filmy. Uživatelé si také mohou za 59 Kč měsíčně zaplatit celé HbbTV prostředí bez reklam. Ale opět se jedná o nadstavbu nad základní službou.

  • Co tam všechno najdu?

Největším tahákem je bezkonkurenčně celý bezplatný archiv televize Prima. Diváci se zde snadno dostanou k videoobsahu, mohou se podívat na televizní program, nechat si doporučit pořad v sekci Na co se dívat?, najdou zde předpověď počasí, letáky, program kin, hry a pro děti zde máme přes 1000 pohádek. Výhodou celé HbbTV je, že uživatel si službu spustí kdykoli a není vázán na konkrétní čas.

  • Co se chystá do budoucna?

Stále se snažíme zlepšovat naše služby jak už z technického hlediska, tak z obsahového. Nedávno se nám podařilo získat práva na mnoho krásných pohádek pro děti a velké množství dokumentů, které rozšiřují nabídku Prima ZOOM. Do budoucna plánujeme navyšovat videoobsah o novinky, které ještě ani v televizi neběžely. Například v půlce října uvedeme film, který byl nedávno v kinech a na televizní obrazovky se dostane až později – Ženy v běhu. Další novinka, od které já konkrétně si slibuji hodně, se právě začíná testovat – domácí fitness. Uživatelé si mohou na televizní obrazovce vybrat video s trenérkou, a vytvořit si tak fitness lekci doma v obýváku. Tato služba bude prozatím umístěna pod značkou iPrima jako pořad Domácí fitness.

Autor: Martina Miláčková

Sdílejte článek
Štítky film televize Samsung pohádka České Radiokomunikace

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 12. 4. 2024

Berani, dnes můžete přemýšlet o politických nebo společenských záležitostech, konkrétně o zhoršení stavu planety. Možná se obáváte o svou budoucnost a budoucnost svých dětí. Možná se pokusíte toto téma nadhodit na nějakém společenském setkání. Někdo, koho tam potkáte, vás o této problematice určitě něco naučí. Pokud se potřebujete dále zapojit do zvyšování povědomí lidí o této problematice, udělejte to.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.