Prima maminka

2. července 2016 04:15

Martina Čerňanská

Jak odstranit nejběžnější letní skvrny z oblečení

Jak odstranit nejběžnější letní skvrny z oblečení

Znáte to…právě si dopřáváte někde na terase nebo na dece váš oblíbený caprese salát se skvělými voňavými a slaďoučkými rajčátky když tu najednou ouha…a máte část salátu v klíně. A samozřejmě máte na sobě zrovna bílé šaty, protože je léto, slunce pálí a vůbec bílá k létu prostě patří.A právě proto pro vás máme triky, jak ze svého oblečení odstraníte ty nejběžnější skrvny - od jahod až po opalovací krém.

Rajčata

Naneste na houbičku na nádobí trochu bílého vinného octa a jemně odstraňujte zabarvení. Pokud přeci jen trochu červené na vašem oblečení zůstává, naneste dávku tekutého prostředku na skvrnu ještě před praním, nechte chvíli působit a poté vyperte.

Jahody

Namočte znečištěné oblečení od jahod na směsi vody (500 ml), bílého vinného octa (2 lžičky) a tekutého pracího prostředku (1 lžička) a pak vyperte jako obvykle. A oblečení je jako nové:)

Tráva

Trávu většina běžně dostupných pracích prostředků vypere, ale pokud si chcete být jistí, naneste trochu pracího prostředku přímo na skvrny a jemně, ale opravdu jemně několikrát promněte. Poté vyperte jako obvykle a skvrny zmizí.

Pot

Skvrny od potu jsou děsné. Krásná bílá trička jsou díky nim během pár měsíců nažloutlá v podpaží a ty v ostatních barvách ztmavnou. Aplikujte klasický odstraňovač skvrn lokálně na postižená místa, nechte chvíli působit a pak normálně vyperte v pračce. Nemáte odstraňovač? Nevadí! Stejně tak vám poslouží i citrónová šťáva.

Opalovací krém

Vzhledem k tomu, že opalovací krém je mastný, je ideální přípravek na odstranění ten s odmašťovací schopností – klasický jar na nádobí poslouží skvěle. Lehce potřete, nechte působit a pak jemně proměte. Poté vyperte tak, jak jste zvyklí. A skvrna bude pryč.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.