Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Jak odstranit nejběžnější letní skvrny z oblečení

1/5: Rajčata
awdssadcyxc

Naneste na houbičku na nádobí trochu bílého vinného octa a jemně odstraňujte zabarvení. Pokud přeci jen trochu červené na vašem oblečení zůstává, naneste dávku tekutého prostředku na skvrnu ještě před praním, nechte chvíli působit a poté vyperte.

2/5: Jahody
thinkstockphotos-105661180

Namočte znečištěné oblečení od jahod na směsi vody (500 ml), bílého vinného octa (2 lžičky) a tekutého pracího prostředku (1 lžička) a pak vyperte jako obvykle. A oblečení je jako nové:)

3/5: Tráva
thinkstockphotos-538778046

Trávu většina běžně dostupných pracích prostředků vypere, ale pokud si chcete být jistí, naneste trochu pracího prostředku přímo na skvrny a jemně, ale opravdu jemně několikrát promněte. Poté vyperte jako obvykle a skvrny zmizí.

4/5: Pot
thinkstockphotos-167415546

Skvrny od potu jsou děsné. Krásná bílá trička jsou díky nim během pár měsíců nažloutlá v podpaží a ty v ostatních barvách ztmavnou. Aplikujte klasický odstraňovač skvrn lokálně na postižená místa, nechte chvíli působit a pak normálně vyperte v pračce. Nemáte odstraňovač? Nevadí! Stejně tak vám poslouží i citrónová šťáva.

5/5: Opalovací krém
thinkstockphotos-dv755051

Vzhledem k tomu, že opalovací krém je mastný, je ideální přípravek na odstranění ten s odmašťovací schopností – klasický jar na nádobí poslouží skvěle. Lehce potřete, nechte působit a pak jemně proměte. Poté vyperte tak, jak jste zvyklí. A skvrna bude pryč.

Reklama