Prima maminka

13. března 2016 04:20

Lucie Průchová

Jak poznáte, že jste regulérní hysterka?

My ženy jednáme na bázi emocí, a emoce jsou tak trochu jako rukojmí nejenom hormonů, které se nám v pravidelných (měsíčních) intervalech čas od času zblázní, ale také mnohdy dávají najevo, že prostě je toho všeho na nás přespříliš.

Je vůbec možné žít bez jediné hádky a máte o to usilovat? A co když nejste ve stresu ani neočekáváte periodu a stejně vás sklony k hysterii neopouštějí? Pak jste asi vážně skutečně hysterka.

Muži tvrdí, že od hysterek dávají dobrovolně ruce pryč, ale ve skutečnosti to až tak pravda úplně není. Proč si v tomto směru testosteronem nabití samci tolik protiřečí? Pokud je žena hysterka, poznáte ji nejenom podle hlasového projevu, ale i podle toho, že její já prostě ani přehlédnout nelze. Za každých okolností budí dojem dokonale upravené a atraktivní ženy, bez sebemenších potíží zapadne do společnosti, dokáže konverzovat jednou na triviální téma, podruhé si zavdá klidně s tím politickým a pokaždé si získá posluchače nebo účastníky diskuze na svoji stranu (zvlášť ty mužské).

Nedřepí doma na zadku, pěstuje ušlechtilé koníčky a ze všeho nejvíc bdí jako dráb nad svým mužem

S hysterkou se muži zpravidla nenudí, ona se s elegancí sobě vlastní vyšňoří podle poslední módy, nedokonalé proporce zamaskuje, zvýrazní ty, se kterými se stojí za to pochválit, a místo vyvařování si zaběhne do fitka, nachytá bronz v solárku, a proto pro pánské obecenstvo představuje bohyni, po které všichni do jednoho slintají a dali by kdovíco za to, aby jim dotyčná projevila trochu své pozornosti. Chlapík, který má takovou ženu doma a pod vlivem zamilovanosti jí snáší k nohám modré z nebe, se potýká se zjištěním, že zřejmě má co do činění s láskou na celý život. Jenomže zanedlouho, až čas udělá své a zamilovanost přirozeně odplyne, se vynoří první neshody a momenty, kdy se všechno netočí kolem její dlouhé hřívy a krásného úsměvu, který brzy vystřídá křik, vyhrůžky, nadávky a ultimáta.

Pod tato slova by se mohla podepsat Adriana (33), která dlouho patřila mezi hysterky. „Když si vzpomenu na dětství, mé vzpomínky nejsou zrovna nejkrásnější. Naši o mě nejevili zájem, na škole jsem si prošla šikanou a z důvodu toho, abych už nikdy nezůstala sama, jsem se rozhodla, že udělám všechno pro to, aby se samota v mém životě už nikdy neopakovala. Začala jsem se o sebe pečovat, cvičit, skvěle se oblékat a chlapi mi padali k nohám. Jenomže i když jsem je měla na háčku, šťastná jsem byla jen pár okamžiků, než jsem se začala strachovat, že toho dotyčného ztratím. Moje hlídání, špehování a neurvalé scény potvrdily moji obavu, nakonec jsem zase sama byla. Po několika takových eskapádách jsem ale vyhledala pomoc profesionála a vlivem dobře mířené terapie se ze mě stává pomalu a jistě nezávislá, samostatná a vyrovnaná žena,“ svěřuje se Češka, která se rozhodla se svým prokletím skoncovat a vypadá to, že se začíná blýskat na lepší, šťastnější časy. A my jí rozhodně držíme palce a gratulujeme!

Kdy znamenají nadávky, že jste pořád v jednom kole?

Pokud vybuchujete ve chvíli, kdy vám jde ze všeho hlava kolem, nestíháte v práci plnit šéfovy rozkazy, doma se vám štosuje nevyžehlené prádlo, děti neposlouchají a manžel naráží, že se v ložnici už dlouho nic rozkošného nedělo, je to jasný signál k tomu, že potřebujete vypnout, odpočinout a dobít baterky. Zvýšený hlas, hádky a vztek jsou vlastně obranou vašeho těla na skutečnost, že jste přepjatá.

Čas od času je dobré se chytře pohádat!

Pokud vám vaše kamarádka tvrdí, že se s mužem nehádají, a mají tak ukázkové manželství, nevěřte jí. Domácnost bez hádky totiž neexistuje a navíc – pokud menší roztržku a výměnu názoru pojmete konstruktivně a tak, abyste se dobrali k cíli, je všechno v nejlepším pořádku. Každopádně si ale odpusťte nadávky, vyhrožování a vytahování na světlo světa léty zapomenuté křivdy, o nichž jste slíbila, že milému odpustíte.

-lz-

Sdílejte článek
Štítky stres hysterie

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.