Prima maminka

4. listopadu 2015 04:40

Lucie Průchová

Jak představit dětem nového tatínka?

Konečně jste se znovu zamilovala. Trvalo to dlouho, než jste našla toho pravého, ale zdá se, že je opravdu tady. Jenže situace je trochu jiná, když máte děti. Jak to udělat, aby partnera přijaly co nejlépe?

Pokud se vám z nějakého důvodu rozpadl vztah s partnerem, který byl zároveň tatínkem/maminkou vašich dětí, nejste samozřejmě povinni sedět doma a věnovat se jen jejich výchově. I vy máte právo na novou lásku a na další vztah.

A pokud tedy konečně najdete partnera, kterého můžete opět milovat, bylo by velkou chybou rýsující se vztah opustit s ohledem na to, co by tomu děti řekly a jak byste jim to vysvětlili.

Děti chápou víc, než si myslíte

Děti jsou ve skutečnosti v tomto směru velice chápavé. „Rodiče mají mnohdy tendenci inteligenci a chápavost dětí podceňovat. Děti přitom dokážou mnohým věcem porozumět mnohem lépe, než by kdokoli z dospělých čekal. V mnoha směrech s nimi můžete mluvit takřka jako s dospělým a sobě rovným člověkem.

Syna si nový partner získá snadněji

Samozřejmě je ale důležité vše dobře načasovat. Dítě by mělo vašeho nového partnera poznat nejprve nějak neutrálně. Rozhodně by nebylo dobré, abyste ho přivedla naráz a hned při prvním setkání dětem oznámila, že tohle je „nový tatínek“ a že ode dneška ho budou děti muset poslouchat, protože se k vám nastěhuje. Ideální je seznámit dítě s partnerem předem, nechat nového nápadníka, ať si k vašim dětem sám najde nějakou cestu. V tomto směru to je mnohem jednodušší se syny než s dcerami.

Sdílejte článek
Štítky vztah

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.