Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Rodina

Jak představit dětem nového tatínka?

Konečně jste se znovu zamilovala. Trvalo to dlouho, než jste našla toho pravého, ale zdá se, že je opravdu tady. Jenže situace je trochu jiná, když máte děti. Jak to udělat, aby partnera přijaly co nejlépe?
Vydáno: 04.11.2015
Nový tatínek to nebude mít jednoduché
Nový tatínek to nebude mít jednoduché Autor: thinkstockphotos.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pokud se vám z nějakého důvodu rozpadl vztah s partnerem, který byl zároveň tatínkem/maminkou vašich dětí, nejste samozřejmě povinni sedět doma a věnovat se jen jejich výchově. I vy máte právo na novou lásku a na další vztah.

A pokud tedy konečně najdete partnera, kterého můžete opět milovat, bylo by velkou chybou rýsující se vztah opustit s ohledem na to, co by tomu děti řekly a jak byste jim to vysvětlili.

Jsou stále jako malé děti!

Chová se váš partner jako malý Jarda? Nejste v tom sama!

Děti chápou víc, než si myslíte

Děti jsou ve skutečnosti v tomto směru velice chápavé. „Rodiče mají mnohdy tendenci inteligenci a chápavost dětí podceňovat. Děti přitom dokážou mnohým věcem porozumět mnohem lépe, než by kdokoli z dospělých čekal. V mnoha směrech s nimi můžete mluvit takřka jako s dospělým a sobě rovným člověkem.

Milenci a nevěra

Nejčastější mýty o nevěře. Nevěřte jim!

Syna si nový partner získá snadněji

Samozřejmě je ale důležité vše dobře načasovat. Dítě by mělo vašeho nového partnera poznat nejprve nějak neutrálně. Rozhodně by nebylo dobré, abyste ho přivedla naráz a hned při prvním setkání dětem oznámila, že tohle je „nový tatínek“ a že ode dneška ho budou děti muset poslouchat, protože se k vám nastěhuje. Ideální je seznámit dítě s partnerem předem, nechat nového nápadníka, ať si k vašim dětem sám najde nějakou cestu. V tomto směru to je mnohem jednodušší se syny než s dcerami.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama