Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Jak zůstat v klidu, když se všechno pokazí

Znáte ty chvíle, kdy se nic nedaří? Je snadné vybuchnout, ale dobrému výsledku to nepomůže.
Vydáno: 16.07.2015
Snažte se zůstat v klidu
Autor: Ilustrační / thinkstock.com Snažte se zůstat v klidu

Máte tolik povinností, že si vše musíte psát, abyste to zvládli? Jenomže povinnosti v diáři jsou jedna věc, realita často úplně jiná. Leckdy stačí, aby se přihodila jedna nečekaná věc a celý naplánovaný program se sesype jako domeček z karet. Když lidem někdo nebo něco nabourá jejich plány, dotyčné to rozhodí, naštve a někdy naprosto vykolejí.

Pokud také vždy začnete nenávidět vše a všechny kolem sebe, máte zřejmě s nečekanými situacemi problém. Měli byste se naučit zůstat v klidu, pak celou situaci daleko lépe zvládnete. Zde je několik tipů, které můžete vyzkoušet.

 

Nepanikařte

Panika je to nejhorší, co můžete ve složitých situacích udělat, protože vás zaslepí vůči alternativním řešením a nikam nevede – snad jen k celkovému selhání. Ve skutečnosti ale všechno nemusí být tak hrozné, jak si myslíte a jak se na první pohled zdá. Zklidněte své myšlenky a uvidíte cestu ven z problémů, nebo možná zjistíte, že žádné problémy nejsou. Jakmile se tedy příště přistihnete při tom, že vyšilujete, zastavte se na okamžik a zhluboka se nadechněte. Obyčejné dýchání vás téměř zázračně uklidní.

Vyžeňte stres a depku Foto:

 

Akceptujte situaci

Jen málo situací je skutečně špatných, většinou záleží na našem pohledu. Pokud situaci nemůžete změnit, přijměte ji a změňte svůj postoj k ní. Úspěšní lidé vždy přijmou jakoukoli situaci, bez ohledu na to, jak nepříjemné to je. Snaží se na ní vždy najít nějaké pozitivní věci a na ty se soustředit. Důležité je si uvědomit, že věci nejdou vždy tak, jak si je naplánujeme, a proto se musíme naučit jít s proudem.

Nejvíce stresující pracovní místa pro rok 2015
Autor: boradpanda.com Nejvíce stresující pracovní místa pro rok 2015

 

Vždy existuje další šance

Uvědomte si, že pokud se vám něco nepodařilo, není to konec světa. Bez ohledu na situaci, ve které se nacházíte, je tu vždy další šance. Můžete kdykoli změnit svou situaci a příště můžete být úspěšní. Ať jde o jakkoliv náročný projekt, máte na něj. Stačí jen, když přijdete na to, proč to napoprvé nevyšlo a vylepšíte výchozí situaci. Všichni lidé dělají chyby, ale jen ti nejsilnější umí využívat druhé šance, které život nabízí.

Když slyšíte někoho říkat, že jeho práce ho ubíjí, může mít i částečně pravdu. Lidé se stresujícím zaměstnáním mají o 23 procent zvýšené riziko výskytu infarktu. Foto:

 

Požádejte o radu

Pokud se ocitnete v problémech, nebojte se požádat druhé o radu, či dokonce pomoc. Jistě se na vás samotné kolikrát někdo obrátil, tak proč byste vy nemohli udělat to samé? Nemějte strach, že se ztrapníte, nebo způsobíte problémy osobě, která vám bude pomáhat. To nejhorší, co uslyšíte, je slůvko „NE“. Jiní lidé mohou přijít na lepší řešení, než napadá vás samotné, tak proč toho nevyužít?

Stresík Foto:

 

Neviňte se

Vina je příšerný, destruktivní pocit, který málokdy pomůže něčemu dobrému. Pokud se často cítíte vinní, buďte si jistí, že tento zlozvyk pomalu nahlodává váš život. Vy jste jediní, kdo je zodpovědný za svůj život a chyby, a pokud jste vy v nesnázích, je to váš problém a není třeba vinit nikoho dalšího. Zároveň ani nemá cenu obviňovat sebe, protože pocit zahanbení a selhání k lepším výsledkům nepovede. Možná jste jen důvěřovali špatným lidem, což vám způsobilo problémy. Ale nemůžete všechno zvládnout sami, takže učte se na svět dívat realistickýma očima, abyste měli dobrý přehled o lidech a situacích. A pak vše půjde snáz.

Smutek se musí zpracovat Foto:

 

Možná žijete už dlouho ve stresu, ani o tom nevíte

Poznáte, že vás drtí stres?

 

Přiznejte problémy

Existují lidé, kteří se vždy přesvědčují, že všechno jde dobře. A to i v okamžicích, kdy na situaci není dobrého už vůbec nic. Pozitivní myšlení je skvělá věc, ale ne právě v takových případech. Když nad situací ztratíte kontrolu, je velmi důležité to přiznat, jinak se už tak těžká situace může zhoršit a o to těžší bude ji vyřešit. Postavte se problému tváří v tvář, život je přece o seberozvoji a právě to vás takové chvíle naučí.

Máte nepořádek v kanceláři Foto:

 

Vždy mějte po ruce záložní plán

Ať už máte v plánu cokoliv, ujistěte se, že máte záložní plán. A ještě lépe záložní plán záložního plánu. V případě, že selžou dvě varianty, pořád ještě budete mít po ruce náhradní řešení. A je jedno, zda je to výlet nebo obchodní jednání, záložní plány vám pomohou vyhnout se stresu a nepříjemným situacím. Také se ale budete cítit jistější a budete lépe schopni se vyrovnat s problémem za pár minut.

Myslete hlavně na to, aby dítě bylo o prázdninách šťastné Foto:

-lk