zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jaké je to mít doma dceru na vdávání? Potřebujete pevné nervy!

Všechny kamarádky už jsou zadané a ona ještě ne?
Autor: giphy. com Všechny kamarádky už jsou zadané a ona ještě ne?
anna kopečková , Vydáno: 16.05.2015
Sotva vyrostla z puberty a rodina dostala příležitost krátce si oddechnout, najednou je z ní – holka na vdávání. Což je skoro stejná pohroma, jako puberta.

reklama

I když mladá dáma statečně předstírá, že se vdávat nechce, protože je to děsně nemoderní, čtete jí v očích, že by za vidinu svatby upsala duši čertu. Zaslechla jste, jak říká kamarádce do telefonu: „Moje biologické hodiny bijí jako kostelní zvony!“ Dennodenně je podrážděná. Když najde v poště svatební oznámení, pohrdavě nad ním prská: „Ta slepice! Tý bude čepec slušet!“ Potají si utírá oči mokré od slz a zamyká se v koupelně, kde si zapaluje jednu cigaretu za druhou, ačkoli to má zakázané, a poddává se depresi. Známost sice má, chodí s jakýmsi Jirkou, kolegou ze zaměstnání, ale mluví o něm vyhýbavě a zjevně nerada. Přitom Jirka není ženatý. Je to snad ještě horší: Jirka dostává jen z pouhé představy manželského přístavu psotník.

Snažte se dcerám nevnucovat svůj názor za každou cenu

Psycholožka radí: Matky, nechte dcery žít, i když je to těžké

 

Zlatá puberta

Jednoho dne přichází domů zjevně uplakaná. Teprve po týdnu z ní vydolujete, že se rozešla s Jirkou, neboť tento zpupný rebel odmítl její pozvání na nedělní rodinný oběd – prý mu to připadá příliš závazné. „Přitom je to úplně nevinná věc, jen oběd!“, ječí vaše holčička s cigaretou v jedné a velikou sklenicí vína v druhé ruce. „Bydlet se mnou nechce, ještě se na to necítí. Na oběd k nám nechce, ještě se na to necítí. Tak na co se hergot cítí? Do postele jsem mu dobrá, ale jinak…,“ zmlkne, neboť zaregistruje vyděšený obličej maminky, rudý jako vlčí mák.

Zlatá puberta, pomyslíte si, když pozorujete své drahé děvčátko, opilé a mající obscénní poznámky. Upečete její zamilovaný čokoládový koláč, ona vám pak pozdě večer padne kolem krku, jako by jí bylo sedm, a hořekuje: „Mami, půlka spolužaček je už vdaná. Je pozdě, chlapi jsou rozebraný, zbyli samí pitomci. Mami, já to nestihnu!“ Hladíte ji po vlasech, nutíte jí obrovský kus dezertu a chápavě mlčíte, protože cokoli řeknete, obrátí se proti vám.

Když se chcete vdávat: Víme, jaké jsou letošní hity

Jaro tady bude cobydup a s ním i svatební sezona. Pokud máte zálusk na vdavky a milý vás požádal o ruku, mrkněte se s námi na to, co bude letos v kurzu.

Dorty a zákusky: Mňam!

Dorty a zákusky: Mňam!

Co se týká svatebního dortu, můžete si vybrat z opravdu nevšedních kombinací, co se týká zdobení, přichutí, ale i různorodých tvarů a velikostí. Na popularitě získávají zákusky, které se snadno servírují. Na moderních svatbách proto nesmí scházet malé muffiny v papírových miskách s čokoládou nebo zdobnější verze těchto báboviček potažené fondánem, případně vylepšené o krémovou čepici. Zkrátka a dobře, co je malé, to je milé.

Součástí svateb bývá i novinka v podobě sladkého baru, kde se to jen hemží dobrotami, jako jsou cake pops – drobné kuličky na špejli obalené v čokoládě a různě nazdobené, domácí sušenky, mandlové makronky, mini dezerty ve skle, smetanové bonbóny nebo cukrová lízátka. Specializovaná firma nebo cukrárna vám sladký koutek dodá přesně podle charakteru a stylu vaší svatby. Součástí budou i vhodné papírové dekorace, skleněné dózy na bonbony a líbivé stojany na zákusky v jakémkoli designu. Nejvíc však letí retro nebo vintage styl.

I letos bude hitem dort à la naked cake (takzvaný nahý dort, kde jsou vidět jednotlivá patra proložená krémem) s ovocnou příchutí, karamelem nebo čokoládou

Tip: Pro děti můžete připravit čokoládové fondue s ovocem. Uvidíte, že na ně budou stát (nejen) nejmenší hosté frontu.

 

 

Dvacet devět, mami!

Den před narozeninami se zhroutí. „Dvacet devět, mami. Tolik svíček se už ani nevejde na dort!“, lamentuje. Namítnete, že byste dala cokoli za to, aby vám bylo znovu dvacet devět. „V tom věku jsi už byla osm let vdaná," ječí ona. Velmi jemně jí připomenete, že ve třiceti jste se rozvedla. „To sice jo, ale aspoň jsi měla svůj velký svatební den. Svatební šaty, svatební dort, svatební polibek,“ říká zasněně. „Máš vzpomínku. Jakou vzpomínku budu mít já? Leda tu, jak mi Jirka líčí, že by radši umřel na žlutou zimnici, než se oženil.“ Další skandál se zrodí přímo v narozeninový den. Přicházejí blahopřát kamarádky, jedna z nich má báječnou novinku: bude se vdávat. Přináší horu časopisů, na založených stránkách ukazuje: „Takový budu mít účes, uzel, nějaké prameny budou padat do obličeje, v účesu stejné kytičky, jako ve svatební kytici. Tyhle šaty jsem si vybrala, líbí se ti? Klasika, bílá krajka. Tenhle dort…“ Dcera tupě přikyvuje. Posledním gratulantem je Jirka. Přišel se oslavenkyně zeptat, zda by souhlasila se společným bydlením.

Mít dceru je krásné

Budujte vztah se svou dcerou

 

Na dobré cestě?

Konečně je nějakou dobu klid. Vaše dcera je šťastná a Jirka je den za dnem manévrován směrem k pomyslnému oltáři. Dokonce už absolvoval nedělní oběd, chválil řízky, snažil se mluvit spisovně, vězel v obleku s kravatou (obleky nevýslovně nenávidí) a přinesl tři růže. Vše je na dobré cestě – možná. Vaše holčička si se zářícíma očima listuje svatebními magazíny, vybrané má už úplně všechno, od šatů přes kytici po figurky na svatebním dortu, a čeká se jen na to hlavní: na žádost o ruku.

Máte obavy, že se Jirka tak lehko nedá, nicméně jaké je vaše překvapení, když zjistíte, že… Jirka požádal o ruku! Úder přijde z úplně jiné strany. Divné je, že vám tuto zásadní skutečnost dcera sděluje jen tak na půl úst. „Proboha!“ vydechnete. „Copak ty nemáš radost?“ Odpovědí jsou oči plné slz. Nemá radost. Během vztahu s Jirkou se k smrti zamilovala do jeho nejlepšího kamaráda Kamila. „Co budeme dělat?“, hlesnete. Krčí rameny a pláče. A jste zase na začátku…

Eva Michorová

reklama

reklama

Přečtěte si také

reklama