Prima Ženy

15. února 2018 06:00

Martina Čerňanská

Kdo jsou hrdinky naší olympijské výpravy? Seznamte se s těmito superženami!

Eva Samková, Ester Ledecká, Martina Sáblíková a mnoho dalších sportovních bohyň se bude chtít letos vyšplhat na zimní olympijský vrchol! A my jim budeme strašně moc držet palce, protože jsou naše a jsou to holky jako my!

Je úžasné pozorovat, kolik skvělých a odhodlaných sportovkyň u nás máme. Všechny jsou krásné, silné, bojovné a všechny chtějí uspět. Které z nich budou letos bojovat v českých barvách jako lvice? Připomeňme si alespoň některé naše naděje.

Eva Samková

Eva a její knírek! Styl “uragán”, čau soupeřky, zamávejte Eviným zádům! V Soči způsobila doslova senzaci a smekl před ní celý svět. Zlatá olympijská medaile snowboardcrossové superstar přinesla slávu i obrovský zájem médií, fanoušků i sponzorů. V Pchjongčchangu bude Samková patřit opět k favoritkám olympijského závodu, v minulé sezoně vyhrála Světový pohár.

Martina Sáblíková

Kdo by ji neznal, královnu ledu, nedostižnou a rychlou jako vítr! Martině je jen 30 let a už se svými výkony zapsala mezi nesmrtelné fenomény sportovní historie. Pochází z Nového Města na Moravě a od sezony 2006/2007 vládne Světovému poháru v rychlobruslení na dlouhých tratích. V celkovém pořadí už jedenáctkrát získala zlato! Ze tří olympijských her posbírala už pět medailí a letos se těšíme na další! (foto vpravo)

Ester Ledecká

Možná má slavného tátu, ale to jí nikdo předhazovat nemůže. Ester totiž maká jako utržená ze řetězu, nic ji nezastaví. Její enormní píle spojená s ambicemi a talentem od pánaboha jí zajistily už vítězství v 9 závodech světového poháru, dvakrát ovládla i celkové pořadí SP. Má dvě zlaté medaile a jednu stříbrnou z mistrovství světa. Ester je také unikátní obojživelnice, která na olympiádě bude bojovat o zlato v paralelním slalomu snowboardistek a zároveň třeba i o první desítku v Super G či obřím slalomu na lyžích.

Kateřina Pauláthová

Okatá Katka je sedminásobná lyžařská mistryně České republiky! Startovala v Soči, kde obsadila 25. místo v Super-G. O tři roky později dokončila Mistrovství světa v alpském lyžování 2017 na 35. místě ve sjezdu.

Eva Puskarčíková

Usměvavé Evě z Harrachova (foto vlevo) se říká trefně Sluníčko. Možná nepatří k největším favoritkám, ale biatlon bývá plný překvápek a proto je tak skvělý! Vloni si poprvé v životě zkusila stoupnout na stupně vítězů Světového poháru, když skončila třetí. Snad si letos svůj největší úspěch zopakuje v Koreji.

Karolína Erbanová

Je pořád lepší a lepší. Už i jméno Erbanová si lidé vybavují v souvislosti s rychlobruslením a drží Káje palce. V listopadu 2017 si ve Stavangeru připsala nejlepší výsledek v této sezoně Světového poháru a obsadila čtvrté místo v závodě na 500 metrů. Karolína má ve sbírce dvě bronzové medaile z MS a je členka nizozemského týmu Afterpay, která se specializuje na krátké tratě 500 a 1000 metrů.

Nikola Zdráhalová

Další z našich rychlobruslařských nadějí! Maturantka Nikola původně hrála hokej a s rychlobruslením začala až v roce 2011, kdy se zapojila do tréninkového týmu kouče Petra Nováka. Dva roky nato, na podzim 2013, debutovala rodačka z Dvora Králové nad Labem ve Světovém poháru. Zatím největšími úspěchy jsou 6. místo v závodě Světového poháru s hromadným startem a 9. místo na ME ve víceboji.

Šárka Pančochová

Šárka (foto vpravo) je velká naděje, už pro svůj titul juniorské mistryně světa ve snowboardové disciplíně Big Air! Má za sebou tři úžasné triumfy ve Světovém poháru a stříbro z MS. Když to Šárce Pančochové vyjde, může jednu z několika disciplín v Pchjongčchangu proměnit v medaili!

Veronika Vítková

Veronika je druhá dáma českého ženského biatlonu. Aby ne, když se může pyšnit titulem juniorské mistryně světa v individuálním a ve štafetovém závodu! Největšími úspěchy rodačky z Vrchlabí byla zatím bezpochyby zlatá medaile na Mistrovství světa 2015, stříbrná medaile ze ZOH 2014 v Soči ze smíšené štafety a bronzová medaile ze stejné disciplíny na Mistrovství světa 2013. A od soboty se může pyšnit individuální olympijskou medailí ze ZOH v Pchjongčchangu! A my jsme na ni náležitě pyšní!

Pokud stále váháte, zda se na olympiádu dívat, po přečtení tohoto článku už nebudete:

Autor: KU


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 5. 3. 2024

Berani, dnes by se vám mohly naskytnout příležitosti k tomu, abyste veřejnosti představili svou tvůrčí práci, kterou umíte nejlépe. Může jít o vystoupení, výstavy, veletrhy nebo festivaly – cokoli, co vyžaduje velkou pozornost veřejnosti. Budete v záři reflektorů a zastíníte téměř každého. Je pravděpodobné, že to bude velká zábava. Rozhodně by to mělo posílit vaše ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.