zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Konec prokrastinace: Tipy, jak úspěšně dosáhnout vytyčených cílů

Konec prokrastinace
Autor: istock.com Konec prokrastinace
cernanm , Vydáno: 17.05.2017
Většina z nás se se slovem prokrastinace již setkala. A mnoho z nás dokonce pravidelně prokrastinuje. Ano, řeč je chronickém odkládání plnění povinností a úkolů. Tak praví Wikipedie. A my vám prozradíme pár triků, jak se prokrastinace jednou provždy zbavit.

reklama

Představte si tuto situaci: Pracujete z domova, před sebou máte důležitý projekt do práce a vy jste už už na cestě k tomu, abyste se do něj pustila. Ale všimnete si, že na koberci je veliká skvrna. Hmm. Možná byste měla hned teď jít a koupit nějaký čistič na koberec! Nebo si prostě jít koupit nový koberec. Má IKEA teď nějaké v akci? Podívejte se rychle na jejich webové stránky… jé, podívejte na ten roztomilý stůl pro děti! A v akci mají voňavé svíčky...

Poznáváte se? Pokud ano, tak se nebojte, opravdu nejste jediná. Abyste ale dokázala se svým časem  nakládat správně, zde je šest triků, jak si lépe zorganizovat čas.

1. Vytvořte si prostředí, kde vás nic nebude rozptylovat

Váš jídelní stůl je na jídlo, gauč je na odpočívání, čtení a dívání se na televizi a postel na spaní. Tam si práci nenoste. Vytvořte si místo, které bude čistě pracovní a kde se nebudete věnovat ničemu jinému.

2. Obklopte se lidmi, kteří skutečně pracují

Pokud budete při práci v blízkosti někoho, kdo rád věci nechává na poslední chvíli, tak je velká šance, že dopadnete podobně. Místo toho zkuste trávit čas s lidmi, kteří tvrdě pracují a znají své priority. Nechejte se jimi inspirovat a uvidíte, že jejich přítomnost bude pro vaši duši a vaši práci velice prospěšná!

3. Poproste někoho blízkého, aby na vás dohlížel

Najděte někoho, komu skutečně věříte a komu na vás záleží (partner, nejlepší přátelé nebo člen rodiny), aby na vás dohlížel a byl váš osobní “policista”. Řekněte mu, co a do kdy musíte udělat, a poproste ho, aby na vás dohlídl – ať už textovkou, zavoláním, nebo tím, že s vámi během této doby bude trávit čas. Dle některých studií je totiž stud (v tomto případě fakt, že něco slíbíte a nedodržíte) jedním z nejlepších motivačních prostředků.

4. Vstávejte dříve

Zkuste se překonat a vstát o hodinu nebo i dvě dříve a udělejte, co nejvíce práce dokážete. Může to být dobrá snídaně nebo malý úklid vaší ložnice, ale všechny tyto věci vám na konci ušetří čas a dodají vám pozitivní náhled na celý den.

5. Organizujte si věci zábavně

Pokud už vás nebaví psát si úkoly do diáře a postupně je plnit, zkuste si napsat všechny věci, které musíte udělat a přidělit jim čísla. Poté si hoďte kostkou a číslo, které vám padne na kostce, bude číslo, do kterého se pustíte jako první. Několik studií souhlasí, že propojením zábavy a práce dodáte daným činostem šťávu a celkově se do nich budete pouštět s větším elánem. Takže pokud nemáte kostky po ruce, zkuste si hodit mincí. Funguje to stejně efektivně.

6. Přestaňte se porovnávat s ostatními

Pokud budete veškerou svou práci porovnávat s těmi dokonalými fotografiemi, které nacházíte na internetu, budete si více škodit než se inspirovat. Perfekcionismus – a dopad, který má, pokud nevytvoříte něco dokonalého – může být jedním z největších důvodů prokrastinace. Takže namísto toho, abyste se porovnávala s vaší konkurencí, soustřeďte se na svou vlastní vizi. To znamená, že nemusíte na váš projekt hodiny studovat “inspiraci” na internetu, prostě s ním jednoduše začněte hned. Budete se cítit mnohem lépe, to vám slibujeme!

Mohlo by vás také zajímat:

A jak píšete vy?

Co o vás prozradí váš rukopis? Víc, než byste možná chtěli!

Nemusíte jen běhat. Vyberte si, co vám vyhovuje

6 důvodů, proč je výhodné cvičit ráno nebo dopoledne

Ženy hrozně rády pomlouvají.

Kancelář plná žen: Jak v ní přežít?

-mm-

reklama

Související témata: práce , nuda , dozor , prokrastinace , otálení , pracovní povinnosti

reklama

Přečtěte si také

reklama