Prima maminka

27. června 2016 04:15

Martina Čerňanská

Letošní dovolenou si užijte! Jde to bez hádek i bez stresu!

Letošní dovolenou si užijte! Jde to bez hádek i bez stresu!

Vyberte si správně!

Pánové holdují adrenalinu, kdežto my ženy raději odpočinku, poznání a mořským vlnám. Dřív, než se natáhněte po last minute zájezdu, se opravdu domluvte na tom, co od vaší dovolené oba očekáváte. Ušetříte si návrat domů s rozporuplnými pocity a hlavně s nenaplněnými představami. Totéž také samozřejmě platí i o výběru osoby, se kterou se na cesty vydáte. Vybírejte proto opravdu dobře. A mějte na paměti, že není až důležité kam, ale s kým cestujete.

Nehádejte se

Nevyšilujte proto, že se váš capart pobryndal, nevyvolávejte hádky jenom proto, že vás rozčiluje, že na pláži v plavkách zase vypadáte nejhůř (v 99 % případů to stejně není pravda, protože my ženy prostě přeháníme). Nevracejte se ke starým křivdám, vnímejte jeden druhého a nedávejte drahému záminky k tomu se hádat. Podle nás je naprostý nesmysl okrádat se o omezený čas tím, že budete trucovat v pokoji a nesmyslně čekat na partnerovu omluvu, když hlavní břímě vyvolané hádky je na vašich bedrech.

Vše si připravte dopředu

Nemá cenu nechat balení a všechny přípravy na poslední chvíli, a to zvlášť v případě, pokud zájezd kupujete v rámci poklesu cen v nabídce last minute. V tomto případě doporučujeme sbalit kufry předem a zajistit všechno tak, že odjedete na dovolenou. Ušetříte si nervy a navíc vás bude na srdci hřát ta úspora.

Dovolte si odpočívat

Spousta z nás nedokáže relaxovat, vypnout a má potřebu neustále něco vytvářet. Na dovolené není nic důležitějšího než odpočinek, kdy se naše duše regeneruje, čistí a tráví nahromaděné zážitky z minula. Neciťte se jako hříšníci, když budete ležet na lehátku a koukat na moře ve stínu palem. Pro tohle všechno jste přece na dovolenou jeli. Tak si to užívejte.

Stanovte si finanční strop, ať nejste nepříjemně překvapení

Ať už musíte šetřit, nebo ne, sestavte si dovolenkový rozpočet a toho se držte. Nebudete pak nepříjemně překvapeni, když zjistíte, že jste za týden nebo čtrnáct dní utratili dvojnásobně více, než jste měli v plánu. To by vám pak i sebelepší vzpomínky pořádně zhořkly.

Zahoďte telefon i notebook

Na dovolenou se všichni těšíme jako na smilování, a když už se volných dní skutečně dočkáme, stále více z nás si bere práci s sebou. Nekazte si den u moře tím, že se připojíte na web a stáhnete si firemní e-maily, které vás spolehlivě rozladí. Vykašlete se na to, že vůbec nějaká práce existuje, a užívejte si volno všemi smysly, nikoliv pohrouženi do práce nebo snad do surfování na síti. Ano, utněte i výzvědnou štaci na sociálních sítích. Uvidíte, že jedině tak bude vaše dovolená nezapomenutelná a hlavně opravdová.

Zážitky, dobrodružství a maličkosti

Když se vrátíme domů z pobytu u moře, nejčastěji si vybavíme zážitky, které nestojí moc a přitom jsou těmi ze všech nejlepšími. Postavte s dětmi nebo s partnerem hrad z písku, uspořádejte závody, kdo dřív doplave k bójce, sbírejte mušle, přivstaňte si na východ slunce, proběhněte se do vln, pomilujte se na opuštěné pláži a klidně se na cenný moment staňte dětmi, které když něco dělají, tak na maximum a hlava nehlava.

-lz-

Sdílejte článek
Štítky stres

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.