Prima maminka

21. května 2017 14:00

Anna Kopečková

Magie vody: Naučte se čarovat s prameny, studánkami a jinými vodními toky

Napadlo vás někdy využít sílu a moc životodárné pramenité vody studánek, tůněk, rybníků nebo klikatých říček a přivolat k sobě s jejich pomocí dobro, harmonii a štěstí? Vodní proudy jsou tepny naší země a pro magické účely se využívaly odpradávna. Umí odplavit trápení i starosti.

Jezdíte na chalupu a poblíž bublá pramínek, kde s uspokojením zaháníte žízeň, nebo znáte místo kde se leskne tůňka, a v teplých dnech si chladíte tělo v rybníku obrostlém šumivým rákosím? Proudí vám v dosahu veselý potůček či říčka? Poradíme vám, jak využít mocnou sílu životodárné vody.

Voda pomáhala našim předkům v jejich údělech a pramen vyvěrající z lůna země byl právem zdrojem úcty, stejně jako studánky. Mnohá z těchto tajemných míst jsou zasvěcena nějakému světci, jemuž se přisuzuje jejich moc. A tato posvátnou přírodní energií nabitá místa mohou pomoci i vám.

Co je k tomu potřeba?

Stačí vědět, co je možné udělat, a hlavně vaše naléhavá potřeba řešit. Přání jsou proměnná, ale potřeby a touha vaší duše bývají neměnné. Je ideální, pokud jste v souladu sami se sebou a svou touhou něco změnit. Potom vám tato magie bude prospěšná. A tím se dostáváme k tomu, že fáze v měsíčním cyklu, dny vhodné pro vykonání určitého rituálu, mají bezesporu svůj význam. Vy jste však těmi činiteli, a pokud cítíte, že právě nyní je ta pravá chvíle, můžeme začít.

Pomoc čerpejte u pramene

Najděte jakýkoliv pramínek ve svém okolí, nejčastěji bývají u lesní studánky. V jeho blízkosti bývají kamínky nebo oblázky. Potom křídou, případně i šťávou z rostlinky rostoucí v okolí, na něj nakreslete svá přání. Ideálně v podobě runy, nebo symbolu, který je zastupuje. Pokud se chcete rozepsat slovně, tady platí – čím méně slov, tím větší síla. Potom pramen obejděte třikrát po směru hodinových ručiček, a pokud by to vzhledem k povaze pramene nešlo, alespoň třikrát před ním tento kruh obejděte. Na to poproste pramen svými slovy, aby splnil vaši prosbu, a kámen nechte do pramene spadnout. Napitím se doušků vody z pramene své přání stvrzujete. Nezapomeňte poděkovat za splněné přání, jako by se už tak stalo. Duchu tohoto pramene zanechte úlitbu v podobě malého drobného dárečku. Prameny zastupují mužský a studánky ženský element.

Foto: iStock

Házení mincí

A tímto se dostáváme k prastarému rituálu - zvyku házet mince do vody. Vhodili jste už někdy malou drobnou minci do vody a něco si při tom přáli? Studánky se spojovaly, byly vnímány jako zosobnění Bohyně Matky, či Bohyně – živitelky, vždyť bez vody by nebyl život. To Jezerní víla dala Merlinovi mocný meč Excalibur, který dával svému nositeli nepřemožitelnost ve spravedlivém boji. U nás to byl zase Bruncvíkův meč. Blyštivé mince byly formou úlitby za splněná přání.

Slovanské osvědčené kouzlo

Máte pocit, že se vám nedaří a už to trvá na váš vkus příliš dlouho? Potom vám může pomoci staré slovanské kouzlo. Vyhledejte ve svém okolí řeku, či bystrý potůček. Na jeho břehu vezměte kousek červené bavlnky, či pentle. Navažte na něm devět uzlů a myslete při tom na to, že se loučíte s energiemi a silami, které vám mohou vaše trápení způsobovat. Bavlnku, či pentli i s uzly potom dejte živlu vody - pusťte po vodě.

Nebo si sežeňte malý kousek dřeva a nožík. U vody vyřežte do dřeva všechny své problémy (s kládou to nefunguje!), formou slov, symbolů, či obrázků. Položte dřevo na hladinu a svěřte je vodě. Otočte se, ale už se neohlížejte.

Hodně známá je taktéž forma ochranného kouzla bílé magie, které spočívá v tom, že překročíte pramen. Tímto přetnete energetické vazby negativního působení. Poznáte to tak, že se vám náhle uleví, zlepší se vám nálada a vrátí chuť něco dělat.

Přivolejte si hojnost pomocí jezera

Tento rituál se provádí v době přibývajícího měsíce. Vyplujte si s loďkou tam, kde na vás bude měsíční světlo dopadat a bude se odrážet ve vodní hladině. Tam, kde dopadá toto světlo, smočte své ruce a nechte je přirozeně ve svitu měsíce oschnout. Během následujících dvaceti osmi dnů obdržíte nečekané peníze. Pokud nemůžete při svitu měsíce brouzdat s loďkou po jezeře, nezoufejte. Vezměte si nádobu (nejlépe z pravého stříbra) s vodou, vhoďte do ní stříbrnou minci nebo stříbrný šperk a smočte v ní své ruce. Nechte oschnout a výsledek bude obdobný.

Věštění z Dianina zrcadla

Pokud máte to štěstí, že můžete při svitu měsíce být na břehu jezera, kterým se také někdy říkalo Dianina zrcadla, všimněte si zrcadlení měsíce na vodní hladině. Pozorováním pásu proudu světla od horizontu a zase zpět se uvedete do bleskového transu a jste schopni vnímat poselství, či vidět symboly na hladině. O pomoc můžete požádat Bohyni Měsíce.

A chcete vědět, jak se dá věštit z koule nebo třeba z obyčejné louže? Podívejte se na video:

Autorka: Helen Stanku

Kartářka Helen Stanku pochází ze starobylého rodu, ve kterém nebyla nouze o kartářky, mágy a vědmy a kde se dědí řemeslo, ale především otevřená 7. a 6. čakra. Podle Helen je dobré se s kartami spřátelit. Karty potom oplácejí s láskou a ukazují okolnosti, které se později stanou. „Karty reagují na mne, na moje podvědomí a na energii člověka, jemuž vykládám. Tyto energie jsou proměnlivé, jako všechno kolem nás. Žádný výklad není zbytečný. Lidem vždy ve správný moment dojde, co jim chtěly karty říct,“ tvrdí Helen Stanku. Více najdete na www.kartarkahelenstanku.cz.

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.