Manuál na novoroční předsevzetí aneb Letos to dodržíte!

Dát si předsevzetí? Pro každého z nás je novoroční předsevzetí tím pravým důvodem, proč s něčím přestat nebo začít. Pokud hledáte odpověď na to, jak to letos zvládnout a dodržet, je jasné, že sami jste to nezvládli a letos hledáte zaručené tipy. My jich pro vás pár máme!

Už víte, že odkládání nějakého předsevzetí na další a další týden nezabírá a po čase se jen dostáváte do zbytečného stresu a depresí, že jste nevydrželi. Důvodem je totiž nedostatek silné vůle, disciplíny a sebeovládání. „Proto, abychom dokázali plnit stanovené cíle, je třeba být v celkové harmonii, v emoční i fyzické rovnováze, která výrazně ovlivňuje stav mysli a duše. Tedy i naše soustředění na stanovené cíle a přání,“ popisuje terapeutka Romana Kotěrová, odbornice na Bachovu terapii.

Šestero pro větší úspěch

1. Abychom maximalizovali šanci na úspěch, je jasné, že stačí předsevzetí jedno. Určitě jedno velké a případně jedno nebo dvě malá, u kterých vnitřně cítíte, že to je to, v čem jste se našli a chcete vytrvat. Tvrdé odříkání nikdy nevydržíte.

2. Musí to být vaše rozhodnutí a musíte mít pozitivní motivaci.

3. Musí se to slučovat s vaším životním stylem. Asi těžko budete denně cvičit na saxofon, když odcházíte v 7 ráno do práce a vracíte se v osm večer. Pokud tedy nebydlíte na samotě.

4. Úspěch budete mít především s předsevzetími, která vedou k lepšímu zdraví či spokojenosti.

5. Ale musí to být také předsevzetí reálná. Je možné zhubnout 30 kg za měsíc?

6. Nejdůležitější ze všeho ale je vůle, proto na ní zapracujte ještě dříve, než se zavážete změnit si život k lepšímu.

Vezměte si na pomoc přírodu

Pakliže nedokážeme vytrvat, bojujeme se slabou vůlí, máme problémy se sebeovládáním či disciplínou, vždy nám něco chybí. Je tedy třeba chybějící složku doplnit. Vezměte si na pomoc rostliny - skrývají totiž vibrace, které odpovídají vibracím lidské duše a jejím pocitům a emocím. Použití správných rostlin ve formě esencí dokáže navodit ztracenou rovnováhu a klid. Zkuste si vzít na pomoc například Bachovy květové esence - podpoří vás v rozhodnutí, pomohou dojít k vytčenému cíli a pomohou také s posílením silné vůle. Zároveň dodají i vyšší sebevědomí a sebedůvěru, která pramení právě z prvních úspěchů a dodržování stanoveného plánu.

„Pokud máte pocit, že potřebujete detailně poradit a svá přání a pocity zkonzultovat, je vhodné zajít ke zkušenému terapeutovi, který vám jednak poradí při výběru správné květové esence či rovnou připraví individuální esenci na míru,“ radí terapeutka Romana Kotěrová a dodává: „Správný terapeut přistupuje ke klientovi velice individuálně, respektuje jeho pocity a požadavky. Měl by nabídnout komplexní pomoc s cílem být v celkové harmonii. Protože naše fyzická kondice, naše zdraví, fyzické a mentální aktivity a vztahy jsou odrazem naší psychiky a velice úzce spolu souvisí.“

Při výběru pomocníků z řady Bachových esencí záleží na druhu předsevzetí a na našem konkrétním problému s nedodržováním vytčeného cíle. Inspirovat se můžete v malém přehledu, se kterým terapeut pracuje, případně požádat o pomoc lékárníka, který má k dispozici již hotové kombinované esence, například esence Štíhlá linie pomáhá přímo s udržením štíhlosti, s rozhodnutím zdravě žít a posílením silné vůle, či kombinovaná esence Stop – Smoke upevňuje rozhodnutí přestat kouřit, posiluje vůli a dopomáhá dosažení cíle. Výhodou kombinovaných esencí je, že jsou už namíchané pro individuální potřeby a nemusíte se při výběru radit například s lékárníkem.

Pokud chcete vyzkoušet jednotlivé esence, můžete zkusit například:

Habr/hornbeam – podporuje silnou vůli, abychom skutečně začali a neodkládali

Hořeček/gentian – pro vytrvání, abychom se nevzdávali při prvním neúspěchu nebo jen malém pokroku

Poupě jírovce/Chestnut bud – abychom se poučili z předchozích pokusů zakončených neúspěchem, abychom se znovu nevrátili do starých zlozvyků.

Netýkavka/impatients – pro získání dostatečné trpělivosti, kterou mnozí brzy ztrácejí.

Pomůže vám i technika

Pomocníků není nikdy dost, proto jásejte – známe pomocníky, kteří vás už nikdy nenechají ve štychu. Pokud vezmete na pomoc některou z jednoduchých aplikací, bude pro vás dodržování cílů mnohem jednodušší a zábavnější. Hubnete? Aplikace Calorie Counter – My Fitness Pal počítá kalorie a její výhodou je nejen snadné ovládání, ale i to, že má v databázi potravin snad vše, nač si vzpomenete. Chcete jíst zdravěji? NutriAtlas.cz vám ukáže, jaká éčka právě jíte a co vám mohou způsobit. Díky čárovému kódu budete hned v obraze. Pokud chcete cvičit, vyzkoušejte aplikaci 7 Minute Workout. Každý den vám nabídne sedmiminutovou sestavu cviků – a neříkejte, že nemáte denně sedm minut času. Sleep calculator vás zase vzbudí přesně ve fází, kdy pro vás vstávání bude nejsnazší a nejpříjemnější.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.