Kvízy

15. dubna 2018 07:30

Anna Kopečková

Máte geniální mozek? Zkuste vyřešit tuto hádanku!

Jsou hádanky, které vypadají velmi jednoduše. Nenechte se ale zmást. První pohled může velmi klamat.

Nedávno se na sociální síti Twitter objevil zdánlivě jednoduchý obrázek, který ovšem během krátké doby zamotal hlavu spoustě lidí. Šlo o trojúhelník rozdělený několika čarami a otázka zněla jasně: Kolik trojúhelníků na obrázku vidíte?

Na první pohled to vypadá, že odpověď je snadná. Stačí sečíst tři větší vnitřní trojúhelníky, přičíst k nim všechny kombinace menších trojúhelníků a nezapomenout ani na velký trojúhelník, který vše ohraničuje. Jenže, jak se ukázalo, tak jednoduché to není. Pod obrázkem se začaly kupit komentáře s odpověďmi, které se celkem dost lišily - byly v rozmezí od 4 do 45.

Připadá vám to jednoduché? Zkuste to sami. Dokážete hádanku rozluštit, aniž byste si předem četli správnou odpověď pod obrázkem?

Foto: Twitter.com/Neeraj

A jaká je správná odpověď? Pokud jste spočítali opravdu všechny trojúhelníky, měli byste dospět k číslu 18. Těm, kteří se trefili správně, gratulujeme. A pro ostatní přikládáme malou nápovědu:

Foto: Twitter.com/Neeraj

-ak-

Zkuste si i další hádanky:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.