zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Meghan Markle po svatbě: Co se v jejím životě hodně změní?

Meghan Markle po svatbě
Autor: profimedia.cz Meghan Markle po svatbě
anna kopečková , Vydáno: 17.05.2018
Svatba vám možná změní život, ale pokud jste člen britské královské rodiny, obrátí vám život úplně naruby.

reklama

Americké herečce Meghan Markle se vlastně život celkem výrazně změnil už ve chvíli, kdy oznámila zasnoubení s princem Harrym. Od té doby musela trochu pozměnit způsob svého života i to, jak vystupuje na veřejnosti. Další obrat v jejím životě ale přinese královská svatba, protože život britské královny i jejích nejbližších svazuje přísný protokol a řada pravidel.

Co se změní, jakmile se Meghan stane členkou královské rodiny?

Už žádná selfíčka

Toto pravidlo si už Meghan celkem osvojila. Když ji loni v prosinci jeden pár požádal o selfie, prohlásila, že nemá dovoleno pořizovat selfíčka. Pravděpodobně také nebude moci používat žádné filtry na sociálních médiích (například štěněcí obličej na Snapchatu). Meghan se také pravděpodobně připojí k triu Harry, William a Kate, a na Instagramu a dalších sociálních sítích ji tak najdete pod @KensingtonRoyal. 

Vycházky bez doprovodu

Žádného člena královské rodiny neuvidíte na ulici bez doprovodu. Kamkoli jdou, je jim v patách ochranka.

Autogramy

Kromě oficiálních podpisů v královských dokumentech nesmí členové královské rodiny dávat své autogramy veřejnosti. Důvodem je obava, že by někdo mohl královský podpis padělat a pak zneužít.

Průsvitné šaty a holé nohy

Meghan si oblékla na focení zásnubních fotografií krásné a velmi drahé šaty Ralph & Russo. Problém byl, že jsou lehce průsvitné, což vzbudilo v královském paláci trochu rozruch a pravděpodobně to tedy bylo naposledy, co si je Meghan oblékla na veřejnosti nebo na oficiálních fotografiích. Stejně tak vzbudila zbytečný rozruch, když při oficiálním oznámení svého zasnoubení s Harrym neměla žádné punčochy. Jedním z pevných pravidel, které královna strikně vyžaduje, totiž je, že členka královské rodiny nesmí být viděna bez tělových punčoch na nohou.

Nebude volit

Meghan po svatbě získá britské občanství. A stejně jako ostatní členové královské rodiny se nejspíš nezúčastní příštích voleb. Na tenhle zákaz sice neexistuje žádný zákon, avšak členové královské rodiny nechtějí, aby je kdokoliv obvinil ze zaujatosti nebo aby ve volbách jakkoli ovlivňovali rozhodnutí lidu.

Černý nebo barevný lak na nehtech

Podle královského protokolu jsou při královských událostech povoleny pouze nehty s přirozenými barvami. Například královna Alžběta už od roku 1989 používá velmi jemný světle růžový odstín.

Boty na klínku

Toto pravidlo údajně platí, jen když je nablízku královna Alžběta. V roce 2015 řekl zdroj blízký královské rodině časopisu Vanity Fair, že královně se boty na klínku opravdu nelíbí a je tím mezi ženami v královské rodině známá. Takže je Meghan, stejně jako Kate, obouvá, jen když je královna v bezpečné vzdálenosti.

Nošení velkých kabelek

Ano, je to praktické, když můžete nosit velkou kabelku, do které se vám vejde všechno, co potřebujete. Ale když jste členkou královské rodiny, máte na nošení přece někoho jiného! Proto královnu i Kate uvidíte většinou s malým psaníčkem v ruce. Malá psaníčka milovala i princezna Diana, i když u ní to moc nemělo souvislost s etiketou nebo protokolem, ale spíše s praktičností. Říkala jim „cleavage bags“, tedy taštičky, které zakrývají rýhu mezi ňadry. Malé saténové taštičky jí totiž pomáhaly zakrýt odkrytý výstřih v okamžiku, kdy vystupovala v šatech z auta.

Sezení s překříženýma nohama

Není to oficiální pravidlo, ale když se členka královské rodiny posadí a zkříží nohy, bývá to často kritizováno. Kate proto často sedává s nohama těsně u sebe a nakloněnýma na jednu stranu, stejně, jako to dělávala Diana.

Jít spát dřív než královna

Toto pravidlo pravděpodobně platí jen proto, že Meghan a královna budou bydlet ve stejné budově.

Nezapomeňte se dívat na sobotní živé vysílání z královské svatby: www.iprima.cz/kralovskasvatba

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:

Královská svatba Harryho a Meghan

Královská svatba prince Harryho a Meghan: Kdo známý na ni přijede

Dvě královské svatby: Diana a Charles, Kate a William

Meghan se vdává! Pamatujete ještě, v jakých šatech zářily princezna Diana a vévodkyně Kate?

Lady Diana: 10 věcí, které o ní asi nevíte

Diana s rodinou Foto:

Přestože letos uplynulo od tragické smrti anglické princezny Diany už 18 let, v srdcích mnoha lidí, a to i Čechů, zůstává stále. Fanoušky zajímala její elegantní móda i netradiční vystupování v rámci tak konzervativní britské královské rodiny. Její jméno se poslední dobou hodně skloňuje v souvislosti se starším synem, princem Williamem, jeho manželkou vévodkyní Kate a s jejich rozkošnými dětmi.

Přesto to všechno, co už bylo o princezně napsáno, existuje několik skutečností, které nejsou veřejnosti tolik známé.

Až do devíti let se učila doma

Až do devíti let se učila doma

V době, kdy byla Diana dítětem, bylo běžné, že děti z vyšší společenské třídy měly svého domácího učitele. Po rozvodu rodičů však musela navštěvovat školu v Norfolku, kde její rodina bydlela. Ve 12 letech pak byla poslána do exkluzivní internátní školy.

 

Ve škole však nebyla vzornou studentkou. Poté, co nesložila dvě zkoušky, musela školu v Británii v 16 letech opustit. Její otec ji zapsal ve Švédsku, aby si mohla dokončit vzdělání.

 


reklama

Související témata: princ Harry , královna Alžběta , Selfie , Meghan Markle , snapchat , královská svatba , královský protokol , královská pravidla

reklama

Přečtěte si také

reklama