Není SLADOVNA, jako SLADOVNA

Není SLADOVNA, jako SLADOVNA

Žádný pivovar se nikdy neobešel bez zařízení nazývaného sladovna, která, podobně jako varny nebo spilky, patřila vždy k jejich chloubám. Ve sladovnách se zrno ječmene nejdříve nechalo naklíčit, pak se několik dnů sušilo, aby pak dále zpracované dodalo pivu neopakovatelnou chuť a barvu. Tak pracovaly sladovny ještě docela nedávno. Dnes buď zejí prázdnotou, nebo se změnily v provozy sloužící turistické veřejnosti. Tak tomu je i v Černé Hoře na Blanensku.

S městečkem Černá Hora je výroba piva spojena už po staletí. Modernizace místního pivovaru před několika lety přinesla turistické veřejnosti mnoho nového, mimo jiné velice vstřícné zařízení, které si ponechalo svůj původní název. Jen s velkým počátečním písmenem: Sladovna. V jeho prostorách najdete příjemnou restauraci, komorní Lovecký salonek, Klub Muzejka, bowlingové dráhy a jak jinak, i hotel Sladovna s nečekaně pohodlnými pokoji, které jsou citlivě zakomponovány do historických interiérů, kompletní wellness s bazénem, vířivkami, saunou a samozřejmě i Pivní lázně, kongresový sál a mimořádně působivý Sloupový sál.

Proč byste měli do Černé Hory přijet, co v městečku a nejbližším okolí můžete zažít teď v zimě, na jaře a v létě? Černá Hora leží na silnici vedoucí z Brna do Svitav. Dáte-li si pozor, směrovky „Sladovna“ nemůžete přehlédnout, stejně jako cedule, které vás budou navádět do Moravského krasu, k zámku v Lysicích nebo Rájci-Jestřebí, popřípadě k hradu v Boskovicích nebo ještě dál, až k rybníku v rekreační obci Suchý. Celý kraj v okolí Černé Hory je doslova protkán cyklotrasami a v zimě není problém během krátké chvíle autem dojet ke sjezdovce v Olešnici nebo k dlouhým bílým běžeckým stopám někde mezi Suchým, Benešovem a Kořencem.

Moravský kras – není třeba zvlášť představovat. Fantastický přírodní areál, jímž protéká tajemná říčka Punkva ztrácející se v několika propadáních a lákající k projížďce na loďkách jeskynním systémem, jakých je na světě jen málo. O propasti Macocha ani nemluvě. Co ale stojí určitě za to, je návštěva zámků v Lysicích a Rájci nebo pobyt na sjezdovce v Olešnici. Posuďte sami: Skiareál Olešnice sice nepatří k největším, ale je široko daleko jediný, moderně vybavený a oblíbený všemi, kdo nepohrdnou krásnou okolní krajinou. Dovedete si představit, jak vám bude chutnat večeře a pak relaxace v bazénu nebo vaně naplněné pivními esencemi a s chutným černohorským pivem připraveným na dosah?

Hotel Sladovna v Černé Hoře uspokojí nejen individuální turistickou klientelu. Je perfektně připraven vyhovět i nejnáročnějším požadavkům, které si kladou firmy při pořádání pracovních i relaxačně–společenských akcí. V Konferenčním sále lze uspořádat i malý kongres – pojme v sedmi variantách od 60 do 180 osob. Moderní technické vybavení je samozřejmostí. Ani stylově naprosto úžasný Sloupový sál nezůstává pozadu, pohodlně se v něm může cítit až 156 osob. Lovecký salonek je prostor pro komornější společnost nebo uzavřené pracovní jednání. Přidáme-li k tomu perfektní gastronomii, není třeba dlouho uvažovat.

Hotel Sladovna je skvělým místem i pro vaši firmu. Chcete-li spojit pracovní jednání s odpočinkovými aktivitami v okolí, vedení hotelu vám se zkušeností a vysokou profesionalitou připraví program „na klíč“, přesně podle vašeho zadání. S důvěrou se na ně obraťte.

www.hotelsladovna.cz

Sdílejte článek
Štítky Brno Moravský kras okres Blansko slad Olešnice Lysice

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.