Oslava Dne matek: Očekávání versus drsná realita

Oslava Dne matek: Očekávání versus drsná realita

My ženy jsme tak trochu sentimentální, pokud jde o naši mateřskou roli. Takže když konečně nastane ten jediný den v roce, který je věnován právě nám, tedy už TUTO NEDĚLI, chceme ho mít alespoň trochu výjimečný. Přiznejme si to. I když já osobně od tohoto dne tak moc nečekám, hlavně proto, že jsou děti ještě malé a manžel se mě nedávno zeptal, jestli na Den matek chystám nějakou oslavu. Po pravdě, nechystám.

Velké plány jsou hezké, ale vlastně mi bude úplně stačit, když ten den strávím s těmi, které mám ráda. nehledě na to, že když máte děti, všechno dopadne většinou úplně jinak, než jste si na začátku představovali.

Nevěříte? Tady je deset důkazů, které asi každá matka celkem důvěrně zná:

Očekávání: Konečně se pořádně vyspím

Je super, že Den matek je vždycky v neděli. Nemusí se vstávat do práce, do školky ani do školy, takže maminka konečně jednou nebude muset vstávat v šest ráno, když má ten svátek. A co třeba snídaně do postele? Co snídaně, klidně oběd!

Realita: Spát se prostě nebude!

Možná za to můžou hodiny ve vaší hlavě, možná manžel, který s dětmi v kuchyni připravuje sváteční snídani do postele a neuvěřitelně při tom tříská nádobím. Takže i když byste strašně ráda ještě aspoň půl hodiny spala, zíráte místo toho do stropu. Ale co, aspoň jste pořád ještě v posteli!

Očekávání: Snídaně do postele

Pomalu se probouzíte, protože vám něco krásně voní pod nosem. Otevřete oči a před vámi je podnos se všemi těmi dobrotami, které máte ráda. A samozřejmě velký hrnek kafe! A květiny!

Realita: Jé, snídaně!

Jasně, že budou chtít snídat s vámi. A ochutnat váš toast. A rozlijí kafe do postele. A budou přitom chtít číst pohádky…

Očekávání: Květiny

Ťuk, ťuk. Kdo to asi klepe na dveře? To bude určitě ten pán z květinářství s obrouvskou kyticí vašich oblíbených tulipánů nebo růží, kterou objednal váš manžel.

Realita: Květiny!

Opravdu někdo ťukal na dveře – z internetového obchodu přivezli objednaný balík plínek. Květiny jste samozřejmě dostala – ty lehce povadlé z nejbližšího supermarketu. Asi jste trochu otrávená, ale jen do chvíle, než vám děti nadšeně oznámí, že je vybíraly úplně samy!

Očekávání: Přípravy na slavnostní oběd

Když je Den matek, je to VÁŠ den a měla byste být krásná. Budete mít spoustu času hezky se učesat, nalíčit, v klidu vybrat šaty, které vám sluší.

Realita: Přípravy na oběd

Fénovat, líčit se nebo si dokonce lakovat nehty můžete, když jsou děti ve škole nebo ve školce. Jinak si musíte zvyknout na neustálé publikum, i na záchodě. Ano, i na DEN MATEK. A mimochodem, kdo ten slavnostní oběd vlastně uvaří?

Očekávání: Vana plná bublinek

Nádherná, horká, plná pěny. A určitě neurazí ani pár hořících svíček, sklenka vína a nějaká příjemná hudba.

Realita: Vana plná bublinek

No tak aspoň někdo si to užil...

Očekávání: Nakupování

Krásný den strávený procházením se po obchodech, prohlížením výloh... Říkal někdo, že moc utrácíte? Dnes máte přece SVÁTEK!

Realita: Nakupování

Takže, jste v supermarketu a potřebujete koupit: kakao, corn flakes, vlhké ubrousky, toaletní papír, sušenky, odstraňovač skvrn...

Očekávání: Šperky

Je načase zjistit, jestli všechny ty vaše náznaky a nenápadné návštěvy klenotnictví někdo skutečně pochopil.

Realita: Šperky

Jestli jste čekala prstýnek s diamantem, počkejte si, příští rok bude další šance. Stejně, ručně vyrobený šperk nic nepřekoná.

Očekávání: Den v salonu

Máte zarezervované místo v salonu a celý den se tam necháte opečovávat. Manikúra, pedikúra, masáž... Takhle přesně by měl Den matek vypadat.

Realita: Domácí salon

Mluvil tu někdo o lakování nehtů? Vaše malá princezna by měla strašně ráda nehtíky nalakované úplně stejně jako maminka. No řekněte, dá se takové přání odmítnout? Nejspíš si při tom neodpočinete tak, jak jste plánovala, ale bude to legrace. TAKHLE by měl Den matek vypadat!

Očekávání: Žádné uklízení

Je Den matek, takže nemusíte hnout ani prstem. Dneska se neluxuje, nepere, nežehlí... Můžete jen tak sedět a bude vás hřát vědomí, že není potřeba dělat vůbec nic.

Realita: Uklízení

Samozřejmě, že nemusíte hnout ani prstem, ale všechno si to vyžerete v pondělí!

Očekávání: Odpočinek pro maminku

Ironií Dne matek je, že by bylo opravdu hezké strávit tento den s dětmi, bez všech těch otravných věcí, které s sebou role matky nese. Jen tak sedět, pít kávu. Ať tentokrát řeší někdo jiný řev za dveřmi dětského pokoje, utírání nudlí (a dalších věcí), krmení, koupání, přebalování....

Realita: Odpočinek pro maminku

Víte, že maminky nemají dovolenou? Nikdy a Den matek není výjimkou. Takže až váš andílek zase bude chtít tu „stlašně doblou vodu od maminky", tak prostě půjdete a dáte mu ji. A když bude večer chtít přečíst pohádku na dobrou noc, ale jenom od maminky, tak mu ji přečtete. Berte to tak, že jste prostě ta NEJVÍC NEJLEPŠÍ A NEJMILOVANĚJŠÍ MAMINKA NA SVĚTĚ! A to je největší a nejkrásnější dárek, který můžete dostat.

Anna Kopečková

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.