Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Oslava Dne matek: Očekávání versus drsná realita

1/20: Očekávání: Konečně se pořádně vyspím
den matek očekávání spánek

Je super, že Den matek je vždycky v neděli. Nemusí se vstávat do práce, do školky ani do školy, takže maminka konečně jednou nebude muset vstávat v šest ráno, když má ten svátek. A co třeba snídaně do postele? Co snídaně, klidně oběd!

2/20: Realita: Spát se prostě nebude!
den matek realita spánek

Možná za to můžou hodiny ve vaší hlavě, možná manžel, který s dětmi v kuchyni připravuje sváteční snídani do postele a neuvěřitelně při tom tříská nádobím. Takže i když byste strašně ráda ještě aspoň půl hodiny spala, zíráte místo toho do stropu. Ale co, aspoň jste pořád ještě v posteli!

3/20: Očekávání: Snídaně do postele
den matek očekávání snídaně

Pomalu se probouzíte, protože vám něco krásně voní pod nosem. Otevřete oči a před vámi je podnos se všemi těmi dobrotami, které máte ráda. A samozřejmě velký hrnek kafe! A květiny!

4/20: Realita: Jé, snídaně!
den matek realita snídaně

Jasně, že budou chtít snídat s vámi. A ochutnat váš toast. A rozlijí kafe do postele. A budou přitom chtít číst pohádky…

5/20: Očekávání: Květiny
den matek očekávání kytky

Ťuk, ťuk. Kdo to asi klepe na dveře? To bude určitě ten pán z květinářství s obrouvskou kyticí vašich oblíbených tulipánů nebo růží, kterou objednal váš manžel.

6/20: Realita: Květiny!
den matek realita kytky

Opravdu někdo ťukal na dveře – z internetového obchodu přivezli objednaný balík plínek. Květiny jste samozřejmě dostala – ty lehce povadlé z nejbližšího supermarketu. Asi jste trochu otrávená, ale jen do chvíle, než vám děti nadšeně oznámí, že je vybíraly úplně samy!

7/20: Očekávání: Přípravy na slavnostní oběd
den matek očekávání přípravy

Když je Den matek, je to VÁŠ den a měla byste být krásná. Budete mít spoustu času hezky se učesat, nalíčit, v klidu vybrat šaty, které vám sluší.

8/20: Realita: Přípravy na oběd
den matek realita přípravy

Fénovat, líčit se nebo si dokonce lakovat nehty můžete, když jsou děti ve škole nebo ve školce. Jinak si musíte zvyknout na neustálé publikum, i na záchodě. Ano, i na DEN MATEK. A mimochodem, kdo ten slavnostní oběd vlastně uvaří?

9/20: Očekávání: Vana plná bublinek
den matek očekávání vana

Nádherná, horká, plná pěny. A určitě neurazí ani pár hořících svíček, sklenka vína a nějaká příjemná hudba.

10/20: Realita: Vana plná bublinek
den matek realita vana

No tak aspoň někdo si to užil...

11/20: Očekávání: Nakupování
den matek očekávání nakupování

Krásný den strávený procházením se po obchodech, prohlížením výloh... Říkal někdo, že moc utrácíte? Dnes máte přece SVÁTEK!

12/20: Realita: Nakupování
den matek realita nakupování

Takže, jste v supermarketu a potřebujete koupit: kakao, corn flakes, vlhké ubrousky, toaletní papír, sušenky, odstraňovač skvrn...

13/20: Očekávání: Šperky
den matek očekávání šperky

Je načase zjistit, jestli všechny ty vaše náznaky a nenápadné návštěvy klenotnictví někdo skutečně pochopil.

14/20: Realita: Šperky
den matek realita šperky

Jestli jste čekala prstýnek s diamantem, počkejte si, příští rok bude další šance. Stejně, ručně vyrobený šperk nic nepřekoná.

15/20: Očekávání: Den v salonu
den matek očekávání salon

Máte zarezervované místo v salonu a celý den se tam necháte opečovávat. Manikúra, pedikúra, masáž... Takhle přesně by měl Den matek vypadat. 

16/20: Realita: Domácí salon
den matek realita salon

Mluvil tu někdo o lakování nehtů? Vaše malá princezna by měla strašně ráda nehtíky nalakované úplně stejně jako maminka. No řekněte, dá se takové přání odmítnout? Nejspíš si při tom neodpočinete tak, jak jste plánovala, ale bude to legrace. TAKHLE by měl Den matek vypadat! 

17/20: Očekávání: Žádné uklízení
den matek očekávání uklízení

Je Den matek, takže nemusíte hnout ani prstem. Dneska se neluxuje, nepere, nežehlí... Můžete jen tak sedět a bude vás hřát vědomí, že není potřeba dělat vůbec nic.

18/20: Realita: Uklízení
den matek realita uklízení

Samozřejmě, že nemusíte hnout ani prstem, ale všechno si to vyžerete v pondělí!

19/20: Očekávání: Odpočinek pro maminku
den matek očekávání odpočinek

Ironií Dne matek je, že by bylo opravdu hezké strávit tento den s dětmi, bez všech těch otravných věcí, které s sebou role matky nese. Jen tak sedět, pít kávu. Ať tentokrát řeší někdo jiný řev za dveřmi dětského pokoje, utírání nudlí (a dalších věcí), krmení, koupání, přebalování....

20/20: Realita: Odpočinek pro maminku
den matek realita odpočinek

Víte, že maminky nemají dovolenou? Nikdy a Den matek není výjimkou. Takže až váš andílek zase bude chtít tu „stlašně doblou vodu od maminky", tak prostě půjdete a dáte mu ji. A když bude večer chtít přečíst pohádku na dobrou noc, ale jenom od maminky, tak mu ji přečtete. Berte to tak, že jste prostě ta NEJVÍC NEJLEPŠÍ A NEJMILOVANĚJŠÍ MAMINKA NA SVĚTĚ! A to je největší a nejkrásnější dárek, který můžete dostat.

 

Anna Kopečková

 

 

 

Reklama