Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Rodina

Pomáhat můžete i bez peněz, věnujte svůj čas

Vydáno: 26.01.2016, Anna Kopečková
Klientka s dobrovolnicí aneb Ve dvou se to lépe táhne
Klientka s dobrovolnicí aneb Ve dvou se to lépe táhne Autor: lata.cz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bývá to často právě na prahu dospělosti, kdy si člověk začne uvědomovat, že svět tu není jen pro něj. Že by si sice měl života užívat, ale také měl myslet na druhé. Že jsou možná na světě i lidé, kteří měli menší štěstí na rodinné zázemí nebo zdraví. A tak se mladý dospělý začne poohlížet, jak by pomohl, třeba skrze nějakou neziskovou organizaci. Ale jak se zapojit, když právě v tomto věku máme kvůli snaze vylétnout z rodného hnízda nebo studiu často nejhlouběji do kapsy?

Dobrou cestou je dobrovolnictví. Tedy možnost věnovat svůj čas, pravidelně vykonávat nějakou činnost, která pomůže vámi vybrané organizaci a jejím klientům. Finanční ocenění za to nečekejte, nepeněžní odměna v podobě zajímavých zkušeností a dobrého pocitu ale určitě brzy přijde.

Jak fungule LATA?
Jak fungule LATA?

 

„S dobrovolničením jsem začínala kvůli praxi do školy. Dnes můžu říct, že mi dobrovolnická služba dala mnohem víc, než jsem čekala. Díky kvalitnímu vedení a supervizi poznávám sama sebe a můžu na sobě pracovat. Pořád se posouvám někam dál. Cítím, že dělám něco, co má prostě smysl,“ vypráví Monika, která svůj čas věnuje klientce neziskové organizace Lata. Tedy jen o něco mladší dospívající slečně, která prochází těžkým životním obdobím a kterou psychické problémy dovedly až do bohnické léčebny.

klientka Foto:

 

„V našem programu Ve dvou se to lépe táhne pomáháme mladým lidem, kteří čelí problémům ve škole, rodině, mezi vrstevníky nebo kteří třeba odcházejí z dětského domova a potřebují podporu na startu do samostatného života. Jen o něco starší dobrovolníci s nimi tráví volný čas a nenásilnou formou tak pomáhají problémy překonat,“ vysvětluje ředitelka Laty Markéta Ježková. K dispozici je samozřejmě odborné vedení, pravidelná školení i další společné akce.

dobrovolníci3 Foto:

 

Mnozí dobrovolníci mohou mít na počátku pocit, že nic zvláštního neumějí a nemají klientům co dát. Ale často je to právě jen ochota pravidelně se scházet a naslouchat, která může jednomu mladému člověku změnit život k lepšímu. „Co mi Lata dala? Asi díky ní vidím jinak svět, vidím ho jako lepší, že existují i lidé, co jiným lidem pomáhají. A ti lidé dělají svět lepším místem, předtím jsem nikoho takového nepotkal,“ říká jeden z klientů Laty Tomáš. A co vy, zkusíte taky věnovat část svého času pomoci druhým?

LATAvedvou Foto:

 

Více o dobrovolnických programech najdete na www.lata.cz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama