Prima maminka

31. března 2015 04:40

Anna Kopečková

Potřebujete pohlídat dítě, dědečka nebo třeba kočku? Víme, kde najdete pomoc

Hlídání dětí, ale třeba i starých lidí, koček nebo psů, úklid, pomoc v domácnosti. Maminky s malými dětmi nebo i pracovně vytížené ženy často potřebují výpomoc. Kde ale sehnat potřebného člověka, kterému by se navíc dalo důvěřovat?

Ať je vaše dítě sebekrásnější a sebehodnější, občas jistě potřebujete chvilku pro sebe. Je jedno, zda musíte něco nutně zařídit na úřadech, zajít ke kadeřnici, nebo jen na chvilku poklábosit s kamarádkou u kávy. Ne vždy se zkrátka hodí mít u sebe malého raubíře, který touží po vaší stoprocentní pozornosti.

V takovém případě je třeba svěřit dítě do rukou někomu zodpovědnému, kdo péči na nějaký čas převezme. Bohužel však v dnešní době nejsou k dispozici babičky tak často, jako tomu bývalo dříve. Buď ještě samy pracují, bydlí v jiném městě, nebo si užívají důchodu a vnoučata chtějí hlídat jen jednou za měsíc o víkendu. Stejně tak tatínkové jsou od rána do večera v práci a jen málo z nich si může zorganizovat pracovní dobu, aby mohli zaskočit ve všední den dopoledne. Kde tedy najít řešení?

Nezbývá, než se obrátit na profesionální hlídačku. Můžete vyhledat profesionální hlídací agentury. Je jich na českém trhu mnoho, nevýhodou je často vyšší cena než u jednotlivců. Výhodou pak je, že agentury jsou například pojištěné proti škodám, které paní či slečny na hlídání mohou způsobit. Také se můžete obrátit na jednotlivé paní na hlídání. Buďte však v tomto případě velmi opatrní, je nutné si jednotlivé osoby důkladně prověřit, přičemž údaje z občanského průkazu by měly být pouze základem, od kterého byste se měli odrazit. Ptejte se po předchozích zaměstnavatelích, vyžádejte si na ně kontakt a zeptejte se na zkušenosti. Paní důkladně vyzpovídejte a sledujte, jak bude reagovat. Poté ji pusťte k dítěti a pozorujte, jak se k němu bude chovat.

Paní na hlídání můžete samozřejmě hledat na inzerát, ale pak se může přihlásit kdokoliv. Obraťte proto svou pozornost k webům, které takové služby sdružují. Zde máte už jakýsi předvýběr zaručený. A kromě hlídání dětí tady často také najdete i jiné služby, které se rodinám s dětmi mohou hodit.

Nechtoname.cz

Portál nabízí hlídání dětí, ale také úklid domácnosti, doučování, pomoc seniorům či péči o domácí mazlíčky. Navíc je zde sekce pro cizince, kteří mohou poptávat výuku jazyků či pomoc s integrací, a sekce speciální, ve které může inzerovat a nabízet své služby kdokoliv. Dokonce si zde může inzerent zaškrtnout „dobrovolnickou činnost“. To v případě, že chce pomoci konkrétnímu člověku s konkrétním problémem. V současné chvíli je registrace na web zdarma. Identitu a třeba i adresu inzerentů je možné ověřit pomocí neziskové služby MojeID.

„Jakmile přišly do našich životů děti, začali jsme si náš volný čas cenit daleko víc. Jsme moderní lidé v moderní době, a proto jsme na to šli matematicky. Každý ví, že nic není zadarmo, a to ani tehdy, když si to člověk udělá sám. Třeba proto, že čas strávený nějakou činností by se dal využít i jinak. Čas jsou přece peníze a to je i důvod, proč jsme ochotni platit jiným, aby za nás posekali trávník, uklidili náš dům nebo nám večer pohlídali ratolesti a my tak mohli uspořený čas využít jinak,“ řekli o portálu nechtoname.cz manželé Mindlovi, kteří za ním stojí.

Hodnateta.cz

Inzertní portál, kde lze hledat pomocníky na hlídání dětí, úklid domácnosti, doučování, pomoc v péči o seniory či o domácí mazlíčky. Hlídací tetu zde můžete vyhledávat přímo podle konkrétních parametrů, které si přejete, ať už je to oblast, ve které působí, reference od ostatních uživatelů, znalost jazyka, zkušenosti či profese. Výhodou je možnost ověření profilu a také reference jednotlivých hlídacích tet. Případný zájemce o jejich služby pak ví, s kým přesně má tu čest. Základní členství na portálu je zdarma, chcete-li však vidět kalendář dostupnosti jednotlivých tet či získat neomezený přístup ke kontaktům, zaplatíte od 199 korun na měsíc.

Hlidacky.cz

Tento portál se specializuje na hlídání dětí, jiné služby (kromě možnosti úklidu domácnosti) zde nehledejte. Najdete zde ale mnoho profilů možných hlídaček. Za portálem stojí tři informatici z Brna, služba vyhrála soutěž StartupYard a slovo chůva se zde nenosí, je prý příliš zastaralé. U každé hlídačky visí na webu karta plná recenzí od předchozích zákazníků, výběr lze také filtrovat podle ceny, věku, věku dětí případně i podle nároků na jazyky nebo na uklízení. Kromě recenzí od rodičů, můžete prověřit hlídačku přes Facebook. Stačí se ke službě přihlásit přes sociální síť a web sám ukáže, jestli nemáte s chůvou společné přátele, kterých je možné se zeptat na reference. Identitu a třeba i adresu domova adeptek na hlídání navíc ověřuje speciální nezisková služba MojeID.

Domelie.cz

Také tento portál nabízí služby spojené s dětmi, jako je základní péče o ně, jejich hlídání a doprovod na kroužky. Dále zde inzerenti nabízejí doučování, přípravu na přijímačky, konverzace v cizím jazyce a péči o seniory. Výhodou tohoto portálu je velký počet profilů, nevýhodou pak cena. Za měsíc zaplatíte 169 korun, máte však možnost vložit pouze jeden inzerát.

Sdílejte článek
Štítky úklid Facebook Brno reference

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.