Příběhy

18. března 2019 04:20

Lucie Průchová

Přežil napadení kyselinou! Neuvěříte, proč ho pachatel zohavil!

Brit David Phillips (49) dostal doživotní trest za napadení britského podnikatele kyselinou. Vypověděl, že je mu to líto, že se stal omyl a že se tento devětadvacetiletý otec dvouletého syna prostě stal obětí kvůli chybě totožnosti.

Phillips na Andrease před jeho domem chrstl silnou kyselinu, protože se mylně domníval, že sexuálně napadl jeho příbuznou.

A jak se celá věc seběhla? Phillips se rozhodl vzít věci do vlastních rukou poté, co byla jedna z jeho příbuzných sexuálně napadena. Ta ale mylně označila Andreasův dům jako místo, kde měl údajně bydlet pachatel, který ji znásilnil.

Dne 9. prosince loňského roku se tedy tento „mstitel“ rozhodl ujet 300 mil ze svého domova v Hastingsu v East Sussexu, aby uskutečnil děsivou pomstu.

Na toto datum Andreas ani jeho žena Pia pravděpodobně nikdy nezapomenou. Andreas pracoval na svém počítači, kde má výhled na silnici a ke vchodu, zatímco Pia nahoře v domě ošetřovala jejich nemocného syna Thea, který měl horečku.

„Vzpomínám si, jak jsem zahlédl červený Peugeot Partner, dodávku, která se pomalu blížila k domu,“ vzpomíná Andreas a pokračuje: „Můj otec má přesně takové auto a na vteřinu jsem si myslel, že to je on. Pak jsem si vzpomněl, že toho času pobývá na Kypru. Asi jsem předpokládal, že to byla nějaká vánoční zásilka, která nám měla být doručena. Otevřel jsem dveře a na prahu stál muž, kterého jsem nikdy předtím neviděl. Držel v ruce velikou nádobu a najednou zařval: ´To je pro tebe, kamaráde,´ a hodil ji na mě.

Nádoba naplněná až po okraj kyselinou z autobaterie mě zasáhla na tváři, krku a tekla dále na můj trup. Nikdy jsem necítil takovou bolest,“ přiznává Andreas. „Mé oči, můj obličej byly v jednom ohni. Snažil jsem se dostat chodbou do kuchyně. Věděl jsem, že je velmi důležité, abych si tvář opláchl vodou tak rychle, jak jen to bude možné. Celou dobu jsem křičel na Piu, ať volá polocii. Cítil jsem, jak můj obličej taje.“

Pia byla šokována křikem manžela a nevěděla, co se děje. V ponožkách utíkala přes koberec, který byl celý politý kyselinou, která rozežírala její chodidla.

Okamžitě zavolala sanitku, trvalo to asi 20 minut, než přijela, ale bylo to, jako by čekali hodiny. Andreas byl převezen do místní nemocnice, kde se lékaři rozhodli, že je potřeba, aby byl okamžitě letecky přepraven do nemocnice ve Swansea, kde je jedna z hlavních popáleninových jednotek ve Velké Británii.

Policisté prohlédli záběry kamerového systému a našli zmiňovaný červený vůz, který je dovedl k Phillipsovi, jenž zpočátku jakoukoli účast popíral.

Toho večera ležel Andreas po ošetření na jednotce intenzivní péče a lékaři jemně naznačili manželce, že jeho poranění jsou tak závažná, že pravděpodobně nepřežije noc. „Byla to nejdelší noc v mém životě,“ říká Pia. Ale naštěstí přežil, i když je takřka úplně slepý – nakonec mu částečně zachránili zrak v levém oku.

Když ležel na jednotce intenzivní péče v obrovských bolestech, jediné, na co myslel a co mu běhalo hlavou, byla myšlenka na to, že pokud přežije, už nikdy neuvidí svého milovaného synka. Také se bál, jak bude malý chlapeček reagovat, až poprvé uvidí jeho zjizvenou, znetvořenou tvář. „Když mě uvidí, pozná mě? Vždyť vypadám jako monstrum, bude se mě určitě bát! Myšlenka na to, že už ho nikdy v životě neuvidím, mě ničila. Nebudu vidět, jak se mění, první den ve škole, vidět jak dospívá, jak se z něj stává muž. Všechno, co rodiče chtějí, je, aby byli viděli, jak jejich dítě vyrůstá.“

Andreas se prvního setkání velice bál, měl strach z reakce svého malého syna. Theo viděl svého tatínka poprvé asi dva měsíce po útoku. „Theovi stačil jediný pohled na mě a rozběhl se k Pie, zabořil hlavu do jejího náručí. Pak se na mě podíval, natáhl ruce a křičel: „Tati, tati, jsi to ty?“ Vrhl se mi do náručí a přitiskl se ke mě jako malá opička. 40 minut se ode mě ani nehnul.“

Andreas má za sebou deset měsíců nekonečných a bolestivých operací za pomoci kožních štěpů a celý život bude znetvořený – a proč? Kvůli muži, který udělal špatné rozhodnutí, vzal osud do svých rukou, odsoudil nesprávného člověka a zničil mu život

Sdílejte článek
Štítky Velká Británie rodina popáleniny neštěstí dům Kypr kyselina příběhy dojemný příběh nemocncie Hastings David Phillips

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.