Vánoce

22. prosince 2017 10:00

Martina Čerňanská

Prostřeno ve svátečním kabátku aneb zasedněte ke stolu!

Nadýchaný bramborový salát s kapřími řízečky, cukroví, po kterém se zapráší a vaječný likér, co zmizí ze skleniček dřív, než řeknete švec. Zimní svátky se bez dobrot všeho druhu zkrátka a dobře neobejdou.

Aby bylo sváteční atmosféře učiněno za dost, musíme se vytáhnout také s vánoční tabulí a servisem na úrovni. Jenomže jak na to, když jste přišla o inspiraci a nápady? Od toho jsme tady my s našimi prima tipy.

Jako za starých časů

Nic se nemá přehánět, protože v jednoduché eleganci je zkrátka a dobře krása. Proto neřešte, že vaše vintage židle jsou oprýskané, není potřeba jim dávat nový kabátek. Vytáhněte se s vyšívaným běhounem v krémově bílé barvě, na stůl pozvěte porcelán se zlatou linkou a zbytek nechejte na svícnu spolu s adventním věncem. I tak málo stačí, aby výsledek působil velkolepě.

Bydlíte v malé garsonce, kde musíte šetřit místem

Dobrých lidí se vejde, říká jedno staré pořekadlo a je na tom kus pravdy. Na stůl narolujte modro-bílé prostírání, na které přijdou talíře. Do skleněných svícnů vložte krémové svíčky, doprostřed stolu situujte zelené chvojí s cesmínou a do křišťálové misky zase klasická vánoční lízátka. Jeví se neotřele, ale přitom se jedná o úžasný prvek, na který se dobře kouká. A děti jenom u toho zřejmě nezůstanou.

Bílá, bílá, bílá – komu by se nelíbila…

Musíte si tyto Vánoce utáhnout opasky, i když se vám do toho dvakrát nechce? Nevadí. Vyzrajte na vánoční tabuli zcela přírodně a přitom s minimem nákladů. Svíčky za pomoci drátků oživte zelenou flórou, popřípadě chvojím, na stůl naaranžujte šišky. Pozor však na pryskyřici, ta lepí jako čert a dostat ji z ubrusu se rovná nesnadnému úkolu.

Červená nemá chybu, natožpak o svátcích

S červenou prostě vedle nešlápnete. Budí dojem luxusu, a když stůl v rudém hávu navíc prokombinujete s červeně nazdobeným zelenáčem, získáte od tchyně plný počet bodů. I kdyby si to řekla jenom v duchu a nahlas ani nepípla. Současné panující trendy dovolují červenou sladit jak se zlatou či bílou, tak také s božsky stříbrnou. Ta mimo jiné nádherně zchladí její teplý odstín. Prima tip: Ve finále na stůl ledabyle vyskládejte hvězdičky badyánu. Do nosu vás uhodí božská vůně a mimo to se budou na stolu parádně vyjímat.

Bílá se stříbrnou: Zkrátka ledové království

Ne, na Elsu s Olafem tentokrát spadeno nemáme, i když vaše děti by asi nebyly proti. Trendy barvou letošních Vánoc je čistá bílá, kterou lze povýšit na hotový skvost díky stříbrné. Myslete prostě na všechno, ať vám to spolu ladí. Bílý ubrus, krémový porcelán, sněhové prostírání se stříbrnými nitkami, baňky ve stejném tónu a dárečky, co tomu dají šmrnc. A nikdo neříká, že musejí být prázdné.:-) Nakonec nezapomeňte zelené smrčky přestříkat sněhem ve spreji.

Tak šťastné a veselé!

Lenka Zelnitiusová

Sdílejte článek
Štítky stůl Vánoce

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.