Řeč symbolů: AUTO. Jakým způsobem k nám promlouvá?

Život k nám mluví prostřednictvím symbolů a souvislostí. Zrcadlí nám naše vztahy jak partnerské a přátelské, tak rodinné. Vše má svůj řád a určitá pravidla. Čím více těmto pravidlům porozumíme, tím dříve se nám v životě bude dařit.

V našem životě není nic náhoda. Naše vnitřní přesvědčení a nastavení nám přináší naši realitu. Žijeme to, co vnitřně prožíváme, a tak, jak máme nastavené vnitřní prostředí. Na základě našich myšlenek a rozhodnutí se odvíjí naše cesta. Pokud přijmeme skutečnost, že situace si vytváříme sami, a pochopíme souvislosti, pak můžeme změnit to, co nám v životě nevyhovuje a nefunguje. Jsme pak schopni řídit svůj život, protože pochopíme, že vše záleží pouze na nás samotných.

Auto pro nás může být symbolem našeho života a ukázkou, kde se v našem životě dějí určité změny. Je smyslem našeho pohybu, tak, jak se pohybujeme i ve svém životě. Lidé, kteří neřídí auto, se bojí řídit i svůj život. Vždyť i k řízení auta potřebujeme určitou dávku odvahy. Potíže s autem nám tak mohou odkrývat naše potíže a překážky v našem současném životě. Auto jako symbol vnímám velice pozitivně a často s touto symbolikou pracuji.

Jakou souvislost v našem životě nám přináší auto?

Auto je symbol moci, síly a rychlosti. Vybíráme si ho tak, aby se nám podobalo, nebo aby se podobalo našim konkrétním záměrům a cílům. Prostřednictvím auta se můžeme mnoha věcem vyhnout. Je to symbol pohybu v našem životě. Přináší nám změny, nebo spíše ukazuje na to, jaké změny se v našem životě dějí. Ukazuje i naši samostatnost, jakou v životě dokážeme uplatnit. Ukazuje na náš osobní růst, na naše prohry i výhry. Toužíme dosáhnout svých cílů a auto nám v tom může být i nápomocno.

V případě, že nejsme účastníky našeho života, tak nám auto ukáže naše strachy. Neřídíme-li svůj život, jak pak vypadá, když řídíme své auto? Přichází nám do naší cesty samé karamboly a překážky. Pokud je neodstraníme ze svého života, tak nám zůstávají i v naší cestě při řízení auta.

Lidé, kteří nám přicházejí do cesty, jsou k nám přitahováni podle našeho vnitřního klíče a nastavení. Stejně tak lidé, kteří nám pomáhají s naším řízením, nebo autem. Prostřednictvím auta se tak můžeme o sobě i svém životě mnoho věcí dozvědět.

Pokud se svým autem zažijeme čelní náraz, musíme sami sobě odpovědět na otázky: Kam se ženeme? Kam míříme? Je naše cesta správná? Neměli bychom zvolnit? Vidíme překážky na naší cestě? Náraz zezadu zase signalizuje naši neochotu hnout se dopředu. Váháme a stojíme na místě, ale už jsme měli být někde vpředu. Boční náraz znamená naši neochotu ke změnám. Nechcete změnit směr vašeho života, a tak vám vaše auto názorně ukazuje váš směr. Náraz z pravé strany je spojen s naší levou hemisférou, to je především naše práce, peníze, náš otec, naše konání. Levá strana signalizuje naši pravou hemisféru, která je tvořivá a kreativní. Vše, co je spojeno s naším domovem, matkou, vyjadřováním emocí a lásky.

Auto otočené na střechu je symbolem toho, že váš život je vzhůru nohama. Děláte nejspíše věci obráceně, než by se dělat měly. Sjezd ze silnice značí vaše odbočení z vaší cesty životem. Jdete jinou cestou než je ta vaše. Pokud se dostanete do protisměru, znamená to, že jste urputní a v životě tlačíte řeku proti proudu. Musíte tak být totálně vyčerpaní. Naučte se více pokory. V případě, že dojde ke zničení vašeho auta, zamyslete se nad tím, jak ničíte sami sobě život.

Při některých nehodách se nestane nic ani autu, ani nikomu jinému, což jsou první varovné signály, které je nutné uposlechnout. Všechny předměty, které máme, nesou naši energii, a tak ji vyzařuje i naše auto. Pokud nám někdo auto odcizí, může to znamenat, že žijeme život někoho jiného. Někdo nám náš život ukradl a my jsem mu to vlastně dovolili.

Auta mají i svoji tvář

Některá na nás působí dojmem zamračeného člověka, jiná jsou povýšená, další se smějí a u jiných cítíme úctu, nebo i strach. Pokud se podíváme na naše tělo a příslušenství v autě, najdeme další souvislosti. Když se nám rozbije zpětné zrcátko, nechceme v našem životě něco slyšet. To, co se nám děje v mozku, zase signalizují řídící prvky v autě. Naše páteř je karoserie auta, motor jsou naše vnitřnosti, filtry jsou játra, sání vzduchu plíce, palivové čerpadlo žaludek, výfuk je vylučovací systém, kola a pneumatiky jsou naše nohy.

Položte si následující otázky:

Co mi může říci moje auto o mne samotné? Jaké problémy s autem nejčastěji mám? Co znamenají moje problémy s mým autem? Jakou souvislost mi ukazuje?

Před rokem a půl jsem si koupila nové auto. Tedy nebylo úplně nové, ale pro mne nové vlastně bylo. Čekala jsem na něj asi půl roku. Auta měním většinou během dvou až tří let. Když prodávám své staré auto, ke kterému mám vždy citový vztah, mám už vyhlédnuté jiné auto. Navíc si přeji, aby moje staré auto dostal někdo, kdo se o něj bude dobře starat, a tak svá auta neprodávám přes autobazar, ale přes inzerát. Zatím se má auta vždy dostala do dobrých rukou.

V říjnu jsem prodala svou Amálku (má auta vždy mají jména) s tím, že si hned koupím jiné. Až do února jsem však nebyla schopná si jiné auto koupit. Své představy jsem měla, jen vždy na některém z těch aut byla nějaká komplikace. Nejspíše jsem potřebovala i ten svůj život trochu pozdržet. Všechna nabízená auta byla buď moc stará, nebo moc drahá, případně neměla parametry, které jsem chtěla. V počátcích mého hledání jsem měla nastaveno, že moje další auto bude čtyřkolka, bude velikostně větší, chtěla jsem bílou, nebo černou barvu, nesmělo být staré, chtěla jsem se zase vrátit k automatické převodovce, a také jsem měla určité finanční omezení a celkově jsem si řekla, že to bude láska na první pohled. To se mi opravdu nedařilo, většina těch aut byla předražená, nebo na to moje finanční možnosti nedosáhly. Ostatním autům zase chybělo něcoz mých požadavků. Byla jsem už zoufalá a nakonec jsem hledání vzdala a rozhodla se koupit cokoliv, co jen zdánlivě koresponduje s tím, co jsem chtěla. Prostě jsem svoji urputnost, jak já říkám, odezvala vesmíru a řekla si, že si koupím první auto, které objevím. Druhý den jsem otevřela jeden z webů, kde se nabízejí auta, tak jak jsem to dělala každý den, a řekla si, že první inzerát, co mi naskočí, bude moje auto. A pak jsem zažila lásku na první pohled. Nevěřila jsem vlastním očím, bylo to přesně to auto, co jsem roky měla jako fotku na svém mobilu, a vlastně ani nevím proč, jen se mi ta fotka líbila. Navíc splňovalo všechny parametry, které jsem si přála. Vlastně splnilo moje nadočekávání, protože jeho výbava byla luxusní. A z mého pohledu to byl muž, tedy myslím tím, že ostatní moje auta jsem vždy brala jako ženy. Tohle byl muž, protože to bylo BMW. A byl to muž, co byl dravec, měl velice ostré lokty a ničeho se nezalekl. Potřebovala jsem rychlý posun dopředu a rozhodla jsem se jít výrazně dopředu ve své kariéře a tohle auto bylo přesně to, co odpovídalo mému záměru. Auto bylo i za výbornou cenu a mohla jsem si ho hned koupit. Večer, když mi auto přivezli, jsem věděla, že to je přesně to auto, po kterém jsem toužila.

Od té doby jsme s mým drahým plechovým přítelem tak nějak spojeni. Navíc moje auto je nejrychlejší ze všech aut, co jsem kdy měla, a mám pocit, že od té doby se můj život podstatně zrychlil. Vlastně jsem po tom opravdu toužila, žila jsem delší čas v takové zvláštní stagnaci, která vzhledem k mé povaze je pro mne vždy naprosto zničující. Vždy, když si nevím rady, tak se postará o to, abych pochopila, co mám udělat. V jednu dobu jsem se hádala se svým přítelem a nevěděla jsem, zda za ním mám přijet, nebo raději zůstat doma. Lámala jsem si s tím hlavu celou noc. Druhý den ráno jsem se rozhodla, že pojedu a moje auto nenastartovalo. Na displeji psalo, že mu nejde nafta do motoru a všichni mne strašili, že vzhledem k tomu, jak jsou drahé díly na moje auto, se nedoplatím. Já tak nějak tušila, co to je za vzkaz. Řekla jsem si, že za přítelem nejedu, že ten vzkaz chápu zcela zřetelně. Auto jsem do servisu neodvezla, ale zavolala jsem svého kamaráda automechanika, který přijel a auto mi za 5 minut opravil. Úplně stejná věc se mi stala nedávno znovu. Zase jsem měla na večer něco naplánováno a nechtělo se mi do toho. Přemýšlela jsem, jak to zrušit, nebo jak se z toho vyvléknout a nechtěla jsem lhát. Opět jsem ve městě nenastartovala své auto, což znamenalo auto odtáhnout do servisu a tím jsem moje večerní plány musela zrušit. Auto jsem nakonec nechala odvézt místo do servisu opět ke svému kamarádovi, který mi druhý den zavolal, že auto je v pořádku, že tam jen vypadl nějaký kabel. Oprava mne nic nestála a já měla vyřešený problém s minulým večerem, aniž bych musela lhát. A tyto malé záhady jsem se svým autem zažila už vícekrát. Jen jednou jsem měla větší problém, když mi v autě začalo zlobit zamykání. Ignorovala jsem symboliku, až nakonec zamykání přestalo fungovat úplně. Odjela jsem s autem do servisu BMW a nikdo si s tím nevěděl rady. Byla jsem zoufalá, protože centrální zamykání bylo pro mne dost důležité. Vyzkoušela jsem i jiné servisy a nikde na to nepřišli. Nakonec jsem si doma sedla a popřemýšlela, co je to za symboliku a jakou to má souvislost. Přišla jsem na to, že jsem k jednomu člověku velice otevřená a že mi to vlastně ubližuje. Uvědomila jsem si, v čem dělám chybu a slíbila si, že to změním. Druhý den jsem potkala kamaráda, kterého jsem neviděla dlouhé roky, a on jen tak v rozhovoru najednou povídá: „Máš krásný nový auto, kdybys někdy potřebovala nějaké elektro opravy, mám úžasného elektromechanika, co na vše vždy přijde." Okamžitě jsem si vzala na toho pána telefonní číslo a zavolala mu. Když jsem k němu přijela a řekla, co s autem mám, tak reagoval slovy: „To znám, tohle opravuji na BMW často, nechte mi tady auto a zítra si pro něj přijeďte, bude to opravené.“ A druhý den bylo auto opravdu opravené. Moje auto je prostě se mnou spojené a často mi pomáhá pochopit moje chyby a to, čím si v životě ubližuji. Vždy, když to napravím, tak se auto zázračně rychle opraví. Někdy, když dlouho váhám, tak bohužel už musím vynaložit větší energii ve formě financí. Samozřejmě, občas to je i vada a únava materiálu. Vždy záleží na tom, jak ty souvislosti vnímáme a podle toho se vady ukáží. Někomu hned a někomu slouží auto bez vad dlouhý čas. Já věřím, že moje spojení s mým autem mi pomůže pochopit i můj život, a tak mi vydrží podstatně delší čas.

Jak k nám symbol auta promlouvá?

Prostřednictvím nehod a různých havárií. Také přes rozbité nebo nefungující části auta. Přes chování našeho auta.

Jak předejít nehodám a problémům s autem?

Důležité je převzít zodpodvědnost za svůj život. Zbavit se strachů a podle svých možností odstranit všechny překážky, které nám v životě zamezují posun dále. Vyčistíme tak i svou cestu pro své řízení auta. Nemáme pak žádné překážky, které nám brání dosáhnout svých cílů. Jediným pánem svého života i svého řízení auta jsme my sami. Poslouchejte sami sebe a každé varování berte jako radu, jak se svým životem naložit.

Afirmace: „Vidím ve svém životě všechny možné překážky a výzvy a umím se jim postavit.“

Šárka Vávrová

Šárka Vávrová, foto Robert Tichý pro časopis Moje psychologie

Mohlo by vás taky zajímat:

Save

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.