zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Co vás čeká a nemine?

Láska, sex, peníze a zdraví v roce 2022 podle horoskopu
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Sebeláska: Milujte sama sebe, ale nebuďte potvora

Sebeláska: Milujte sama sebe, ale nebuďte mrcha
Autor: thinkstock.com Sebeláska: Milujte sama sebe, ale nebuďte mrcha
cernanm , Vydáno: 28.09.2016
Pokud nemilujete samu sebe, tak nemůžete opravdu milovat druhé. Aspoň tak se to tvrdí a rozhodně to dává smysl.

reklama

Že se vám to nezdá a jste zářným příkladem, že sebe sice ráda nemáte, za to druhé ano a moc? Možná to není láska v pravém slova smyslu, ale nezdravá závislost, nebo posedlost. Harmonické vztahy nejenom na poli partnerství, ale i rodině či v obchodní sféře udržují ti, co se mají rádi, žijí v harmonii se svým já, nepotřebují si leštit ego otíráním se o druhé a hlavně umí jak pochválit, tak říct, co se sluší a patří.

„Když jsem se po několika letech sešla se spolužačkou ze střední, byla jsem v šoku. Už to nebyla ta pohodová holka, se kterou jsme proštěbetaly dlouhé hodiny a hodiny. Stala se z ní totálně namyšlená snobka, která podle všeho nepochopila význam sebelásky, který je nám ženám v dnešní době tolik předhazován. Oháněla se vyznáním lásky k sobě samé, na mě se dívala z patra a jakmile jsem něco namítla, ihned se ohrazovala tím, že její sobeckost ji nemohu vyčítat, protože se právě této vlastnosti, disciplíně přiučila. I když si myslela, že zalívala láskou své já, tak já bych to spíše překvalifikovala úplně jinak. Stala se z ní sobecká, nepříjemná a věčně pindající mrcha, která v sobě nemá krapet porozumění, natožpak taktu,“ svěřuje se Darina (33), která je v šoku z toho, jak mnohé ženy pojem mít se rád chápou odlišně a navíc se mění na regulérní mrchy.

Co se mužům na ženách nejvíc líbí? Známe odpověď!

Hodiny strávené v koupelně, sexy oblečení a nepřeberné množství rad, triků a tipů. Máme pocit, že přesně víme, co udělat pro to, abychom toho našeho vysněného muže oslnily. Ale nepleteme se náhodou? Muži sami nám prozradili, co se jim na ženách nejvíc líbí. A některé věci jsou docela překvapivé, posuďte sami:

Méně make-upu

Co se mužům na ženách nejvíc líbí? Známe odpověď! naked

Ano ano, jsme schopné strávit hodiny v koupelně, než se vydáme na důležité rande, ale pravdou je, že muži nejen že si moc make-upu nevšímají, ale dokonce jim trochu vadí. Nepřehánějte to tudíž a vsaďte raději na přirozenost.

Přijměte své já takové jaké je, bez ohledu na plusy a mínusy

Každá žena na sobě najde partie, které by nejraději přetvořila v dokonalost. Ale tak to prostě ve světě a s našimi křivkami nechodí (tedy pokud nemáte v plánu vypláznout balík zručnému plastickému chirurgovi, který z vás udělá chodící umělohmotnou barbínu). K tomu abyste byla krásná, nepotřebujete být dokonalá.

Ženská krása je souhrn nejenom vzhledu, vašich vlastností a přístupu k životu, ale násobí jí také temperament, umění užívat si života, styl chůze, váš hlas, prostě všechno, co vás odlišuje od jiných konkurentek. Takže když už chcete něco, buďte rozhodně výjimečnou ženou. Honbu za dokonalou modelínou s klidnou duší přenechejte jiným, co si klidně nohy uběhají, ale stejně nikdy opravdu dokonalé nebudou.

Co je na tom, že máte tu a tam celulitidu, i když jste vyzkoušela snad cokoliv, abyste ji vymazala ze svého pozadí. Tak ji tam prostě máte a budete mít, ale zase máte oči, které přitáhnou každého a navíc když se od srdce zvonivě zasmějete, jak to sama nejlíp umíte, tak ďolíčky zblednou závistí a drahý je prostě nebude registrovat.

Proč se srovnávat, každá jste jiná

Závidíte té vyhublé prsaté potvoře, co je sice úplně hloupá, a to tak, že by na to mohla dostat klidně invalidní důchod, ale přesto se tahá s takovými ukázkovými exempláři, že máte chuť ji zatahat za ty její prodloužené vlasy až po zadek a pak se doma zavřít s litrovým balením zmrzliny a sedmičkou Chardonnay? Kašlete na to. Co jí příroda nadělila na vzhledu, zase ubrala na rozumu.

A taková krasavice si sice bude užívat svoji chvilku slávy a pak dopadne neslavně. Protože věšet se na zbohatlíky, kteří hledají ultra sexy schránku na pobavení není zrovna terno, co vám zajistí zářnou budoucnost a neomezený zdroj peněz. Krása později uvadne a o to víc vynikne přehlížená hloupost. Zatímco vy budete šťastná s chlapíkem od vedle, co možná nemá bicáky jako Arnold a konto jako Bill Gates, ale zato hromadu lásky, porozumění a kopec šarmu k tomu. Navíc peníze lze skvělým byznys plánem získat, svaly v posilovně ostatně taktéž, ale fajn chlapa, toho pohledat už je ale oříšek. Vás se to ale už netýká, vy ho máte.

Takže přestaňte s hodnocením či podhodnocováním jestli jste lepší, krásnější, chytřejší, nebo kdoví co ještě. Vy jste prostě vy. Kdybyste chtěla sebe s někým porovnat, musíte najít člověka, co si prošel tím vším, co jste zvládla hravě ustát. A i když je svět neuvěřitelné místo, kde je možné skutečně všechno, tak tohle se vám nikdy nepodaří.

Co vás dělá atraktivní? Napoví vaše znamení zvěrokruhu

Beran

Beran horoskop

Možná nosíte často kalhoty a míváte v lásce, stejně jako v práci, tendenci být šéfem. Občas můžete působit až příliš drsně, což navíc umocňuje fakt, že jednáte na rovinu a nebojíte se říct, co si o druhém myslíte. Pozor, muže to může někdy zastrašit. Jindy naopak ocení, že před nimi nic netajíte.

 

Na druhou stranu dokážete partnerovi „vnutit“ pocit, že jste přeci jen křehká žena, která potřebuje nejen jeho pozornost, ale především lásku. Výběr partnera je pro vás vzhledem k vašim vysokým požadavkům náročný, avšak ten, kdo obstojí, bude zavalován vaším respektem.

Když někoho oceníte, neznamená to, že jste sama horší

Vyzvednout někoho za to, co udělal, jak se zachoval, není zdrojem vaší slabosti. Právě naopak. Jste natolik silnou osobností, že si nejenom všimnete prokázaného dobra, ale navíc ho umíte patřičně docenit, což se v dnešní době zas až tak často nevidí. Chvalte druhé v soukromí, a stejně tak i mimo něj. Lidé uznání slyšet potřebují.

Svět se netočí jenom kolem vás

Možná jste si přičichla k syndromu princezny, možná jste v tom nevině, protože ve vás tento pocit vzbudili rozmazlující rodiče, nebo pánové, kteří se mohli přetrhnout, abyste si jich vůbec všimla. Ale v realitě života vám princeznovská póza bude k ničemu. Spíše se sneste z trůnu nadutosti dolů, mezi běžné smrtelníky a buďte tou, co má nadhled, umí se zasmát sama sobě a zároveň na sobě nenechá dříví štípat. Tato kombinace bude totiž mnohem lepší.

-lz-

reklama

Související témata: sebeláska

reklama

Přečtěte si také

reklama