Prima maminka

26. září 2016 10:00

Martina Čerňanská

Tešte se na podzim: Je totiž rozhodně na co!

I když se toto roční období může jevit nezáživně, nudně a uplakaně, tak to tak být nemusí.

Podzim totiž umí být barevný, plný rozličných vůní, chutí a také zábavy, které vás chytne a nepustí. Brali byste všemi deseti raději tu druhou variantu? Klidně můžete, rozdílem toho všeho je totiž pouze a jenom váš úhel pohledu.

Svíčky jsou zase v kurzu

Malé, velké, aromatické, bílé, nebo pestrobarevné. Je jedno, které se u vás doma zabydlí, důležité je, že si jimi „ozdobíte“ domov. Mihotavý plamínek svíčky totiž dělá dobře na duši a navíc mu to v místnosti prostě sluší. Tak klidně palte svíčky od nevidím do nevidím, protože ta atmosféra je prostě nenahraditelná.

Horké nápoje a sezonní mňamky

Jablečný závin, dýňová polévka, bábovka z cukety, burčák, dozlatova smažené kloboučky bedel, pořádně čokoládová horká čokoláda, grog či medovník z medu od včelaře, tomu prostě nejde odolat. Takže se tu a tam vykašlete na linii a prostě si dejte do nosu. Tip: Já osobně se už nemůžu dočkat tradičního výlovu rybníků, kdy u vody, nad kterou se vznáší smetanová mlha, spořádám kapří hranolky. Příroda voní podzimem a já vím, že brzy na to se do kapra zakousnu zase o Vánocích.

(Do)pište deník

V létě tak nějak nebyl čas na nic než si užívat sluníčka a bezstarostné nálady, kdy se nám zachtělo sbírat zážitky, milovat se v trávě a žít pro daný okamžik naplno. A teď na podzim je ideální období na to zpomalit, zavzpomínat a všechny ty momenty zanést na papír, ať to všechno máte černé na bílém. Zaměřte se na detaily, vaše pocity, náladu, nadšení, prostě na emoce, díky kterým je život prostě krásný.

S kočkou na klíně a s chlupáčem na procházku

Zapalte v krbu, nalijte si dvojku vína a naplánujte si s partnerem či rodinou sedánek. Koukat do plápolajícího ohně olizující polena, mít předoucí kočku na klíně a naslouchat těm, co milujete, je stejně nejvíc. Přesně tyto situace jsou těmi, kdy život stojí za to. Takže si jich nadávkujte tento podzim neomezeně. V dokonalost tento rituál přeměníte, když se před tím vrátíte z procházky. Tváře budete mít jako jablíčka, provětráte mysl a hlavně se vám bude spát tak dobře jako už dlouho ne.

Filmový podzim nejen s Bridget

Právě je v kinech pokračování věčné smolařky Bridget Jonesové. Co takhle se mrknout na ty předešlé díly a pak vyrazit nechat si polechtat bránici do kina. Tato filmová terapie je prostě sakra účinná. Já novinku Dítě Bridget Jonesové viděla a smíchy jsem se lámala v pase. Podobně byl na tom i můj partner, který sice zprvu nechtěl jít, ale pak souhlasil a rozhodně si nestěžoval. A pak můžete klidně kouknout i na další komedie. My se rozhodně přimlouváme za tu s názvem Zkus mě rozesmát. A věřte mi, že se smát opravdu budete.

Relax v roubence blízko lesa

Máte po krk všeho? Utečte od starostí do dřevěného srubu nebo stylové roubenky s kostkovanými závěsy, kde budete jenom sami dva. Můžete houbařit, milovat se v peřinách, snídat v posteli, objevovat rozeklané zříceniny a třeba jenom tak chytat lelky. Schválně, který z vás jich nachytá víc?!

A co takhle podzimní prázdniny třeba na Kanárech?

Hlavní dovolenkářská sezona je sice v trapu a děti sedí v lavicích, ale to neznamená, že moře už netáhne. Stačí si dobře vybrat. Můžete zakotvit na lehátku na Fuerteventuře, kde na vás čekají pláže jako v Karibiku, vyrazit si nabrknout bohatého sultána do Dubaje, objevovat pyramidy v Egyptě, nebo se jet zamilovat do té krásy tam na rajský ostrov Zanzibar. My v redakci jsme Dubaj toto léto sfoukli a musíme konstatovat, že rozhodně stála za to.

Postelové eskapády

Venku prší, padá listí a tak neexistuje nic lepšího, než vklouznout do pelíšku ve dvou. Špitat si něžná slůvka, mazlit se a samozřejmě se milovat ostošest. Vyzkoušejte to, o čem už dlouhou dobu uvažujete, pořiďte si nějakou hříšně sexy hračku, pusťte si porno (klidně to pro ženy) a prosexujte se nejenom do Vánoc, ale až do jara. Vždyť je to tak super!

Vraťte se do dětství

Vyrazte všichni pohromadě sbírat kaštany, šípky nebo na kopec za barák pouštět draka, který k obloze vyšplhá dřív, než stihnete popadnout dech. Co na tom, že už na to nemáte věk. Vykašlete se na předsudky a od srdce si zablbněte. Zatančete si v dešti, skočte si dohromady listí nebo se v holínkách proběhněte kaluží. Život máme jenom jeden, tak si ho koukejte užít na maximum. Je sice dlouhý, ale nezapomínejte na to, že čas utíká rychle.

-lz-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.