Tipy do zimy: Tyhle filmy vás stoprocentně zahřejí

Tipy do zimy: Tyhle filmy vás stoprocentně zahřejí

Dopisy pro Julii

Romantika, jak má být, navíc hřejivá, protože natáčení probíhalo ve slunném Toskánsku, ve městě Siena.

Celý film si můžete pustit na Primě PLAY.

A o čem je?

Reportérka The New Yorkeru Sophie odjíždí se svým snoubencem, šéfkuchařem Victorem, na předsvatební cestu do italské Verony. Na nádvoří spatří ženy, které píší své vzkazy Julii a ukládají je do štěrbin v kamenné zdi. Sophie se seznámí s dobrovolnicemi, které na tyto dopisy odepisují (mimochodem, ty opravdu existují a snaží se odpovídat na všechny dopisy). V jedné ze štěrbin najde dopis, který před padesáti lety napsala Angličanka Claire Smithová. Zamilovala se do italského mladíka Lorenza, ale nenašla odvahu s ním utéct a vrátila se domů. Sophie jí odepíše a k jejímu překvapení se Claire i s vnukem Charliem objeví ve Veroně. Obě ženy se rozhodnou, že se pokusí Lorenza najít, a Sophie chce příběh napsat do novin. Charlie je ale velký skeptik a od záměru je zrazuje. Victorovi Sophiin výlet nevadí, je zaměstnán jednáním s dodavateli zboží do své restaurace.

Sophie vytipuje muže stejného jména v okolí a všichni tři po několik dnů jezdí a vyptávají se. Ale ani jeden z nich není tím Lorenzem, kterého Claire milovala. Sophie zpočátku nemůže Charlieho vystát, ale s přibývajícími hodinami zjišťuje, že není takový, jakým se jeví, a oba se pomalu sbližují. Před odjezdem si na jedné vinici chtějí dát víno. A Claire pozná Lorenza ve vnukovi majitele vinice...

Kdopak by se vlka bál

Rodinný film, dětský horor, dospělá romance a pohádka o Červené Karkulce. I když žánry na první pohled velmi odlišné, přesto se výborně doplňují ve vizuálně originálním filmu Marie Procházkové.

Celý film si můžete pustit na Primě PLAY.

Pár zajímavostí o filmu:

Operní árii, která ve filmu zazní, opravdu nazpívala sama Jitka Čvančarová.

Scénář děti dopředu neznaly, děj prožívaly po kouskách a celek mohly poprvé vidět teprve v kině.

Dvojice mladých filmových kamarádů spolu ve skutečnosti opravdu chodí do jedné školy. Představitelku Terezky, Dorotku Dědkovou, totiž na casting přivedl její kamarád Matouš Kratina. Režisérce se líbilo, jak spolu ti dva před kamerou fungují, a tak je obsadila oba.

A o čem film je?

Hlavní hrdinka příběhu se jmenuje Terezka. Zbožňuje pohádku O Červené Karkulce, má starostlivé rodiče, ve školce nejlepšího kamaráda Šimona a takhle by mohla žít šťastně až do smrti, kdybychom se nepohybovali v realitě. Najednou Terezka začíná ztrácet půdu pod nohama, maminka a postupně všichni dospělí v jejím okolí se začínají chovat divně a jediný, kdo jí dokáže poradit, je kamarád Šimon. Ten má ve věci jasno. Maminku Terezce vyměnili mimozemšťané. Stačí jedno píchnutí vidličkou, rána, která se okamžitě zacelí, a důkaz bude na světě. Terezku tak čeká veliké dobrodružství. Ve snaze zachránit pravou maminku bude čelit mnohým nebezpečím a možná i hladovému vlkovi.

Manželská lest

Kanadský thriller z roku 2014 nabízí hodně slušné herecké výkony. Mohli jste ho nedávno vidět na Primě, ale pokud jste to nestihli, můžete si ho pustit znovu na Primě PLAY.

O co ve filmu jde?

Liz a Gabe jsou manželé a mají spolu syna AJe. Jednoho dne se u nich objeví mladá Caitlin a tvrdí, že je Gabeovou dcerou. Liz ubytuje Caitlin u nich v domě a Gabe ji dalšího dne vezme na test krve. Caitlin přišla v době, kdy se Liz vrací po nervovém zhroucení do práce. Liz je velmi nervózní a přítomnost Caitlin jí moc nepřidává. Liz navíc získává dojem, že se mezi Caitlin a Gabem děje něco romantického, ale to Gabe samozřejmě odmítá. Liz se začnou z počítače ztrácet důležité věci do práce a shodou okolností to vypadá tak, že to má na svědomí Caitlin. Liz to jednoho dne nevydrží a na Caitlin vyjede. Liz nevěří tomu, že je Caitlin dcerou Gabea, ale toho dne dorazí výsledky testů, které tvrdí, že tomu tak je. Liz se tedy uklidní a snaží se být na Caitlin milá. Pro Liz je to těžké i z toho důvodu, že si Caitlin skvěle rozumí s AJem a AJ se ji dokonce pokusil políbit. Liz se snaží i tak, ale poslední kapkou je, když na oslavě Gabeových narozenin Gabe vyletí na mladíka, který flirtuje s Caitlin. Gabe tvrdí, že se jen snažil chránit svoji dceru, ale Liz mu to nevěří. Jak to nakonec všechno dopadne? A jestlipak poznáte, kdo hraje Liz?

Pouto s vrahem

Kanadský film z roku 2012 o sériovém vrahovi vás bude držet v napětí až do konce a na nějakou zimu si ani nevzpomenete.

Celý film si můžete pustit na Primě PLAY.

A o co ve filmu jde?

Detektiv z oddělení vražd bostonské policie Karyn Mitchellová je dobrá v chytání sériových vrahů. Už tři zabila, což podle jejího terapeuta znamená, že ona sama je také sériovým vrahem. Pak se objeví několik vražd, kdy jsou oběti posmrtně znetvořené řeckým písmenem, které symbolizuje Háda, vraha, který zabíjel před patnácti lety a jehož případem je Karyn doslova posedlá. A to nejen proto, že jedním z mnoha podezřelých byl tenkrát i její otec...

Karyn je přesvědčená, že nové vraždy jsou dílem Hádova napodobitele. Karyn se musí vypořádat nejen s mnoha podivíny, kteří se za Háda vydávají, ale i s kolegy, kteří chtějí tajemného Háda dostat živého a předat jej do rukou spravedlnosti. Jeden z telefonátů se však zdá být přinejmenším zajímavý. Muž, který se představí jako Hádes, má informace, které by mohl znát jen vrah. Karyn si s ním na radu policejního terapeuta neformálně povídá a přitom pátrá, zatímco Hádes vraždí znovu a znovu. A jeho výběr obětí není náhodný...

Příběh pochutin: Příběh cukru

Uvažovali jste někdy nad tím, jak došlo k tomu, že se šálek čaje stal během několika tisíciletí po vodě nejčastěji konzumovaným nápojem? Nebo jak se káva dostala z Etiopie do Evropy, a pak až na druhý konec světa a dnes je naší každodenní vášní a radostí? A čím to, že pro lidi z celé naší planety představuje čokoláda už čtyři tisíce let vítanou medicínu, rituální symbol, romantickou pozornost i čiré potěšení? Příběh těchto všudypřítomných pochutin se stal hlavním tématem poutavého seriálu. Několik týmů zkušených profesionálů podstoupilo dlouhé týdny vyčerpávajícího výzkumu a spojilo síly se světovými odborníky i vášnivými konzumenty. Díky nim a jejich pečlivé práci odhaluje Příběh pochutin neznámou historii i nečekaná mystéria našich nejoblíbenějších produktů. V tomto díle třeba cukru.

Než si hodíte do kávy nebo čaje další kostku cukru, pusťte si Příběh cukru na Primě PLAY.

-ak-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.