Udělejte si doma jaro: Vyrobte si kvetoucí zahrádku

Na záhonky plné jarních květů si budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Vy můžete mít ale svou zahrádku v pokoji rozkvetlou mnohem dřív. Bude vám dělat radost a provoní jarem celý byt.

Vypěstovat si první jarní kvítky není vůbec těžké a nepotřebujete k tomu dokonce ani květináče nebo zeminu. Cibulkám, z kterých si krásné květy vypěstujete, totiž stačí jen voda a vhodné podmínky. Pro rychlení v interiéru jsou vhodné hlavně hyacinty, narcisy, tulipány, hlíznaté krokusy, bledule, ladoňky nebo modřence. Na rychlení můžete použít nejrůznější nádoby, které doma máte. Plecháčky, mísy nebo různé skleněné vázy, v nichž lze pozorovat rostliny od kořínků až po květy.

Pro cibulky si zajeďte nejlépe do specializovaného zahradnického obchodu, kde vám nejen poradí, ale mají tam i větší výběr cibulovin vhodných právě pro rychlení. Vyberte si větší cibulky, které mají dostatek zásobních látek a také z nich získáte větší květy. A také si kupte ty, které jsou takzvaně preparované. Jsou upravené tepelnou preparací a připravené na to, aby v danou dobu vykvetly. Nebojte se kombinovat různé druhy květin, aby výsledek byl zajímavější a třeba i barevnější.

Stačí voda a sklo

Pak už potřebujete jen nádobu, ve které budete cibulky pěstovat. Je důležité, aby se cibulky nedotýkaly vody, proto je do nádoby nutné nasypat nejdříve vrstvu, na které budou cibulky ležet - oblázky, skleněné kamínky, korálky, písek nebo jiný vhodný materiál. Do něj pak cibulky jemně vtlačte. Na dno nádoby můžete přidat i kousek dřevěného uhlí, které zajistí dezinfekci. A nakonec přilijte převařenou, nechlorovanou vodu tak, aby sahala pod cibulky. Teď je důležité umístit nádobu do chladnější místnosti a protože cibulky potřebují tmu, zakryjte je větším pevným papírovým sáčkem. Vodu praivdelně dolévejte, aby cibulky nevyschly. Postupně z nich začnou vyrůstat kořínky a až se na vrcholu objeví výhonky listů, můžete je přenést do pokoje na světlo a už jen čekat, až se objeví první kvítky.

Pro inspiraci pro vás máme několik nápadů, jak cibulky naaranžovat:

K rozkveltým cibulkám přidejte ptačí pírka a vajíčka. Foto: basketbike.com

Krásně vypadají různě barevné tulipány. Do úzké vázy se vejdou i tři cibulky. Foto: Freshideen.com

Využijte různě tvarované skleněné nádoby. Foto: Pinterest.com

Když cibulky pustí kořínky a vykvetou, můžete do nádoby přidat třeba mech. Foto: rackarungarbloggar.blogspot.se

Jako "nádoby" se dají využít i prázdné skořápky od vajec, do kterých nasypete kamínky. Foto: Hgtv.com

-jk-

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.