Valentýnský dezert, kterým ohromíte: Kokosová panna cotta s grepovým želé

Připravte klasický italský dezert v neobvyklé kombinaci, která vaši drahou polovičku určitě ohromí.

Panna cotta patří do kategorie dezertů: minimum práce, spousta radosti. Dá se připravit v mnoha různých variantách, je lehká, rafinovaná a výhodou je, že si ji můžete připravit klidně den předem. Zkrátka ideální dezert k svátku všech zamilovaných. My pro vás máme variantu, která se navíc obejde i bez klasické smetany a samozřejmě neobsahuje žádný lepek. A spojení kokosu a grapefruitu vás i vaši drahou polovičku jistě mile překvapí.

Na přípravu použijte určitě skleničky z čirého skla, aby vynikla i krásná barevná kombinace.

Kokosová panna cotta s grapefruitovým želé

Co budete potřebovat:

  • 1 plechovku kokosového mléka (400 g)
  • 3 lžíce cukru
  • 1/2 vanilkového lusku
  • 2 lžíce vody
  • 1,5 lžičky práškové želatiny
  • mátové lístky na ozdobení

Na želé:

  • 1/2 hrnku čerstvé grapefruitové šťávy (125 ml)
  • 3/4 lžičky práškové želatiny
  • 1 lžíci cukru
  • 1/2 grapefruitu

Postup:

1. Do misky nalijte 2 lžíce vody, přidejte želatinu, promíchejte a nechte stát asi 5 minut, aby želatina nabobtnala.

2. Vanilkový lusk podélně rozkrojte a nožem z něj vyškrábejte semínka. Dejte je i s rozkrojeným luskem do kastrůlku, přidejte kokosové mléko (plechovku před otevřením dobře protřepejte) a cukr a přiveďte téměř k varu. Odstavte z ohně, přidejte želatinu s vodou a míchejte, dokud se želatina nerozpustí.

3. Vyjměnte vanilkový lusk a krém rozdělte do čtyř skleniček. Po vychladnutí je dejte do lednice a krém nechte nejméně 3 hodiny ztuhnout.

4. Mezitím připravte grepové želé. Do misky dejte 2 lžíce grepového džusu, přimíchejte želatinu a nechte stát 5 minut, až želatina nabobtná.

5. V kastrůlku zahřejte téměř k varu zbylý grepový džus a lžíci cukru, až se cukr rozpustí. Odstavte z ohně, vmíchejte želatinu s džusem a míchejte, dokud se želatina zcela nerozpustí.

6. Grapefruit rozdělte na dílky a odstraňte z nich blanky. Do každé skleničky se ztuhlým krémem dejte dva až tři dílky grapefruitu, zalijte je teplým želé tak, aby dílky nebyly zcela ponořené, vraťte zpět do lednice a nechte chladit nejméně hodinu, dokud želé neztuhne.

7. Podávejte chlazené, ozdobené lístky čerstvé máty.

-ak-

Mohlo by vám taky chutnat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 5. 6. 2023

Úkoly všeho druhu vám dnes budou připadat jako Herkulova práce, Berani. Kvůli přepracování a napětí se můžete cítit trochu pod psa. Možná by bylo dobré, kdybyste si na chvíli odpočinuli o samotě. Pokud to nejde, snažte se alespoň trochu uklidnit. Také některé nečekané změny ve vašem okolí by mohly rozvášnit jazyky. Než začnete dělat ukvapené závěry, nezapomeňte si ověřit fakta.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.