VIDEONÁVOD: Toast s avokádovou růžičkou

Jestli máte rádi avokádo, zkuste ho podávat tak trochu jinak – vyrobte z něj růžičku. Vypadá krásně a i úplně obyčejný toast díky ní povýšíte na naprosto neodolatelné jídlo!

Nemusíte se bát, že růžičku z avokáda nezvládnete vyrobit, protože je to celkem jednoduché. Důležité je vybrat v obchodě zralé avokádo. Pokud by bylo tvrdé, růžička se vám bude špatně tvarovat. Ani příliš zralé není moc dobré, protože je ěmkké a mazlavé a růžička by nevypadala hezky.

Avokádo podélně rozkrojte napůl a vyndejte pecku. Na jednu růžičku vám stačí půlka avokáda. Dužninu z ní buď opatrně vydlabejte lžící nebo slupku opatrně po straně nakrojte a sloupněte. Druhý postup je lepší, protože je důležité, aby dužnina byla hezky hladká a neotlačená.

Půlku dužniny položte na prkénko řeznou stranou dolů a nakrájejte ji šikmo na hodně tenké plátky.

A teď přichází to nejdůležitější. Pomocí obou dlaní plátky postupně roztahujte do délky a stáčejte do růžičky. Dávejte přitom pozor, aby plátky stále zůstávaly pohromadě, částečně se překrývaly a nerozpadly se.

Jakmile máte růžičku vytvarovanou, stačí ji opatrně přenést pomocí plochého nože nebo obracečky na opečený toast a dochutit - směsí olivového oleje a balzamikového octa, mořskou solí, drceným chilli a medem. Vypadá to jako šílená kombinace, ale až ochutnáte, zjistíte, že ve spojení s celkem nevýraznou chutí avokáda je to naprosto geniální. K snídani, lehkému obědu, svačině i večeři!

Na celý postup se podívejte ve videu:

Připravila: Anna Kopečková

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.