Prima maminka

3. srpna 2018 10:00

Martina Čerňanská

Změňte prázdninové plány a jeďte se ochladit, možnosti tu jsou!

Opravdu se vám chce jet rozžhavenou Evropou v kolonách na přeplněné jižní pláže? Nezní to v současném počasí poněkud masochisticky? Změňte ještě plány a hledejte, kde se ochladit!

I když to vypadá trochu beznadějně, vězte, že jsou prázdninová místa, kde vám horko nebude. Pokud extrémní tropy špatně snášíte, vyhněte se jim i kvůli zdraví a najděte si prázdninový ráj, kde vám bude příjemně. Přinášíme inspiraci!

Moravský kras: 8 °C

Moravský kras je největší a neunikátnější krasová oblast v České republice. Hlavním turistickým lákadlem je tu světoznámá propast Macocha s hloubkou 138,4 m, která je součástí komplexu Punkevních jeskyní. Můžete se těšit na prohlídku mnoha jeskyní a jeskynních dómů, projížďku po čarokrásné a chladné podzemní říčce Punkvě a především na stálé jeskynní teploty kolem 8 stupňů! Bunda se bude hodit!

Horská Kvilda: 25 °C

Obec Horská Kvilda na Šumavě je rozhodně jedním z nejchladnějších míst v Česku! Leží v nejkrásnější oblasti šumavských Plání, ve výšce kolem 1060 m nad mořem, v okolních rozsáhlých lesích plných slatí pramení řada potoků, ve kterých se v minulosti rýžovalo zlato. Těšit se můžete na krásné turistické zážitky a relativně vlídné teploty, v současnosti do 25 stupňů!

Český Krumlov, grafitový důl: 12 °C

Prohlídky o počtu 10–20 návštěvníků je nutné rezervovat, prohlídky s průvodcem lze domluvit i mimo oficiální otevírací dobu. Před vlastní prohlídkou jsou návštěvníci vybaveni ochrannou kombinézou, holínkami, helmou a čelním světlem s baterií připevněnou k opasku, zkrátka “dobrodrůžo” i pro děti! Prohlídka začíná za hlavní budovou a trasa je dlouhá přibližně 2 kilometry. Začíná se v místě kolem 75 m pod zemským povrchem a proto máte jistotu, že si na vás vedro nepřijde! Průměrná teplota v chodbách je kolem 12 stupňů!

PŘEČTĚTE SI: ZOOMujeme KOLEM SVĚTA – VELKÝ CESTOVATELSKÝ SPECIÁL

Rujana: 27 °C, moře: 21°C

Německý ostrov Rujana u severního Baltského moře se pyšní bílými plážemi, klidem a krásnou přírodou a navíc i příjemnými teplotami, které se zničujícím vedrem nemají nic společného. Moře je sice chladnější a vítr tu pořádně fouká, ale pohodlí vám zaručí plážové koše a stany. Teploty vzduch jsou kolem 27 °C a moře má chladivých 21°C!

Spišský hrad

Slovenský skvost a jeden z největších hradních komplexů ve střední Evropě! Na Spišský hrad se dostanete z městečka Spišské Podhradie. Od zastávky autobusu trvá výstup k hradu cca 30 min., od vlakového nádraží cca 20 min. Autem můžete hrad objet a dostat se podstatně blíž na parkoviště, odkud je to jen 5 minut po asfaltové cestě. Prohlídka s průvodcem trvá kolem 50 minut a těšit se můžete na krásně chladné hradní síně.

Vysoké Tatry: 25 °C

Čím výš, tím líp, dalo by se říci. Tak proč nezkusit v létě nádherné Vysoké Tatry v jejich nejznámějším středisku, na Štrbském Plesu? Budete okouzleni přírodou, turistickými možnostmi i teplotami maximálně do 25 stupňů Celsia!

Stockholm: 26 °C

Všiml si někdo, že má Evropa i sever? Proč se všichni snaží nacpat k jihu, když je na severu starého kontinentu tak krásně! Zatímco všichni míří do rozpálených letovisek u Středozemního moře, vezměte to opačným směrem. Co třeba prozkoumat švédský Stockholm? Překvapí vás svou barevnou krásnou, kulturností a také fajn letními teplotami, které hlásí v dalších dnech. Bude tam kolem 26 stupňů Celsia!

Mohlo by vás také zajímat:

autor: KU


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.