Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Cestování vám změní život: 9 důvodů, proč si ho dopřávat co nejačastěji

Poznávání nových krajin, zvyklostí, místních specialit a nová a nová dobrodružství. Nejenom kvůli výše uvedenému se vyplatí vyrazit na cesty. A hlavně si vůbec neříkejte, že je to zbytečná ztráta peněz a času, protože je tomu právě naopak.
Vydáno: 02.08.2018
Cestování vám změní život: Cestujte proto ostošest
Autor: istock.com Cestování vám změní život: Cestujte proto ostošest
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jedná se o tu vůbec nejlepší investici do svého já, vaše sebevědomí ožije, duše pookřeje, upevníte jazykové schopnosti a hlavně se naučíte spoléhat jen sami na sebe.

Možná je na čase vykašlat se na nákup hloupostí, nehonit se za penězi a koupit za ně právě letenky. Štěstí vám pak vpluje do života ráz na ráz, vlastně lepší psychoterapii byste si ani nemohli přát.

1) Přestanete si stěžovat na to i tamto

Ten, kdo nikdy nezvedne zadek, si má ve zvyku tak nějak pořád permanentně stěžovat. Pokud ale vypadnete do světa, najednou pochopíte, že nárok na stížnosti ani tak nemáme, protože jinde je to opravdu o mnohem horší. Najednou vidíte, že lidé žijí v mnohem větší chudobě a čelí mnohem horším životním podmínkám, kdežto my ani kolikrát nevíme, jak skvěle se tady, v srdci Evropy, máme.

2) Začne se vám stýskat po maličkostech

Na český chleba jen tak nikde nenarazíte, jeho chuť je opravdu nenahraditelná. Začnou vám chybět takové ty obyčejné věci, nad kterými jste ohrnovali nos, ale neuměli jste bez nich být. A v tomto okamžiku si jich prostě začněte i více vážit. A nejsou to jenom naše potraviny, ale především rodina, přátelé a známí.

3) Vybudujete si přátelství

Cestování sbližuje, a tak najednou zjistíte, že máte známé tam i tam a díky Viberu či WhatsAppu si můžete volat zdarma ze všech koutů světa a plánovat přitom společné setkání či domluvit nějakou novou akci třeba na půli cesty.

PŘEČTĚTE SI: KVÍZ – ZNÁTE MEZINÁRODNÍ KUCHYNI?

4) Offline detox

Odpojíte se od Facebooku, internetu a dalších sociálních sítí a konečně budete vnímat svět opravdově a naučíte se užít si každou minutu, aniž byste na svůj kanál postovali naprosté hlouposti. Žijte teď a nehlídejte si lajky, ani nekoukejte, kdo vám komentuje status. Ono to opravdu není důležité.

5) Váš život ve vaší hlavě

Pojednou budete mít čas se zaměřit na palčivé otázky, které jste doma úspěšně přehlíželi, nechtěli se k nim nijak vyjadřovat a raději je v pátek večer zalili pořádnou dávkou vína. Uděláte si jasno, srovnáte priority a najednou budete vědět, na čem opravdu záleží.

6) Dávka vitamínu D

Sluníčko nejenom vytahuje z hlavy splín, ale dělá nám dobře na duši a při zdravém opalování nám umožní vytvořit nepostradatelný vitamín D. Kde jinde než právě na pláži nachytáte životní elán a vymyslíte třeba originální nápad na vaše zbrusu nové podnikání.

7) Vaše story budou lidé milovat a vás stejně tak

Ti, co cestují, rozhodně nemají nouzi o to mluvit poutavě a zajímavě. Ostatní lidé jim naslouchají nejenom proto, že jsou pro ně inspirací, ale především, že skrze jejich zážitky mohou vystoupit ze stereotypu všedních dní. A ten je někdy opravdu zabijácký.

8) Ach ty vzpomínky

Když budete sedět doma, tak sice neutratíte, ale nic na vás čekat nebude. Na cestách zažijete nevídané, ochutnáte neznámé a třeba se setkáte s někým, kdo vám silně ovlivní život. Mít život plný vzpomínek je rozhodně ukazatelem šťastného a naplněného života. A když na ně můžete vzpomínat s někým, kdo tam byl s vámi, tak vlastně máte v životě neuvěřitelné štěstí. Vzpomínky totiž hřejí víc než ten nejteplejší svetr světa.

9) Štěstí všude kam se podíváš

V tropických oblastech a tam, kde mají permanentní teplíčko, sice nepanuje bohatství, ale zato optimismus a úsměv tam potkáte na každém kroku. Uvidíte, že lidé jsou spokojeni s málem a že život není jen o tom mamonit do zásoby a mít značkové oblečení. Je to o tom, co si nosíme v sobě. Vlastně ani já neznám lepší učitele štěstí a harmonie, než ty, co bydlí na karibských ostrovech. A kromě toho právě tam zažijete to nejlepší tančení na světě. A to opravdu nepřeháním. Vyrazte do tropického ráje načerpat i vaši dávku štěstěny. Já už tam byla a opravdu mi tato návštěva změnila pohled na svět, samozřejmě v dobrém.

Přečtěte si také z oblasti cestování:

 

15 pravidel bezpečného cestování! Znáte je?

15 pravidel bezpečného cestování! Znáte je?

Jak zvládnout dovolenou levně, nezadlužit se a ještě si ji užít?

Jak zvládnout dovolenou levně, nezadlužit se a ještě si ji užít?

Dietní tahák na dovolenou v Řecku

Dietní tahák na dovolenou v Řecku: Co si dát a čeho se vyvarovat?

 

autor: LZ

Článek je zařazen v: dovolená, cestování, vitamin D, zážitky, cizí jazyky, digitální detox, offline detox
Reklama