Prima maminka

9. února 2018 10:00

Martina Čerňanská

Známe 10 důvodů, proč budete milovat únor

Přiznejme si, že únor nepatří zrovna mezi oblíbené měsíce. Sváteční atmosféra dávno vyvanula a do jara pořád daleko. Optimismus si zkrátka musíme naordinovat stejně jako vitamín D. Zkusme si připomenout, proč je únor fajn měsíc!

Zkusme si připomenout, proč je únor fajn měsíc!

1) Je krátký!

Ať už máte k únoru jakkoliv komplikovaný vztah, nedá se mu upřít, že tenhle podivný měsíc nebude brnkat na naši nervovou soustavu příliš dlouho. Jeho milosrdných dvacet osm dní před sebou nějak dotlačíte a pak už na vás z kalendáře mrkne jarní měsíc březen.

2) Vezměte na milost Valentýna

Nevkusný americký import? Zkuste to brát tak, že je co slavit! Máte prostě důvod proč nachladit bublinky, objednat čokoládový dort a vyzdobit byt i sebe samu. A možná se dočkáte i voňavých květin, malého dárečku nebo romantické noci. Nebuďte tak zásadová a vezměte valentýnský svátek zamilovaných na milost už proto, že vám příjemně ukrátí čas do jara.

3) Spusťte se na masopustu

Tak tohle je jiná, tady se za tradice můžeme hrdě postavit. Masopusty plné dobrého jídla a pití, folklorního veselí a zabijačkových hodů mohou v ponurém únoru hodně pomoci zvednout náladu. Zajděte na zabijačku, ochutnejte všechny ty nedietní dobroty a myslete na to, že do plavek je ještě daleko.

4) Doplňte si kulturu

Hryže vás svědomí, že se po kulturní stránce zanedbáváte až běda? Pořád nějaké povinnosti, ale zajít si do divadla, na koncert nebo do galerie, to nestíháte? Víte, v únoru se není nač vymlouvat. Počasí je pod psa a večery ještě slušně dlouhé. Kdy tedy jindy než právě nyní? Udělejte si čárku a užijte si pěkný kulturní večer.

5) Zaplesejte si

Plesová sezona je v plném proudu a módní policie má plné ruce práce, aby ohodnotila všechny ty známé bohyně v plesových róbách. Omrkněte, co se nosí, a zkuste si alespoň jeden ples pořádně užít. Člověka to povznese na duchu a připadá si společensky a dospěle.

Jen pozor na dress code, tem je potřeba striktně dodržet:

6) Konečně je sníh

Ať už byly Vánoce na blátě, či na mrazu, touto dobou je konečně na horách nějaký sníh. I kdyby umělý, i kdyby v Alpách, v únoru si prostě někde zalyžujete.

7) Je po svátcích

V určitou chvíli je vánoční výzdoba už opravdu otravná a vyčpělá. Dejte ji pryč a relaxujte, protože je po svátcích, po vysvědčení a nastal tak nějak klid. Ani u té plotny nemusíte tolik stát a vyvářet návštěvám. Dejte si prostě pauzu a neberte síly i dech. Velikonoce už čekají…

8) Ještě nemusíte hubnout

Do plavek ani do kraťasů a letního oblečení, které nemilosrdně odhalí pravdu. Je únor a velký teplý svetr je váš důvěrný kamarád. Každý rozumný dietolog vám poví, že na tvrdou dietu se vyplatí najet až na jaře, kdy vám to tělo rádo dovolí. Teď se špíčkem kolem pasu ještě tolik netrapte, trochu stabilizujte chutě, jezte pravidelně, ale normálně. Detox si nechte až za měsíc.

9) Leťte za exotikou

Možná máte nevybranou dovolenou a právě teď si říkáte, že je čas ulétnout pryč. Přesně tak! Druhé pololetí se ještě nedostalo do obrátek, proto sbalte plavky, děti a opalovací krém, a pokud vám to situace dovolí, frnkněte za hranice všedních dní i Evropy. Je z čeho vybírat a v Dubaji ještě nezačala vražedná letní vedra…

Tipy, kam vyrazit. Z tohoto seznamu si vybere každý:

10) Užijte si hygge

Prostě si zkuste ještě “zamedit”, než zima definitivně zmizí. Uvařte si oblíbený čaj nebo rovnou horkou čokoládu, zapalte si v kamnech a zachumlejte se s oblíbenou knížkou nebo filmem, až venku začne sněžit (nebo pršet). Teď ještě oceníte teplou deku, huňaté ponožky a plápolající svíčky. Za měsíc už to prostě nebude ono…

Mohlo by vás také zajímat:

Autor: KU


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.