8 způsobů, jak vyjádřit lásku beze slov. A nejen na Valentýna!

Možná jste už řekli "miluji tě" v životě tisíckrát. Možná jen párkrát. Někdy je romantičtější vyjádřit tahle dvě slůvka jinak. Bez toho, že byste je vyslovili.

Napište mu to pěkně postaru

Zkuste na chvíli odložit mobil nebo vstát od počítače a objevte znovu kouzlo ručně psaných zpráv. Takový romantický a originální vzkaz psaný na papíře ani sebelepší esemeska nikdy nepřekoná.

Ovšem vzkaz nemusí být jen na papíře. Co třeba vzkaz a malý dárek v jednom? Na limitovanou edici valentýnských balzámů MOJE si můžete zvolit vlastní text, motiv, nebo dokonce vaši společnou fotku či fotku vašeho partnera. Díky etiketě, kterou vám připraví na míru, budete stále spolu, nejen na svatého Valentýna. Více najdete na www.balzamy.cz.

Připravte romantickou večeři

Nemusíme vám asi připomínat známé rčení o tom, že láska prochází žaludkem. Jen vy dva, dobré jído, hořící svíčky. Zní to jako klišé, ale je to prověřná jistota, která nikdy nezklame. Připravte partnerovi jeho obíbené jídlo nebo vymyslete delikatesu, kterou jste ještě doma nevařili. Nemusí to být nic složitého. Ty nejlepší věci bývají často velmi jednoduché. Dejte si záležet na kvalitních surovinách a servírování. I malá drobnost, třeba jedlá květina jako dekorace, dokáže dělat divy.

A s afrodisiaky si při vaření hlavu moc nelamte. Spousta lidí na ně vsází v naději, že se dostaví víc než vzrušivé účinky. Evropským hitem jsou třeba ústřice. Pravdou je, že vás vzruší hlavně cena a možná netradičnost pokrmu, ostatní účinky jsou více než nejisté. Dalším „osvědčeným“ afrodisiakem je stále ještě čokoláda. Bohužel ani spojení čokolády s lepším sexuálním prožitkem není prokazatelné, ale při její konzumaci alespoň netrpí vaše peněženka a chuťové pohárky.

„Možná vás to překvapí, ale opravdu účinnými afrodisiaky je možné se předávkovat, neboť ve vyšších dávkách jsou to často jedy. Takovým afrodisiakem, které vám rozproudí krev v orgánech malé pánve a podporuje erekci, jsou například španělské mušky,“ říká Jaroslav Sotona z internetového obchodu Prozdravi.cz. Pokud byste snad opravdu chtěli nějaké to afrodiziakum vyzkoušet, tím nejobyčejnějším afrodisiakem, které je téměř v každé lednic, je celer, který stimuluje centrální nervovou soustavu a činnost nadledvinek, jež ovlivňují kvalitu sexuálního prožitku. Zkusit můžete i tymián, o kterém se říká, že umí vybudit milostnou touhu. Zázraky nečekejte, ale beznadějné to také není :-)

Pokud ale partnerovi jídlo naservírujete v sexy prádle, tak věřte, že žádná afrodiziaka potřebovat nebudete.

Pár tipů, co můžete připravit: Guacamole na 6 způsobů,Pečený sýrový celer, Křidýlka Piri Piri, Pikantní krevety s citrusovou omáčkou, Masové nudličky na zázvoru, Kuřecí polévka v thajském stylu, Těstoviny s chilli a pečenými paprikami

Zavzpomínejte si

V každodenním shonu člověk často nemá na romantiku moc času. Do práce, z práce, nakoupit, vyzvednout děti, uvařit, vyžehlit, umýt nádobí, umýt sebe, padnout do postele… Takový večer, který strávíte jen vy dva s manželem bez toho, že by vás cokoli rušilo, je pro vztah k nezaplacení. Zapomeňte na chvíli na to, co musíte a kolik vás toho čeká, a zavzpomínejte si. „S manželem většinou na Valentýna zůstáváme doma. On uvaří večeři, koupíme dobré víno a pak každý na papírek napíšeme jednu nejkrásnější vzpomínku z uplynulého roku a dáme si to vzájemně přečíst. Letos to nejspíš bude u obou stejné – v říjnu se nám narodila dcera, takže je bezkonkurenčně favoritkou našich vzpomínek.“ (Linda, 31 let)

Vypněte

A to doslova. Udělejte si prostě večer bez technologií. Vypněte mobily, notebooky, tablety, wi-fi, televizi a prostě jen věnujte pozornost jeden druhému. Žijeme hodně rušné životy, ve kterých nás neustále rozptylují esemesky, e-maily, Facebook, Instagram… Je to jednoduchá a krásná možnost, jak můžete tomu druhému vyjádřit, že je pro vás na světě úplně nejdůležitější.

Udělejte snídani do postele

Nemusíte si příliš lámat hlavu tím, jaké delikatesy připravíte. Vyberte prostě to, co má váš miláček rád. Pár dobrotami a horkou kávou, které ráno nečekaně přinesete přímo do postele, vyjádříte „miluji tě“ mnohem lépe než luxusní snídaní servírovanou v kuchyni. Podívejte se na pár tipů, co připravit k snídani.

Nebo si po ránu zajděte společně do kavárny. Třeba v Costa Coffee si až do 17. února můžete pochutnat na zamilované dvojici Caffe latte ve velikosti primo a jahodového cheesecaku za speciální cenu 99 Kč.

No a kdybyste se snad chtěla blýsknout, můžete pro svého miláčka upéct zamilovanou roládu:

Naplánujte něco speciálního

Jestli dva lidi něco spojuje, tak jsou to společné zážitky. Takže mnohem lepší než kupování nejrůznějších dárků je vymyslet, co byste mohli společně podniknout. Vyrazte na romantický výlet, udělejte si ochutnávkovou cestu po vinárnách, objednejte si pro vás dva kulinární kurz, jděte spolu plavat nebo si zahrát badminton. Trávit s někým svůj volný čas a vytvářet si společné zážitky je ten nejlepší způsob, jak vybudovat láskyplný, harmonický a dlouhotrvající vztah.

Vyznat si lásku s hlavou téměř v oblacích budete moci třeba na věži Staré radnice v Brně. Kromě nádherného výhledu vás čeká romantická atmosféra podpořená hudbou, svíčkami či skleničkou šampaňského. Více na gotobrno.cz

Zazpívejte mu

Tenhle nápad realizovalo už mnoho a mnoho lidí před vámi. A stále to funguje. Neexistuje nic romantičtějšího, než když napíšete vlastní píseň pro někoho speciálního ve vašem životě. Nebo třeba jen zazpíváte píseň, kterou má ten druhý rád. A vůbec nemusíte být dobrý zpěvák. Snaha se taky počítá! A koneckonců, i básničky jsou moc fajn.

Udělejte mu (i sobě) radost

Od muže na Valentýna pravděpodobně dostanete kytici, ti „kreativnější“ ji možná doplní o parfém či o voucher na masáž. Jsou to samozřejmě krásné dary, které žena ocení. Zkuste ale vy letos dát svému partnerovi něco originálního a dokažte mu tak, že jste žena jeho srdce. Miluje fotbal? Tak mu kupte roční předplatné na stadion. Má rád dobrodružství? Pořiďte mu skok padákem a uvidíte, že na tento Valentýn nikdy nezapomene. Ale radost jemu i vám udělají určitě i menší dárky. Inspiraci najdete v naší galerii:

Sdílejte článek
Štítky postel snídaně Instagram Facebook Brno Den svatého Valentýna afrodisiakum Costa Coffee

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.