Sex a sekt: Spojení, které inspiruje

Jen málo druhů alkoholu umí podnítit vášně a tajné touhy, láhev vychlazeného sektu vás však může inspirovat k hrátkám, o kterých konzumenti většinou jen sní. Zkuste to třeba na Valentýna.

Alkohol dokáže snadno odbourat zábrany a mnohdy výrazně zvyšuje chuť na sex. To potvrzujte také sexuolog Jaroslav Zvěřina: „Je to známá věc, díky které se už prolomily nejedny ledy a která ovlivnila osud řady vztahů jak v kladném, tak v záporném smyslu.“

Šumivé víno takový dar jednoduše má.„Sekt je všeobecně vnímán jako prostředek, který uvolňuje.Hezký večer obohatí také lehké předkrmy. Tato kombinace navodí příjemný pocit a může tak pročistit napětí, které občas v dlouhodobém vztahu vzniká,“ říká o nápoji sommelier společnosti BOHEMIA SEKT Tomáš Brůha.

Bublinky vzrušují

Stejný názor sdílí sexuologové, podle nich totiž nesmíme na romantiku zapomínat ani po několika letech. „Partneři by se spolu měli milovat alespoň jednou týdně. Je důležité se vzájemně dotýkat a udržovat blízkost. Když ze vztahu odejde sex, bývá těžké intimitu obnovit,“ poznamenává Jaroslav Zvěřina. Proto mohou být pro některé páry podstatná afrodiziaka, jako je dobré jídlo či pití.

Šumivé víno je tedy ideální, jelikož je díky bublinkám vnímáno jako nápoj vzrušivý nebo snad proto, že elegance skleniček, ze kterých se za romantických i vášnivých večerů konzumuje, přímo nahrává k odvážným hrátkám.

Bublinky a orgasmus

Klasická erotická literatura také popisuje případy, kdy už sama konzumace sektu přiváděla dívky k orgasmu. Jak? Žena uspokojovala sama sebe a v okamžiku těsně před vyvrcholením se napila ze sklenky správně vychlazeného šumivého vína. Orgasmu tedy nedosáhla, počkala na to, až vzrušení částečně odezní, a celou proceduru znovu zopakovala. Výsledek? Pokud byla s tréninkem opravdu důsledná, po nějakém čase ji konzumace bublinek dokázala vzrušit natolik, že k vrcholu stačilo jen několik doteků na těch správných místech.

Sekt inspiruje

I bez propracovaných metod je ale sekt v dnešní době nápoj, který výrazně stimuluje erotické představy. Nechte se inspirovat dobře vychlazeným sektem a odpověďmi mužů a žen na otázku, k čemu je dobrý sekt inspiruje:

„Jakmile vidím lahev sektu u nás v lednici, napadají mě jen dvě místa, kde by bylo vhodné ho popíjet. Vana a bazén. V obou případech pak celá aktivita spěje k tomu jedinému. Sekt vnímám jako prostředek, jako způsob, jak navodit tu správnou erotickou atmosféru. A vůbec nemusí jít o oslavu. Ostatně tam se něco podobného často ani nehodí.“ František – 54 let, OSVČ

„Vířivka, jahody nebo postel a sekt v pupíku. Obojí jsem zažila a ani na jedno nezapomenu. Jen sotva si dovedu něco podobného představit s vínem nebo dokonce pivem. Ale sekt a jeho popíjení z partnerova těla je hrozně hezké.“ Irena – 20 let, studentka

„Když si představím, že by mi někdo nabízel sklenku sektu, bude mi hned jasné, že se mě bublinkami, které jdou rychle do hlavy, bude snažit ‚uvolnit‘. A bude to mít určitě jednodušší, pokud za to ten člověk bude sám stát.“ Martina – 26 let, novinářka

„To první, co si představím, je sekt tekoucí po jejích ňadrech. Pak polibky a ‚napájení se‘ navzájem. A ve finále snad i orální sex ústy, ve kterých má trochu sektu.“ Petr – 33 let, zaměstnanec v korporátní sféře

Láska prochází žaludkem

Aby večer dospěl k výsledku, který si ve svých představách člověk maluje, může tomu vedle pár sklenek sektu pomoci také předkrm. Důvod? Láska přece prochází žaludkem!

Dokonalé afrodiziakum

Ústřice: Předkrm, který dodá vaší večeři tu správnou dávku luxusu a zároveň pozitivní energii. „Sekt je všeobecně vnímán jako prostředek, který uvolňuje, a pro hezký večer je ideální například s lehkými předkrmy. Časté je spojení právě s ústřicemi,“ říká o této kombinaci sexuolog Jaroslav Zvěřina. Není tedy potřeba vymýšlet žádné složité recepty, stačí čerstvé ústřice zakápnout citronovým dresinkem a je hotovo! Doporučujeme podávat se suššími sekty.

Kvalitní čokoláda či čokoládový dezert: Není třeba čekat na Valentýna, abyste si dopřáli tuto svádivou kombinaci. Podle sexuologa Jaroslava Zvěřiny jde sice o účinné afrodiziakum pro večery ve dvou, ale vaši náladu tato dvojice vylepší za každých okolností. Nezapomeňte však preferovat kvalitu nad kvantitou! S hořkou čokoládou můžete kombinovat sladší i suchý sekt.

Zkuste valentýnský koktejl

Ze sektu si můžete připravit i skvělý a chutný koktejl na oslavu vzájemné lásky. Když použijete kvalitní alkohol, budete druhý den svěží jako rybička. Tady jsou dva tipy:

KOKTEJL BOHEMIA RHAPSODY

4 cl Jahodového likéru, Monin

2 cl Cinzano Limetto

1 cl Passionfruit sirupu, Monin

2 cl Limetového freshe

Bohemia Sekt rosé brut

zástřik limetovou kůrou

Příprava:

Vše kromě sektu dejte do šejkru a důkladně promíchhejte. Přes barové sítko přelijte do předem

vychlazené flétny a dolijte sektem. Proveďte zástřik limetkovou kůrou a ozdobte ovocným závěsem.

PRAŽSKÉ JARO

4 cl Pražské vodky

5 cl jahodového džusu

Bohemia Sekt Brut

Příprava: Do skleničky postupně přidávejte jahodový džus, vodku a nakonec dolijte vychlazený sukt. Pomalu a opatrně a nemíchat!

Sdílejte článek
Štítky víno sekt Den svatého Valentýna Jaroslav Zvěřina Předkrm BOHEMIA SEKT

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.