Sámer Issa připraví hostům jídlo ze zbytků. Je tohle ještě arabská kuchyně?

Prostřeno! XXVII (7) - Jídlo na hlavě

Po rozpačitém pondělí, kdy bylo očividné, že si Richard s Jarem moc nesedli, pohostí soupeře ve speciálu se známými tvářemi zpěvák Sámer Issa. Ten už v kuchařské soutěži jednou byl, a dokonce ji vyhrál. Ukáže v úterý, že umí být dobrý hostitel, nebo mu něco překazí plány?

V soutěži amatérských kuchařů se to tento týden hemží známými tvářemi. Zpěváci Richard Sacher, Jaro Smejkal a Sámer Issa, zpěvačka Marie Pojkarová, a v neposlední řadě hokejová manželka, jak se sama nazývá Monika Binias. V úterý se postaví k plotně Sámer, jehož rodina pochází ze Sýrie. Jeho menu bude mít kořeny v arabské kuchyni a pod názvy Damašek, Amtchky, Sýrie a Arabská noc, si hosté jen těžko něco představí. Jediný, kdo tuší, že si nepochutná, je Richard, který sám sebe pasoval do role baviče. U stolu podle něj nesmí být nuda a jen tak se v klidu najíst nepřipadá v úvahu. Na úvod bude Sámer servírovat hned dva chody najednou.

Stůl zaplní pomazánkami, dipy, arabskými plackami, plněným lilkem nebo pečenými kuřecími paličkami. Všichni si budou nabírat, na co mají chuť, a budou z jídla nadšení. Jen kdyby si Richard odpustil trapné fórky. V jednu chvíli si dá chleba na hlavu. „Jídlo, se kterým se někdo z nás dlouho dřel, a hodit si ho na hlavu, si myslím je dost neúcta,“ odsoudí v Prostřeno! jeho chování Jaro. Znuděný Richard pak po Jarovi hodí olivu a trefí se mu do čela. „Ty jsi vážně hodil po člověku jídlo?“ diví se zpěvák, pro něhož je to vrchol neúcty.

Podívejte se na dohru konfliktu, který se v pondělí rozhořel mezi Jarem a Richardem:

Speciální havaj tortilla bude čirá improvizace

Hostitele situace u stolu vůbec netěší a po jídle pošle soupeře šmejdit. Sámer má doma hodně zvířátek a zaujme svými sexy fotkami. Richard se bude divit, proč je Sámer „všude tak nahej“. Monika odvětí, že má krásné tělo. Na to se začne Richard svlékat a znechutí tím Jara, který odejde z místnosti. Mezitím se rozhodne Sámer udělat na hosty malý podfuk. Jelikož zbylo hodně jídla z předkrmu a jemu se nepodařilo usmažit falafel na hlavní chod podle představ, rozhodne se jej připravit ze zbylého předkrmu.

„Nemělo by se plýtvat jídlem a myslím, že to naši hosté ani nepoznají. Malinko je nachytáme a zkonzumujeme zbytky.“ Tortillu naplní směsí smažené cibulky, tatarky, brambor a masa. K tomu přidá salát s tuňákem a granátovým jablkem. Nesourodá směs chutí spíš působí jako jídlo za trest. „Jsem zvědavý, jestli pan Rejpal obecný neboli Krasoň na něco přijde,“ podotkne Sámer na adresu neukázněného Richarda. Hostům pak jídlo prodá jako speciální havaj tortillu.

Monika tortilly nemá ráda, ostatní si docela pošmáknou. Nevaruje je ani to, že Sámer svůj výtvor nejí. Jako dezert pak připraví čokoládovou fontánu s ovocem, které bohužel ani nevybalí z plastových obalů. Richard bude opět provokovat Jara, jehož bude chtít krmit jahodou. Jak vpodvečer uvidíte, situace se rozvine v konflikt, který se bude pokoušet Sámer usměrnit. Richard pak „vyděšeně“ zaleze pod stůl. Co dalšího se ještě semele? Poznají hosté, že je chtěl Sámer hlavním chodem oblafnout?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.