Druhá řada pořadu Tlouštíci přinese poutavé příběhy i návod, jak zdravě a trvale zhubnout

Tlouštíci (1) - upoutávka

Oblíbená docu reality Tlouštíci se vrací na Primu. Se druhou řadou představí deset silných životních příběhů, jejichž protagonisté se s pomocí týmu renomovaných odborníků budou ze všech sil snažit změnit životní styl a zhubnout.

Deset nových statečných účastníků proměny se svěří se svým příběhem odborníkům a zjistí, že za jejich nadváhou stojí nejen nekázeň ve stravování, ale také emoční přejídání, nejrůznější mýty o hubnutí a další faktory ovlivňující nadváhu.

Zdravá cesta k hubnutí

Cestou k vysněné postavě se musí všichni účastníci projektu Tlouštíci poprat nejen s neznámými potravinami, zdravým jídelníčkem, ale také se zdravým a pravidelným pohybem. Kromě toho si musí udělat pořádek v životě. Protože právě chaos v životě i vztazích je problematickým spouštěčem vzniku nadváhy.

V premiérovém dílu Tlouštíků II uvidíte Míšu s Terezou:

„Věříme, že druhá řada nabídne zajímavé příběhy a motivaci nejen pro účastníky před kamerou, ale i diváky, kteří se rozhodnou hubnout společně s našimi statečnými. Během přípravy konceptu nám nešlo o krátkodobou změnu vizáže, ale o dlouhodobou proměnu každého z účastníků, která začíná v hlavě. Teprve pak se přesouvá do lednice a na talíř. Změna návyků je vždy výzvou pro každého,“ dodává Roman Mrázek, programový ředitel skupiny Prima.

Cesta ke zjištění, jak správně začít hubnout, aby výsledek byl trvalý, není jednoduchá.

Nezdar, smůla, nevyřešené vztahy se zkrátka zajíst nedají. Proto se v pořadu Tlouštíci tým odborníků snaží pomoci účastníkům s životním restartem. Společně nastaví životní styl tak, aby k recidivě obezity už nikdy nedošlo.

Maraton na celý zbytek života

Lékařka MUDr. Dita Pichlerová, která Tlouštíky provede změnou životního stylu, přiznává: „Obdivuji každého, kdo se po letech rozhodne pracovat sám na sobě. Každého, kdo si nezvolí cestu mnoha léků za den, ale zvolí si redukci nadváhy. Je to velmi pracný a bolestivý proces, cesta plná nástrah a odříkání. Navíc je to maraton na celý zbytek života, nikdy nekončící snaha o změnu sebe sama, svých hluboce zakořeněných návyků. Je to cesta přetěžká, ale jediná správná,“ říká lékařka.

Není důležité jíst a hýbat se zdravě s nechutí, to hlavní je přijmout zdravý životní styl jako fakt. Jak se to všem podaří.

Sledujte Tlouštíky v premiérové druhé řadě od 25. října ve 21:30 na Primě.

První řadu pořadu Tlouštíci si můžete celou připomenout on-line v archivu iPrima.cz