Míša s Terezou jsou uvězněny v tělech stařenek. Matka s dcerou musejí zabojovat o život!

Tlouštíci II (1) - Míša s Terezou milují sladké a pečivo

Už nechtějí být Tlouštíci! Na začátku jejich cesty k velké změně postavy byla přání jako nakoupit si v běžném obchodě s konfekcí a ne v nadměrných velikostech. V případě mladší Terezy vyběhnout bez zadýchání schody do sedmého patra. Když se ukázalo, že by měly zabojovat s nadváhou především kvůli zdraví, začaly hubnutí brát skutečně vážně.

Míša (46) a Tereza (23) jsou matka s dcerou. S kily navíc bojují skoro celý dosavadní život. Tereza je mladá maminka a ještě více přibrala v těhotenství. Od té doby již desítky kil nadváhy ne a ne shodit. „Terka je hodně zamindrákovaná, říká o dceři otevřeně maminka. „Stydím se za sebe, jak vypadám. Chtěla bych se sebou něco udělat. Omezuje mě to, malá mi už teď snadno uteče,“ stýská si Tereza.

Papá jako čuník

Její neutišitelná chuť na sladké, pečivo a nepravidelná strava situaci rozhodně nepomáhají. Podobně je na tom i její maminka Míša, která rodinné stravovací návyky popisuje celkem jasně. „Je to, jako když papá čuník.“

Míša si zase svoje kila navíc nechtěně udržuje kvůli povolání – je řidičkou tramvaje a sedavé zaměstnání také jako tukožrout nefunguje.

Vzájemně jsou si tyto dvě sympatické ženy ale velkou oporou, v rozhodnutí něco zásadního ve svých životech změnit je navíc podporuje babička. „Holkám držím palce a věřím, že se jejich život po zhubnutí změní k lepšímu,“ fandí jim.

Šokující metabolický věk

Vážně obě začnou brát hubnutí v momentě, kdy jim odborníci vypočítají jejich metabolický věk, který přibližuje celkovou tělesnou kondici. Ukáže se, že obě ženy jsou mnohem starší, než udávají jejich roky narození.

Do pořadu Tlouštíci se Tereza hlásila se 108 kilogramy tělesné váhy. Dietoložka Dita Pichlarová doporučila zdravé hubnutí až na váhu pod 80 kilogramů.

Tereza již ve svém nízkém věku „cítí“ při pohybu kolena, stěžuje si na neobratné zvedání se ze země. Je jí třiadvacet, ale podle výsledků měření metabolického věku dosahuje osmatřiceti let. Maminka Míša začne pod dohledem specialistů hubnout ze 118 kilogramů hmotnosti. Doporučeno jí bylo, dostat se trvale alespoň pod 100 kilogramů.

Po alarmujících zjištěních jsou obě ženy pevně rozhodnuty bojovat, než bude pozdě. Míša trpí prediabetes, takže musí hubnout s rozvahou. Měla by si především hlídat jídelníček mnohem pečlivěji než kdy předtím. Je velmi tvrdohlavá, a když už se rozhodla být krásná a život si užívat, nutriční plán dodržuje do detailu a poctivě cvičí. Kilogramy začínají jít konečně dolů.

Jak se přinutit k pravidelnému domácímu cvičení?

Terezu i přes veškerou snahu a viditelné pozitivní výsledky stále trápí pár kilogramů tuku, které se jejího těla drží v tzv. problémových partiích. Řešením i motivací pro ni může být liposukce. Absolvuje ji!

Podaří se nakonec oběma ženám, dostat se na vysněnou váhu? Má hubnutí v tandemu smysl a splní si Tereza s Míšou i s babičkou vysněný sen a projdou se po plážové promenádě v plavkách, aniž by se styděly za svoje tělo? Sledujte už v pondělí premiérový díl docu reality Tlouštíci ve 21:35 na Primě!

Cestou k vysněné postavě se musí všichni účastníci projektu Tlouštíci poprat nejen s neznámými potravinami, zdravým jídelníčkem, ale také s pravidelným pohybem. Kromě toho si musí udělat pořádek v životě. Protože právě chaos v životě i vztazích je problematickým spouštěčem vzniku nadváhy.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.