Hofbauer si koleduje o pořádné problémy. Čím bude motivovat nezkušené frekventanty?

1. MISE (3) - Netradiční motivace od Hofbauera

Doktor Hofbauer opět exceluje! Když je plukovníkem Hofmanem pověřen, aby se ujal výuky frekventantů místo něho, nedá se než očekávat průšvih. Hofbauer totiž zvolí pro mladé kadety opravdu neobvyklou formu motivace. Když budou lepší než on, všechny pozve na pivo. To bude zase malér! Podívejte se na exkluzivní ukázky.

Že jsou způsoby a výukové postupy doktora Davida Hofbauera poněkud netradiční, všichni víme. Nad jeho výstřelky sice možná povytáhneme obočí, ale nijak zásadně nás už nepřekvapí. Co ale řeknou na jeho otevřený přístup mladí vojenští frekventanti 1. MISE, kteří jsou od přísného plukovníka Hofmana zvyklí na dril a rozkazy? Hofbauer je prostě zase dostane.

Ač nerad, je Hofbauer vlivem okolností přinucen ujmout se výuky mladých frekventantů. Jejich vedoucí, plukovník Hofman, totiž musí být u příjmu dvou vojáků, kteří jsou zasaženi neznámou látkou. Na Hofbauerovi je více než patrné, že není ze svého úkolu nijak nadšený. Na rozdíl od Hofmana, který frekventanty nešetří a sype z rukávu jeden rozkaz za druhým, Hof se před ně postaví a zeptá se: „Tak co chcete dělat?“

Dočká se jen nechápavých výrazů. „No šarže nepřijde, místo sebe poslal mě, tradá!“ oznámí jim vtipně typický Hof. I když všechny pobaví, v učebně je stále ticho. „Projevte iniciativu, řekněte, co chcete dělat.“

Podívejte se, jak jednoduše vysvětlí Hofbauer svou nečekanou přítomnost frekventantům.

Hofbauer se rozhodne pro velmi netradiční motivaci

Nebyl by to Hofbauer, aby se neodchýlil od toho, co má s frekventanty v plánu plukovník Hofman. Opět zaimprovizuje a na základě aktuálního případu, který Hofman řeší, se s mladými vojáky rozhodne simulovat otravu neznámou látkou. Každý si vybere příznaky nějaké otravy, přehraje je kolegům a ostatní budou hádat, o co se jedná.

Z tipů nezkušených lékařů je ale spíš zoufalý. Místo aby sypali jednu hypotézu za druhou, mlčí a dumají. Proto Hofbauer změní taktiku. „Víte co, nejste konzilium, uděláme z toho soutěž,“ rozhodne se Hof. „Super," dočká se radostných ohlasů. „Jakmile uhádnete zdroj otravy dříve než já, zvu vás na pivo. Všechny," dodá ještě, čímž všechny už absolutně odzbrojí.

Bude mít tato netradiční Hofbauerova motivace úspěch? Skončí opravdu s frekventanty nakonec v hospodě na pivě? A co tomuto postupu řekne Hofman, až se o tom dozví? Nezapomeňte sledovat další díl seriálu 1. MISE ve středu od 20:15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.