Hvězda seriálu Duch si zahrála v Harrym Potterovi! Kolik si Predrag Bjelac vydělal a co ho zklamalo?

Duch (1) - upoutávka

Predrag Bjelac, herec srbsko-chorvatského původu, který už třicet let žije v Čechách, má za sebou hvězdnou kariéru. Díky svému nevšednímu až démonickému vzhledu si dokonce zahrál i ve slavném hollywoodském filmu po boku Harryho Pottera. Nyní září v krimiseriálu Duch.

Tvrdí o sobě, že je Jugoslávec. Tato země sice už neexistuje, on se k ní ale pořád hrdě hlásí. Narodil se v Bělehradě, jeho otec byl Srb z Chorvatska, matka Chorvatka z Bosny. Do Čech přišel v roce 1992, poté, co na Balkáně vypukla válka. „Měl jsem se rozhodnout, na jakou stranu se přidat, ale bojovat proti těm, kteří tvořili polovinu mé rodiny, jsem nedokázal. Dva měsíce jsem se schovával a pak mi kamarád nabídl, abych odjel do Československa a to mě zachránilo,“ zavzpomínal herec v rozhovoru pro Nedělní Blesk! Do úplně cizí země ovšem nedocházel. Měl v ní dokonce své kořeny. „Vždycky jsem měl k Česku blízko, moje prababička byla Češka, jmenovala se Anny Novotny,“ dodal Bjelac.

S manželkou Katarinou se usadil v Praze a vrhl se na podnikání. Nejdříve založil videodistribuční společnost a později začal vést obchod s oblečením. Získal tu trvalý pobyt, naučil se perfektně česky, po dvaceti letech úspěšně složil zkoušky a obdržel české občanství.

Mezi jeho nejslavnější filmovou roli patří postava profesora Igora Karkarova v hollywoodském trháku Harry Potter a Ohnivý pohár. Na natáčení má spoustu vzpomínek. „Stejně jako všechny ostatní herce, i mě na začátku připojili elektrodami na počítač a celého si mě tam nakopírovali. Podle mě to bylo hlavně proto, aby nás mohli případně počítačově poupravit, kdybychom se třeba zranili. Hodinu před každým natáčením mi na mou vlastní bradku maskérky našívaly další, z pravých vousů, která mi sahala až na prsa. Kolegové, kteří vlastní bradku neměli, například Brumbál, měl bradku lepenou, což je při mluvení velmi nepříjemné a vím, že to snášel dost špatně. A určitě jsem byl jeden z mála, kdo při natáčení neměl paruku,“ přiblížil charismatický herec, který hraje v novém osmidílném krimi seriálu TV Prima Duch.

Děti během natáčení měly speciální režim. „Podle zákona, který v Anglii platí, mohou děti školou povinné natáčet pouze čtyři hodiny denně a veškerý natáčecí plán je přizpůsobený jejich školnímu rozvrhu hodin. Žasnul jsem, jak ale byli všichni mladí herci z Harryho Pottera úžasnými profesionály. K práci přistupovali velmi svědomitě,“ prozradil Bjelac. Na rozdíl od filmování v ČR, kde jsou herci placeni podle počtu natáčecích dnů, v Anglii jsou najímání na určité období, kdy musí být kdykoliv k dispozici.

Jisté zklamání během natáčení ale přece jen zažil. „V knižní předloze, kterou jsem četl, je o postavě Igora Karkarova mnohem víc, než se pak podařilo dostat do filmu. Z toho mi pak bylo smutno. Film na mě byl moc rychlý. Natáčení jediné scény trvalo i deset dní, ale ve filmu to zabralo pouhou minutu,“ uvedl herec. Kolik si za nejslavnější roli vydělal nechce prozradit, je ale jisté, že s honoráři v Česku se to nedá srovnávat.

Nyní ho můžeme vídat v novém krimi seriálu Duch, který každou sobotu vysílá TV Prima. Jak prozradil, s dalšími hlavními protagonisty Štěpánem Benonim a Martou Dancingerovou si lidsky sedl a natáčení si užíval. „Měli jsme spoustu společných obrazů, dobře jsme se u toho bavili. Scénář je skvěle napsaný. Každá epizoda je velmi aktuální a někdy se váže i na to, co se reálně stalo,“ prozradil Predrag Bjelac, kterého diváci mohli vídat i v seriálu Slunečná.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.