Hvězda Sestřiček Marek Němec o natáčení výbuchu: Je to šílený, ale výborný zároveň

Marek Němec byl jako doktor David Hofbauer součástí seriálu Modrý kód a Sestřičky téměř celou dobu jejich vysílání. Dal si sice necelou dvouletou pauzu, ale i díky nátlaku fanoušků se nechal přesvědčit k návratu. Arogantní a nebezpečně přitažlivý Hofbauer tak byl jak u počátku oblíbeného seriálu, tak u jeho závěru. V obou případech byl na místě tragické události a zachraňoval lidi zpod trosek. Podívejte se na exkluzivní sestřih.

Herec Marek Němec měl v seriálu Modrý kód i Sestřičky vždy štěstí na náročné akční scény. Tvůrci seriálu mu je předepsali v úvodním prvním dílu i v tom závěrečném. Postava nepřístupného sexy Hofbauera se pokaždé objeví v místě nějaké katastrofy. Toho se ale zkušený David nikdy nezalekne a pacienty ošetřuje kdekoliv. A že se často jedná o naprosto extrémní podmínky.

Duchapřítomný Hofbauer zachraňuje kdekoliv

Hned v prvním dílu Modrého kódu odmítá David Hofbauer opustit dům, u kterého hrozí zřícení. Místo toho provádí zraněnému bez ohledu na svou bezpečnost přímou masáž srdce. Záchrana lidského života je pro něj na prvním místě. I v kritických chvílích si ví rady a při poskytování první pomoci neváhá improvizovat a využít všech dostupných předmětů.

Trosky a sutiny se mu nevyhnuly ani v posledním díle Sestřiček. Kdyby nebyl zapomnětlivý, nemusel na místě výbuchu v Rubavě vůbec být! Jeho roztěkanost ho ale dohnala. Těsně před začátkem svatebního obřadu jeho nejlepšího kamaráda Rasputina zjistí, že jako svědek není zrovna spolehlivý. Snubní prstýnky totiž nechal na urgentu.

Do rubavské nemocnice se tak vrátí jen několik minut před katastrofou. Po úniku plynu a mohutné explozi, při níž vyletí celá budova do vzduchu, je prvním, kdo se vzpamatuje a duchapřítomně začne společně se zdravotní sestrou Šárkou pomáhat raněným. I při této tragédii David opět unikne smrti. Zdá se, že doktor Hofbauer extrémní situace přímo přitahuje.

Marek Němec si natáčení výbuchu užíval

To ale vůbec nevadí jeho představiteli Marku Němcovi. Ten si naopak natáčení těchto scén užívá. Nejinak tomu bylo v případě rubavského výbuchu. „Vypadá to skvěle. Jsme úplně nadšení. Je to šílený, ale výborný zároveň. Přijde mi, že jsme v nějaké počítačové hře. Mám pocit, že se tu objeví vetřelec. Je skvělé, že Prima umožnila to zdevastovat, je bezvadný v tom pracovat,“ nemohl si vynachválit natáčení v sutinách. „Současně je pro mě těžké se zkoncentrovat. Měli jsme tu kaskadéry, byl tu Martin Hub, to je kaskadérský guru. V prvním díle Hofbauer taky přišel k něčemu hořícímu a zachraňoval, teď ale nikoho nezachráním, teď to oddřou jiní,“ komentoval skromně Marek záchranářské zásluhy Hofbauera.

Sám si je vědom skutečnosti, že mu scenáristé dopřáli vypjaté okamžiky na začátku Modrého kódu i na konci Sestřiček. „Je to trochu symbolický, jsem otvírák i zavírák seriálu. V prvním díle jsem se připletl k výbuchu a v posledním bude taky katastrofa. V závěrečném dílu mám na sobě smoking, a dokonce i tančím. Myslím, že je to důstojné rozloučení se seriálem,“ dodal Marek Němec.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.