6 nejlepších parodií na MacGyvera. Co legendu spojuje s českým Láďou Hruškou?

MacGyver (71) - upoutávka

Postava neohroženého MacGyvera v podání herce Richarda Deana Andresona je seriálovou legendou. Tenhle technicky založený hračička přijde na kloub každé záhadě. Obrovská popularita MacGyvera také vedla ke vzniku mnoha vydařených parodií. Těchto 6 stojí určitě za zmínku.

Znalci slavného amerického seriálu vědí, že Angus „Mac“ MacGyver je geniální dobrodruh, vynalézavý a zběhlý v chemii, fyzice i technice. Díky tomu si poradí i v těch nejzapeklitějších situacích. Vyzbrojen švýcarským nožem a lepicí páskou dokáže sestrojit nejrůznější vychytávky z předmětů, které se zrovna povalují kolem. Tenhle Láďa Hruška dobrodružných akčňáků si právě nevídanou vynalézavostí vysloužil i několik parodií, z nichž některé určitě nejsou hloupé a stojí za vidění.

6 nejlepších parodií na MacGyvera

  1. Peter ze seriálu Griffinovi píše v 17. epizodě první série dopis Richardu Deanu Andersonovi, ve kterém ho žádá, aby zachránil rodinného psa Briana s využitím gumičky, svorky a brčka, které přiloží do obálky. Anderson se pokusí z předmětů něco sestavit, ale místo toho se střelí gumičkou do oka.
  2. MacGyver pronikl i do animáku Simpsonovi, v němž ho bezmezně milují sestry Patty a Selma. Narážky na seriál zachytíte v mnoha epizodách slavných „Žluťáků“.
  3. V rámci komediálního pořadu Saturday Night Live vznikl nešikovný pitomec MacGruber, který se později objevil ve stejnojmenném celovečerním filmu.
  4. Richard Dean Anderson si v roce 2006 zahrál hračičku také v reklamě na platební kartu, ve které stejně jako MacGyver uniká ze smrtící pasti použitím předmětů každodenní potřeby.
  5. V původní verzi první epizody Hvězdné brány, ve které si Richard Dean Anderson později zahrál jednu z hlavních rolí, se mluví o tom, že by americké letectvo mělo „vymacgyverovat“ chybějící součástku.
  6. Vědecko-populární seriál Bořiči mýtů věnoval MacGyverovi speciální epizodu, ve které testoval některé z jeho kousků. Ze sedmi prošel jenom jeden, když se potvrdilo, že ultralehké letadlo by mohlo plachtěním bezpečně přistát.

Dobrodružný akční americký seriál MacGyver měl premiéru v roce 1985. Postupně vzniklo sedm sérií, celkem 139 epizod a dva televizní filmy. Poslední díl měl premiéru v dubnu 1992, ale vy si ho nyní můžete opět plně užívat každý všední den na kanálu Prima KRIMI.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.