zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

6 nejlepších parodií na MacGyvera. Co legendu spojuje s českým Láďou Hruškou?

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Zuzana Ostrá, foto: FTV Prima , Vydáno: 28.11.2021
Postava neohroženého MacGyvera v podání herce Richarda Deana Andresona je seriálovou legendou. Tenhle technicky založený hračička přijde na kloub každé záhadě. Obrovská popularita MacGyvera také vedla ke vzniku mnoha vydařených parodií. Těchto 6 stojí určitě za zmínku.

reklama

Znalci slavného amerického seriálu vědí, že Angus „Mac“ MacGyver je geniální dobrodruh, vynalézavý a zběhlý v chemii, fyzice i technice. Díky tomu si poradí i v těch nejzapeklitějších situacích. Vyzbrojen švýcarským nožem a lepicí páskou dokáže sestrojit nejrůznější vychytávky z předmětů, které se zrovna povalují kolem. Tenhle Láďa Hruška dobrodružných akčňáků si právě nevídanou vynalézavostí vysloužil i několik parodií, z nichž některé určitě nejsou hloupé a stojí za vidění. 

MacGyver.
Autor: FTV Prima/ MacGyver MacGyver.

6 nejlepších parodií na MacGyvera

  1. Peter ze seriálu Griffinovi píše v 17. epizodě první série dopis Richardu Deanu Andersonovi, ve kterém ho žádá, aby zachránil rodinného psa Briana s využitím gumičky, svorky a brčka, které přiloží do obálky. Anderson se pokusí z předmětů něco sestavit, ale místo toho se střelí gumičkou do oka.
  2. MacGyver pronikl i do animáku Simpsonovi, v němž ho bezmezně milují sestry Patty a Selma. Narážky na seriál zachytíte v mnoha epizodách slavných „Žluťáků“.
  3. V rámci komediálního pořadu Saturday Night Live vznikl nešikovný pitomec MacGruber, který se později objevil ve stejnojmenném celovečerním filmu. 
  4. Richard Dean Anderson si v roce 2006 zahrál hračičku také v reklamě na platební kartu, ve které stejně jako MacGyver uniká ze smrtící pasti použitím předmětů každodenní potřeby.
  5. V původní verzi první epizody Hvězdné brány, ve které si Richard Dean Anderson později zahrál jednu z hlavních rolí, se mluví o tom, že by americké letectvo mělo „vymacgyverovat“ chybějící součástku.
  6. Vědecko-populární seriál Bořiči mýtů věnoval MacGyverovi speciální epizodu, ve které testoval některé z jeho kousků. Ze sedmi prošel jenom jeden, když se potvrdilo, že ultralehké letadlo by mohlo plachtěním bezpečně přistát.

Dobrodružný akční americký seriál MacGyver měl premiéru v roce 1985. Postupně vzniklo sedm sérií, celkem 139 epizod a dva televizní filmy. Poslední díl měl premiéru v dubnu 1992, ale vy si ho nyní můžete opět plně užívat každý všední den na kanálu Prima KRIMI.

Columbo v podání Petra Falka je osvědčená klasika, která nikdy nezklame!

7 faktů o legendě v baloňáku: Co si Peter Falk myslel o Columbovi i pravda o jeho paní

reklama

Související témata: MacGyver , Richard Dean Andreson , legendární seriálová postava , akční krimi , parodie na seriál , vychytávky

reklama

Přečtěte si také

reklama