zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Premiéra Kriminálky Curych: Christian Kohlund chce coby rýpavý právník Borchert očistit své jméno

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Zuzana Ostrá, foto: FTV Prima , Vydáno: 03.01.2022
Zkušený právní zástupce Thomas Borchert (Christian Kohlund) je v Německu podezřelý z napojení na skandál s úplatky. Zatímco se snaží očistit své jméno ze zdánlivého bezpečí švýcarského Curychu, zaplétá se do dalších kriminálních případů a snaží se pomáhat každému, kdo to potřebuje. Nepropásněte premiéru nové krimi série Kriminálka Curych od 7. ledna každý den v 16:00 na Prima KRIMI.

reklama

Profesionál, ale i životem tvrdě zkoušený muž. Zdánlivě sebevědomý Thomas Borchert (Christian Kohlund) už jako kluk trpěl pod přísnou otcovou rukou. Po studiích proto odmítl nastoupit do jeho firmy. O životě s vlastní rodinou měl úplně jiné představy. Ty se však den ze dne zhroutily. Borchet přichází při autonehodě o milovaného syna. Strašlivá ztráta mu záhy bere i ženu, která umírá v důsledku závislosti na prášcích. 

Zkušený právní zástupce Thomas Borchert (Christian Kohlund) uprchl před několika lety do „vyhnanství“. Ve švýcarském Curychu, odkud pochází, se ukrývá před pronásledováním německých úřadů. Je totiž podezřelý z toho, že se zapletl do velkého skandálu s úplatky. Z relativního bezpečí curyšského útočiště chce Borchert dokázat, že je nevinný. Zatímco se o to snaží, zaplétá se do nových kriminálních případů. Přitom se často setkává nejen se svým blízkým přítelem a právníkem, doktorem Retem Zangerem (Robert Hunger-Bühler), ale i jeho dcerou, právní zástupkyní Dominique Kusterovou (Ina Paule Klinková), nebo kapitánem policie Marcem Furrerem (Pierre Kiwitt) a mnoha dalšími zvláštními přátelsky i nepřátelsky naladěnými postavami. Podaří se Borchertovi očistit své jméno – a díky pomoci ostatním také možná smazat jakékoli kriminální hříchy minulosti, které by mohly tížit jeho svědomí? 

Švýcarský herec Christian Kohlund coby právník Thomas Borchert v krimi sérii Kriminálka Curych.
Autor: FTV Prima/ Kriminálka Curych Švýcarský herec Christian Kohlund coby právník Thomas Borchert v krimi sérii Kriminálka Curych.

Zajímavosti o krimi sérii Kriminálka Curych

 • Německá detektivní mini série byla poprvé uvedena na televizní obrazovky v roce 2016. Zatím vzniklo čtrnáct celovečerních televizních filmů.
 • Pět nejnovějších epizod Kriminálky Curych bylo uvedeno během roku 2021.
 • Další dvě epizody se právě připravují.
 • V průběhu let mezi natáčením jednotlivých dílů Kriminálky Curych došlo několikrát k výměně herců v klíčových rolích. 
  Byl dosažen limit pro přehrávání

  Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

  Kriminálka Curych (1) - upoutávka
 • Postavu právní zástupkyně Dominique Kusterové, která se později stává nadřízenou hlavního hrdiny detektiva Borchera, si v prvním dílu zahrála Katrin Bauerfeindová (Láska a jiné delikatesy). Ale od druhé epizody ji v této roli vystřídala Ina Paule Klinková.
 • Postavu kapitána Marca Furrera, který vede kriminálku Curych, si v prvních šesti dílech zahrál Felix Kramer (Berlínští psi, Dark). Ale od sedmé epizody ho v této roli vystřídal Pierre Kiwitt.
 • Postavu Reguly Gabrielli, která pracuje jako asistentka v kanceláři právní zástupkyně Dominique Kusterové, si v prvních dvou dílech zahrála Anita Vulesica (In aller Freundschaft). Ale od třetí epizody ji vystřídala Susi Banzhafová. 

Herci v hlavních rolích

Christian Kohlund

Švýcarský herec se narodil 17. srpna 1950 v Basileji. Zahrál si v mini sérii Kriminálka Curych, seriálech Wilder a Hotel snů nebo ve filmech Léto na Islandu: Osudové shledání, Z lásky k tobě a Plavba snů: Barcelona. Jeho rodiče byli herci Erwin Kohlund a Margrit Winterová. Jeho sestra byla herečka a režisérka Franziska Kohlundová. Vystudoval herectví v rakouské Vídni. Následně získal angažmá v mnoha různých představeních na rakouské a také německé divadelní scéně. Zároveň studoval na prestižní anglické univerzitě Cambridge. Kariéru televizního herce začal v 70. letech 20. století. Kromě toho působil také jako producent, režisér a kameraman. Jeho bývalými manželkami jsou herečky Christine Bucheggerová a Sylvana Henriquesová. Jeho třetí ženou je zpěvačka Elke Best, se kterou má dvě děti. 

Švýcarský herec Christian Kohlund coby právník Thomas Borchert v krimi sérii Kriminálka Curych.
Autor: FTV Prima/ Kriminálka Curych Švýcarský herec Christian Kohlund coby právník Thomas Borchert v krimi sérii Kriminálka Curych.

Robert Hunger-Bühler

Švýcarský herec se narodil 7. května 1953 v obci Sommeri. Pochází z šesti dětí, měl jednoho bratra a čtyři sestry. Během dospívání se věnoval mnoha různým sportovním aktivitám od gymnastiky, přes box, až po fotbal. Vystudoval herectví v Curychu a divadlo a filozofii v rakouské Vídni. Následně získal angažmá v mnoha různých představeních na rakouské a také německé divadelní scéně. Robert Hunger-Bühler si zahrál v mini sérii Kriminálka Curych, seriálech Boj o těžkou vodu a Místo činu nebo ve filmech Vakuum, Sirotek a Nahý mezi vlky. Je členem Evropské filmové akademie. Jeho první manželkou byla herečka Anne Tismerová, se kterou má dceru. Jeho druhou manželkou je režisérka a producentka Sarah Bellinová, se kterou má syna. 

Ina Paule Klinková

Německá herečka a zpěvačka se narodila 23. prosince 1979 v městě Zossen. Vystudovala zpěv, jazz a klasický tanec. Od třinácti let působila jako rozhlasová a televizní moderátorka. Jako zpěvačka vydala několik vlastních singlů a také spolupracovala se slavnou německou punkrockovou skupinou Die Ärtze. V roce 2020 vydala debutové hudební album a pózovala pro německé vydání Playboye. Zahrála si v mini sérii Kriminálka Curych, seriálu Wilsberg nebo ve filmech Hotel Lux, Snoubenec mé nejlepší přítelkyně a Konec zlatých časů. Je majitelkou farmy nedaleko Berlína, na které chová koně. Jejím bývalým přítelem je herec Nikolai Kinski. Jejím současným přítelem je režisér Roland Suso Richter. 

Thomas Borchert a Dominique Kusterová.
Autor: FTV Prima/ Kriminálka Curych Thomas Borchert a Dominique Kusterová.

Pierre Kiwitt

Německo-francouzský herec se narodil 3. února 1977 v Mnichově. Jeho matka byla Francouzka a otec Němec, takže odmalička mluví oběma jazyky. Než se stal hercem, pracoval jako bankéř a burzovní makléř. Herecký agent ho objevil přímo u bankovní přepážky. Studoval herectví v Mnichově, na New York Film Academy v kalifornském Los Angeles a v Kolíně nad Rýnem. Trénoval také jako kaskadér. Zahrál si v mini sérii Kriminálka Curych, seriálech Ponorka a X-company nebo ve filmech Pan Stein je online, Zmatkářky: Nevěsta řekla ne, Rosa: Svatební romance a Rosa: Svatby na klíč. Žije v Berlíně.

Susi Banzhafová

Německá herečka a zpěvačka se narodila v roce 1969. Vystudovala hudební herectví na Stage School of Music, Dance and Drama v Hamburku. Následně vystupovala v mnoha různých muzikálech, ale také v mnoha divadelních hrách. Zahrála si v mini sérii Kriminálka Curych, seriálu Sankt Maik nebo ve filmu Nejlepší přítelkyně. Žije v Hamburku. 

Andrea Zogg

Švýcarský herec a divadelní režisér se narodil 26. listopadu 1957 v Curychu. Než se stal hercem, studoval pedagogiku. Jeho manželkou je režisérka a scenáristka Eva Roseltová, se kterou má tři dospělé syny. Zahrál si v mini sérii Kriminálka Curych, v seriálu Místo činu nebo ve filmech Já a Kaminski, Malý horal a Každý občas upadne.

Yves Wüthrich

Švýcarský herec se narodil 2. srpna 1981 v Basileji. Vystudoval herectví na Vysoké škole múzických a divadelních umění v Curychu. Zahrál si v mini sérii Kriminálka Curych nebo ve filmu Teenosaurus Rex.

reklama

Související témata: Kriminálka Curych , herci seriálu Kriminálka Curych , Christian Kohlund , policejní vyšetřování , korupce , zločin , německý krimiseriál , Robert Hunger-Bühler , Ina Paule Klinková , Pierre Kiwitt , Andrea Zogg , FTV Prima , Prima Krimi

reklama

Přečtěte si také

reklama