Seriály a filmy

23. února 2021 05:59

Proč nafackoval Ondřej Pavelka Davidu Prachařovi? Může za to nevěra

Nevěra. I když jenom seriálová! Ve Slunečné prasklo jedno velké tajemství, což způsobilo, že se nejlepší přátelé začali nenávidět a jít si po krku. Štěpán Vacek (Jan Plouhar) totiž vůbec není Vacek, ale jeho otcem je Leoš Kratina (David Prachař). To jeho ženu Janu (Tereza Brodská) tak namíchne, že si to jde s Lídou (Dana Batulková) vyřídit pěkně po svém. A ani starosta Franta Vacek (Ondřej Pavelka) tomu nebude přihlížet jen tak. Dívejte se na Slunečnou v úterý

Jakmile Jana Kratinová zjistí, že jí její nejlepší kamarádka Lída lhala a otcem Štěpána není její manžel, ale ten její, Leoš, tak si to s ní jde vyříkat z očí do očí. A jen u slov rozhodně nezůstane. Během výčitek Tereza Brodská dle pokynů scenáristů Daně Batulkové jednu vlepí.

Podívejte se na to ve videu ze seriálu Slunečná:

„Byla jsem z toho celkem vynervovaná. Horší je totiž, když musíte dát facku kolegovi, než když ji má člověk dostat sám. Už se stalo, že když dotyčného někdo trefil trošku špatně do ucha, tak se mu stalo něco s bubínkem,“ popisuje své pocity po natáčení Brodská.

„Měly jsme s Danou Batulkovou po ruce poradce Petra Drozdu, který nám ukazoval, jak to markýrovat. Dlouho jsme to s Batulí zkoušely a on kolem nás neustále chodil a připomínkoval – že Dana málo trhla hlavou, že já měla málo uvolněnou ruku... Byly jsme z toho tak nešťastné, že jsme se úplně přestaly soustředit na hraní,“ přiznává herečka, která nakonec dostala originální nápad.

Přiletěla skutečná facka

„Když se jela třetí ostrá klapka, tak jsme se s Danou tajně domluvily, že jí tu facku dám opravdově. Dana souhlasila a bylo. Nakonec to chudák Dana schytala a já jsem se jí po zbytek natáčení omlouvala,“ usmívá se už ale teď seriálová Jana Kratinová.

Pozadu nezůstali ani otcové Štěpána, herci David Prachař a Ondřej Pavelka. Ten druhý jmenovaný, když zjistí, kdo je pravým otcem Štěpána, vrhne se na něj. „I nás školil Petr Drozda. Potřebovali jsme, aby to vypadalo věrohodně. Vše jsme dopředu nazkoušeli, a on si to dokonce točil na mobil, aby si byl jistý, že úhly ran jsou vůči kameře správně, aby to vypadalo dobře,“ vzpomíná na svou seriálovou bitku Ondřej Pavelka:

„Nakonec za mnou Drozdák přišel a řekl mi, že si opravdu myslel, že jsem Davida trefil. Na to jsem vážně pyšný. Byl jsem pochválený – a to je velká krása. Davida jsem netrefil, ale na kameře to vypadá opravdově,“ spokojeně vypráví herec, který celou scénu natočil na první dobrou.

Dvojice navzájem u svých bitek nebyly. Ta pánská se natáčela v Zápech a dámská zase v ateliérech, ale všichni si vzájemně vyslechli, jak to nakonec dopadlo.

„My holky to tak neumíme. Nemáme dispozice to markýrovat. Nejsme bojovnice, na rozdíl od kluků, kteří ty rvačky určitě i někdy opravdu zažili, na rozdíl od nás. My jsme to nakonec vyřešily lehkou fackou, která byla pravdivá,“ uzavírá Tereza Brodská. Tu teď těší, že jí scénář připravil novou hereckou polohu. „Ze submisivní Jany, která Lídu poslouchá a přitakává jí, už nebude ta hloupoučká oddaná přítelkyně. A Dana je taky ráda, že má konečně jinou polohu, že se změní. Obě máme úlohy najednou otočené a moc nás to baví.“

Svůj oblíbený seriál Slunečná sledujte vždy v úterý a ve čtvrtek na Primě nebo on-line v iPrima Videopůjčovně:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.